Mercatino Mercatino komentáře u knih

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí Brian Michael Bendis

Na toto jsem se těšil, ale Dardevil nepřesvědčil ani jako hrdina, ani jako komiks, který by mě lákal k dalšímu čtení.

21.05.2018 3 z 5

Léto na zabití Léto na zabití Maryse Dubuc

Jak je to krásný pocit, když tě něco dokáže příjemně překvapit, dá se říct téměř až šokovat :) Tento díl je můj první, a určitě né poslední, protože je to něco, co daleko přesáhlo mé očekávání :)

13.05.2018 5 z 5

Město zvané peklo Město zvané peklo Stan Sakai

Usagi se konečně vrátil, netrpělivé čekání se vyplatilo. Je to úžasná jednohubka a jak to někdo napsal v předmluvě u tohoto dílu. Usagi je ta nejlepší zdravá snídaně, kterou si můžete dát. Souhlasím s Lusa, příběh s babičkou byl perfektní a stojí za to přečíst i vícekrát.

11.05.2018

Umění být hodný Umění být hodný Stefan Einhorn

Těžko aplikovatelná kniha, bohužel. Být hodný? Ano, každý úspěšný krok obsahuje prvek být hodný, ale stejně tak obsahuje vždy i jeho protipól. Autor zapomněl někde dopsat, jak být HODNÝ :) Jak to udělat?

07.05.2018 3 z 5

Volání divočiny (komiks) Volání divočiny (komiks) LLoyd S. Wagner

Velice pěkná předehra. Komiks nelze srovnávat s knihou, ale lze jej považovat za úspěšného sekundanta, kdyby jsem chtěl někomu ukázat o čem může být volání divočiny, klidně by jsem mu poskytnul tuto ochutnávku.

Komiks se mi velice líbil, a již přemýšlím o nákupu dalších dílu z této edice, jako je Robinson Crusoe, 20.000 mil pod mořem a Frankestain a další.

07.05.2018 4 z 5

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

Básně do kterých musím ještě asi dozrát. Jde vidět, že lidé byli v té době úplně někde jinde.

30.04.2018 3 z 5

Ukradený měsíc Ukradený měsíc Ludvík Aškenazy

Takové milé povídámí, nějaký úsměv, nějaký smutek, občas se člověk podíví, že země je planeta červená. Každopádně skvělý relax a odpočinek a nyní jsou na řadě Dětské etudy.

12.04.2018 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

V této knize jsem objevil, že sebeovládaní je základním kamenem spolupráce mezi všemi lidmi. Kontrolovat svého vlka, kontrolovat svého démona, kontrolovat svou žízeň a touhu není snadné. Přijde mi, že Mercy nám krásně vykresluje jak na to :) Super, Mercy prostě nejde jinak než si zamilovat.

17.03.2018 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Toto je opravdu velice plytká záležitost. Působí to jako krátká knížka plná zbytečných věcí, kde mnoho podstatných záležitostí úplně chybí. Nějaká větší myšlenka, hlubší charaktery. Po dočtení knihy je jasné, že jejím největším mínusem je její předvídatelnost. Již na začátku knihy budete vědět jak kniha přibližně skončí. Žádná překvapení, nic nového a nic zajímavého. Stojí za to pokračovat ve čtení série? Za mě je to zbytečná ztráta času.

22.09.2017 1 z 5

Bezměsíčná noc Bezměsíčná noc Stan Sakai

Někdy mě ten Usagi začíná už štvát. Tváří se jako superhrdina, ale občas je to takový namyšlený trouba. Každopádně celý tento komiks zachránil nádherný příběh Kitsune.

17.09.2017 5 z 5

Emoční rovnice Emoční rovnice Chip Conley

Od knížky Emoční rovnice jsem dostal přesně to co jsem čekal. Jednoduché, přehledné lidské rady ohledně toho jak začít pracovat se svými emocemi a také jak je vnímat. Již delší dobu vyhledávám knihy, které se zabývají emocemi a zatím tato kniha mi přijde jako jedna z nejlepších. Svým poselstvím mi tak trošku připomíná knížku PRINCIP LOLA2.
Rovnice mi opravdu pomohli k tomu, aby jsem pochopil velkou část toho jak s nimi začít pracovat. Každopádně jaký kniha na mě měla dopad budu muset dopsat asi až po nějakém čase.
Tuto knížku si určitě ponechám a budu se k ní rád vracet, pokud si nebudu se svými emocemi vědět rady. Pan Chip Conley je opravdu sympaťák, ale šlo vidět, že je to spisovatel-psycholog amatér, což knížce vůbec neuškodilo, právě naopak, tím jí to přidalo na uvěřitelnosti a lidskosti.

