martina.culik martina.culik komentáře u knih

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Humorná kniha pro zpříjemnění dne.

02.01.2019 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od Nesboho a moc mě nezaujala. Nejspíš zkusím ještě jednu a uvidíme, jestli to bude lepší.

02.01.2019 2 z 5

Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Hans Peter Kerkeling

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy - jinak tento typ literatury nečtu - příjemně mě to ale překvapilo, protože děj uháněl dopředu, i když byl vlastně celý jen o tom, jak hlavní postava jde.

02.01.2019 4 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Oddechovka, která mě pobavila v době, kdy jsem ji četla, ale nezanechala ve mně žádný hlubší dojem.

02.01.2019 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha psaná z pohledu dítěte se vždy čte trochu jinak, než z pohledu dospělého. Chvílemi mě ale právě tohle rušilo.

Jumper Jumper Steven Gould

Knihu jsem četla na základě filmu. Překvapivě mě dost bavila - ani jsem to nečekala.
Objevování superschopností a toho, jak je Davy využil, je takové hodně lidské a to se mi líbilo.

02.01.2019 4 z 5

Skotské pohádky / Scottish Tales Skotské pohádky / Scottish Tales neznámý - neuveden

Pohádky jsou stejně drsné (možná ještě drsnější) než naše české pohádky.

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Kniha se bohužel zakládá na skutečné události. Nezbývá než obdivovat houževnatost vězňů, kterým se podařilo utéct z gulagu a přejít přes Sibiř až do bezpečí.

02.01.2019 5 z 5

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Hodně neotřelé téma pro řešení stárnutí populace. Kniha popisuje dost drsný způsob, jak se zbavit občanů v důchodovém věku. Naštěstí se nejedná o realitu, ale i tak mě chvílemi mrazilo, když jsem si uvědomila, kam až je člověk ochoten zajít...

Pohled do tmy Pohled do tmy Peter Robinson

Po jiné knize, kterou jsem od autora četla, jsem čekala mnohem více. Příběh mě moc nezaujal a do čtení jsem se musela chvílemi nutit.

01.01.2019 2 z 5

Tak nějak jsem čekala větší paralelu s původním Schakespearovým dílem. Knihu jsem přečetla poměrně rychle, ale zase tolik mě nezaujala. Další díly nejspíš číst nebudu.

Záblesk světla Záblesk světla Garth Stein

Když jsem knihu brala do rukou, nečekala jsem, že bude s prvky nadpřirozena. Musím ale říct, že mě to příjemně překvapilo a příběhu dodalo tajemný nádech, který s tématem skvěle ladil. Kniha mě jednoduše bavila a příjemně se četla.

01.01.2019

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Propagace mě asi navnadila na něco ještě trochu víc... nevím, co...
Byla jsem ale trochu zklamaná, jelikož kniha mě zase tolik neuchvátila.

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

V knize se člověk kromě řešení detektivní zápletky, dozví i dost o tehdejším lékařství, což je opravdu zajímavé.
Příběhy Hugha se Singletona mě hodně baví.

01.01.2019 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Mám ráda detektivky z anglického prostředí, které jdou trochu do minulosti. Proto mě kniha bavila a navnadila mě i na další knihy autora.

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

V knize není ani tak důležité, kam se vlastně poděla Elizabeth. Hlavním motivem je vhled do toho, jaké to je, když někdo ztrácí paměť. Jak to ovlivňuje jeho každodenní život i život jeho blízkých.

Revival Revival Stephen King

Kniha mě nebavila tolik jako jiné Kingovy knihy. Jsem zvyklá na rozvinutější (delší) a temnější knihy od tohoto autora.

01.01.2019 3 z 5

Kacíř Kacíř S. J. Parris (p)

V knize je hodně historických odkazů a je zajímavé dozvědět se více o Giordano Brunovi i o jeho době.

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Každý má v životě nějaké strachy a problémy, jen se s nimi vyrovnává různě. Leonard se rozhodne řešit to hodně radikálně. Vše je ale třeba pořádně promyslet.

Loutkářova hra Loutkářova hra Wolf Serno

První díl mě bavil o něco více, ale i zde jsem spokojená se zápletkou i stylem autora.