martineden martineden komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Čím dál tím víc mě baví tyhle vztahové detektivky. Polosamota, všichni se znaj, přesto se v tak idylickém prostředí pohybuje vrah. A dnes jsem si koupila další knížku od této autorky.

23.09.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Něco mi tam chybělo, i když atmosféra nehostinného ostrova je dokonale vykreslená.

09.09.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Já nejsem cílovka Zaklínače, četla jsem tento díl strašně dlouho, nakonec ale určitou fascinaci tímto dílem přiznávám.

07.09.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Že to bude dobré, jsem tušila. Ale předčilo to mé očekávání. Chci dalšího Hájíčka!

26.08.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihu bych si sama ke čtení nevybrala, o to víc jsem byla mile překvapena. Napínavé, sociální drama!

16.08.2020 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Třeskutě překombinované, ale velmi návykové čtení. Jakoby si ti severští autoři házeli kostkou, kdo napíše úchylnější, krvavější a podivnější detektivní sérii.

09.08.2020 2 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

To je taková nádhera! A ty horké srpnové dny, člověk je úplně cítí. Jenže řeka, louky, první láska.. co lze víc?

07.08.2020 5 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Kam se hrabou současné jakoby ze života díla na Raise!

31.07.2020 5 z 5

Babinec Babinec Zdeněk Šmíd

Jako studentka večerní školy pro studující při zaměstnání musím dát plný počet. Navíc mě poetika Zdeňka Šmída velmi okouzlila.

31.07.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tato kniha má přes hodnocení přes 80 procent, Stařec a moře něco málo přes 70. Tak nějak nechápu, kde jsem se to octla.

31.07.2020 odpad!

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Když jsem to četla na blogu, moc mě to bavilo, také to bylo v období, kdy jsem chodila často do divadla, tudíž to rezonovalo. Knihu jsem si koupila, přečetla... a poslala dál. Formát knihy i ilustrace se mi vůbec nelíbí. A přiznám se, že i autorka, která na nás z přiblblých reklam skáče každou chvilku.

31.07.2020 3 z 5

Jdi za zeleným světlem Jdi za zeleným světlem Edvard Valenta

Vynikající český válečný román s neobvyklým hrdinou - intelektuálem. Četla jsem v prváku na vysoké a dodnes si pamatuji, jak mě kniha zasáhla.

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Tana Frenchová patří k těm spisovatelům jejichž knihy sbírám a čtu je dokola. Na Věrnosti nebude výjimkou.

Byli a bylo Byli a bylo František Langer

Vynikající vzpomínky na Langerovy kamarády spisovatele. Čte se samo.

Žár Žár Joseph Incardona

Seversky strohé, drsné, naturalistické vyprávění o jednom šampionátu v saunování. A není to vůbec špatné.

29.07.2020 4 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Borovského miluju!

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Nelze dát méně než 10 bodů! To je prostě nádhera! A pořád mě z ní mrazí a vzpomínám na pocity z první lásky.

29.07.2020 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ta křehkost dospívání! A střet se světem dospělým. Formativní román bez kterého by byl svět o dost chudší.

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Série mě neskutečně baví, líbí se mi etické vyznění každého dílu, zlo je pojmenováno, slabosti lidí jsou chápány, přátelství a láska nadevše. A do toho semtam nějaký ten detektivní případ, který ale pro mě není zdaleka to nejdůležitější. Potřebuji nutně další díl!

22.07.2020 5 z 5

Kdo zabije Evu S.? Kdo zabije Evu S.? Petr Eidler

Mě prostě ty knihy z pražského (ne)ortodoxního židovského prostředí baví. Vynikající české detektivky, tato nebyla výjimkou.

13.07.2020 5 z 5