03.09.2017 5 z 5

Mezi životem a smrtí Mezi životem a smrtí Stan Sakai

Další komiks, kde Usagi pouze tak prochází Japonskem a zažívá neomezené množství náhod a dobrodružství. Což mi trošku vadilo, bylo, že se v tomto komiksu nerozvíjejí vztahy hlavním postav.

Šedé stíny Šedé stíny Stan Sakai

Toto je díl inspektora Ishida, kde mu Usagi pouze pokorně sekunduje, což každopádně vůbec příběhu nevadí. Protože Ishida je skvělý detektiv, který potřebuje prostor, aby dokázal jasně vykreslit své schopnosti.

Záblesky smrti Záblesky smrti Stan Sakai

Toto je skvělý díl Usagiho, který mi přišel opravdu velice zábavný :) Prostě Sakai to umí, umí, umí. Je to genius na kterého je spoleh. Ať vemete do ruky jakýkoliv díl, je to záruka dobře stráveného času.

Most slz Most slz Stan Sakai

Série pokračuje a mě už nepřestává překvapovat, že dokonalost každého dílů je prostě u někoho naprosto běžná záležitost. Tento díl, mi přišel velmi temný a ukázala se tu i opačná strana Usagiho.

05.08.2017 5 z 5

Souboj v Kitanoji Souboj v Kitanoji Stan Sakai

Velice silný díl. Trojice Otec-syn-učitel funguje v tomto díle absolutně sehraně. Pro mě jeden z nejlepších a nejpropracovanějších dílů ze série. Už se nemohu dočkat, jak po dočtení všech dílů to přečtu vše popořadě ještě jednou.

29.07.2017 5 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Jokerová sadistická poezie v plné síle a ten jeho úsměv mi opravdu chyběl. Po Sovím Tribunálu nejlepší díl série. Batman a jeho snaha soupeřit s Jokerem je marná. Je to Genius, který by si také zasloužil být super hrdinou :D

28.07.2017 5 z 5

Kozel samotář a dítě Kozel samotář a dítě Stan Sakai

Tak tento komiks opět na nejvyšší možné úrovni. Je zajímavé, že v den kdy jsem to dočetl jsem se od kamaráda náhodou dozvěděl, že postava Kozla samotáře a jeho dítěte je zpracovaná i ve filmu, na který se určitě brzy podívám.

Už mám od Usagiho doma celou galerii obrazů na stěně a opravdu, když si nevím rady, jdu se poradit s Usagim.

26.06.2017 5 z 5

Taven Bachtale - Buďte šťastni! Taven Bachtale - Buďte šťastni! Michal Kocián

Hodně zajímavý komiks, u kterého jsem si nebyl jistý kam jej zařadit a co si vůbec mám o něm myslet. Na konci mě to opravdu dostalo, docela zajímavý masakr, který čtenáři jen tak z hlavy nevypadne. Opravdu teď, když si na to po těch dvou týdnech vzpomenu, tak mě znovu podivně z toho mrazí. Z komiksu jde cítit tajemno, osudovost, a neblahá předtucha, že tenhle komiks neskončí dobře.

+ zajímavý děj
+ dokonalý konec
+ výborně provedené charaktery postav

- na mě to bylo příliš krátké

17.06.2017 4 z 5

Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta Reinhard Kleist

Každého příběhu, který se zabývá koncetračními tábory si moc cením, a proto jsem byl na komiks velmi zvědavý. Moje dojmy jsou spíše rozpačité. Vše mi přijde v tomto komiksu uspěchané. S žádnou postavou a vlastně ani s hlavním hrdinou jsem se nestihl pořádně seznámit. Je to škoda jelikož, jsem čekal mnohem více.

+ nejvíce se mi líbil na tomto komiksu závěr, byl důstojným zakončením
+ samotný nápad příběh převést do komiksové podoby

- uspěchané, čtenář těžko hledá motivy hlavního hrdiny
- krátké, ani jsem se nestačil rozečíst, a Hercko už opouštěl koncetrační tábor
- bohužel jsem nedokázal zjistit, kdo vlastně hrdina komiksu byl a to si myslím, že je ta nejpodstatnější část

05.06.2017 3 z 5