martineden martineden komentáře u knih

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Tato kniha odstartovala lásku ke knihám tohoto autora. A film je taky dobrý!

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

“Čemu se smějete?
Sami sobě se smějete.”
Nemám slov, je to geniální a tak nadčasové! Doporučuji také černobílý televizní záznam s Landovským coby Hejtmanem.

Skupina 42 Skupina 42 Eva Petrová

Miluju poetiku Skupiny 42 a tato kniha ji skvěle přibližuje.

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Petrolejové lampy jsou geniální. To vykreslení maloměšťáckého prostředí, to snad má jen Jarmila Glazarová ve Vlčí jámě. Myslím, že knihy J. Havlíčka jsou opravdové hity.

20.03.2021 5 z 5

Básně sebrané Básně sebrané J. H. Krchovský (p)

Krchovského básně - jednoduché, sprosté, poetické, autentické, syrové, prostě geniální.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Četla jsem už před časem, ale dojem, který na mě kniha udělala, nemizí. A ta krásná atmosféra baťovského Zlína! Dopručuju všema deseti!

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih. Naprosté zjevení. A divadelní představení v Divadle V Celetné nemá chybu.

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Kdysi s nadšením přečteno, teď osvěženo rozhlasovou hrou. Brrr, ještě teď je mi úzko.

Podoba Podoba Tana French

Podoba se mi líbila úplně stejně jako všechny zatím přečtené knihy od Tany. Dávkuji si je postupně. Jediná chyba je, že ty její knihy vycházejí tak málo!

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Jsem neobjektivní, protože autorka je moje oblíbená. Ale i přes mé růžové brýle ocěnuju vynikající psychologickou detektivku maximálním počtem hvězdiček.

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Nevím, co víc napsat, prostě si to přečtěte a čtěte popořadě.

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Angela prostě umí.

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Mám několik oblíbených detektivních sérií. Tanu Frenchovou, Louise Pennyovou a Angelu! A nikdy je nepřestanu kupovat. Nikdy.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Nevím, co napsat, zatím všechny knihy od Angely nepostrádaly napětí, humor, soucit. Jen tak dál, Angelo!

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Pozor! Tato série je skvělá a silně návyková! Konec hlášení.

19.03.2021

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Angela prostě umí, co víc dodat?

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Vždy když vyjde nová Angela, letím si ji koupit. Je to prostě skvělá série s přesahem uvěřitelné lidskosti.

19.03.2021

Od moderny k funkcionalismu Od moderny k funkcionalismu Rostislav Švácha

Tuto příručku miluju.

Šumná města (druhá kniha) Šumná města (druhá kniha) Radovan Lipus

Myslím, že počin Šumných měst (filmy i knihy) udělaly víc než ministerstvo kultury a památkáři.

Šumná města Šumná města Radovan Lipus

Miluju ten pořad, knihy jsem si také zakoupila a úplně mi kdysi otevřely oči ve vnímání architektury, urbanizace, umění... Děkuji!