mia.com mia.com komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Wow, tohle byla bomba! Naprosto me to bavilo od zacatku do konce. Celou dobu jsem byla napnuta, jak to bude (nebo spis bylo) dal. Uzasne zvraty, zapletky, pribeh, postavy, vsechno! Verila jsem vazne, ale vazne vsechno! Kez by to natocili jako serial, nejlepe tvurci Daisy Jones and The Six, protoze to byla taky bomba.

19.05.2023 5 z 5

SPOILERY
Ach...můj...bože... Hodně jsem váhala mezi odpadem a jednou hvězdou, ale dobře, něco zajímavého jsem se dozvěděla... Za mě byla asi chyba knihu číst. Přátele miluju, Perryho jsem nikdy nějak neřešila, ale už se kvůli této knize na ně nebudu nikdy koukat tak jako dřív.

Celou dobu mi v hlavě zvonila jediná myšlenka: Stejně jako on napsal, proč musel umřít Heath Ledger a Keanu Reeves tu pořád je, já se ptám, proč moje kamarádka musela ve 30 letech umřít na rakovinu, nechat tady milujícího manžela a dvě malé děti a na druhé straně tenhle pan herec od mládí chlastá a žere prášky, ví moc dobře, že to je špatně a jak mu to ničí život, ale pořád, ku*va, žije???? Nechutná nespravedlnost!

V podstatě se celou knihou protloukáme závislostmi, kterými pan Perry neustále (ne)dobrovolně trpěl, protože ho jeho mozek chce zabít. Víme přesně, kolikrát byl na odvykačkách, kolik milionů za to utratil a jak to skončí? Nedokáže, chudáček, ani přestat kouřit. Tak jsem ráda, že vím, jak je bohatý (a to teda nemyslím závistivě, ale docela často hází milionovými částkami, takže to vypadá, že se chlubí). A jinak byla celá kniha opravdu pořád dokola a asi ji psal sjetej, protože skáčeme v myšlenkách sem a tam, takže vůbec netuším, kdy co vlastně točil, kdy měl jaké operace a už vůbec, kolik těch jeho životních lásek vlastně bylo. A ještě ho mám litovat, že nemá děti a je sám? Hmmm, soury, ale asi fakt né!!! Tohle je snad můj nejdelší komentář na nějakou knihu, ale muselo to ven...

06.05.2023 1 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Proste skvely pribeh, protoze Smrť je jedna z nejlepsich, asi i nejlepsi, postava Zemeplochy. Takze me to bavilo a moc.

21.02.2023 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Ač běžně nečtu ani nesleduju tématiku se zvířaty, protože na to nemám nervy a jen brečím jak blbá, tuto sérii jsem si zamilovala, protože autor vše popisuje moc hezky. Jeho příběh mě moc baví.

15.01.2023 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Postavu Louisy jsem si uz v prvnim dile hodne oblibila a Emilia Clarke ji ve filmu zhmotnila famozne. Myslim, ze pokracovani Louisina pribehu je obstojne, bavilo me to a hlavne jsem se totalne zamilovala do Sama! Kez by i tento dil zfilmovali a mohl by ho hrat Joe Manganiello :D.

16.03.2022 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Zase další super příběh z mého oblíbeného prostředí Briaru. Stále mám pocit, že všechny ty lidi znám a prožívám to s nimi. Musím se ale přiznat, že oproti Off-campus mi chybí víc toho sexu. Nicméně příběhy jsou stále čtivé. Mimochodem, pořád miluji Fitze a milovat ho nepřestanu :D

28.02.2020 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Ač má kniha svůj osobitý styl vyprávění, který mi normálně moc nepasuje, pohltil mě celý ten lehce mrazivý příběh.

24.10.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Patřím k těm, co s Harrym vyrůstali od začátku. Když kniha poprvé u nás vyšla v roce 2000, bylo mi 8 a brácha mě pořád otravoval,ať si to přečtu. Vůbec se mi do toho nechtělo, tak jsem slibovala, že si to přečtu za rok, až mi bude 9 (je tam totiž napsáno pro čtenáře od 9 let). Nicméně jsem pak neunikla a jsem tomu ráda, protože to bylo skvělým doplňkem k dětským letům. Těšení se na další díly včetně filmů. A fanoušci si umí představit jak šťastná jsem byla, když jsem zjistila, že filmový Harry, tedy Daniel, má narozeniny ve stejný den jako já. :D

20.11.2017 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jako náctiletá jsem to totálně žrala. Škoda, že film tak zmrvili.

08.06.2024 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knihu jsem četla jako náctiletá a dost mě bavila. Pořád přemýšlím nad tím, že si to jednoho dne přečtu znova, tak uvidíme.

08.06.2024 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Ja mam takoveto romance moc rada, takze jsem byla velice spokojena. Ovsem zhruba ve tretine az pulce jsem se nemohla zbavit dojmu, ze ten pribeh znam. Snad z filmu? No jiste. Videla jsem hned po vydani film na netflixu :D. A jelikoz si z nej pamatuju jen ustredni dvojici hercu a dojem, ze to byl pekny film, musim na nej ted urcite kouknout znova :D.

05.10.2023 4 z 5

Musim se pridat k tem, co kniha nadchla. Ackoliv me doted Tom Felton nijak zvlast nezajimal a do knihy jsem se pustila jen proto, ze tam ma byt neco o nataceni HP, cela kniha me zaujala. Sice nechapu, proc nesetrili papirem, nezmensili pismo a neudelali mensi okraje, ale i tak je na pohled hezka a samozrejme nejvic zaujmou barevne fotky s popisky. Je ovsem smutnou pravdou, ze tech pravopisnych chyb bylo vazne hodne. Za to samozrejme nemuze autor, ale lide pracujici na ceskem prekladu by se vazne meli nad svymi vykony zamyslet!!! Nicmene Tomuv zivotni pribeh krasne odrazi, jak se na vas muze podepsat slava a pozlatko. Urcite neni prvni ani posledni, ale na konci kniha nese hezke poselstvi. Za me na prvotinu super pocin, cetlo se to vazne samo. Doufam, ze neco napise i Daniel jako. Ten me zajima vic :D

10.02.2023 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Jedna z mých oblíbených pohádek. jako snad všechny od pana Lady.

30.01.2023 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Co si budem, žádné literární veledílo to není. Je to ve své době něco nového, co tu ještě nebylo. Já jsem se začetla do prvního dílu, v půlce mě přestal bavit a vrátil jsem se k němu asi po roce, kdy jsem zhltla celou sérii. Jako je to čtivé, ale fakt blbina. Sexuální scény už jsou pak na jedno brdo a nezajímavé.

15.01.2023 3 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Urcite vam musi sednout tema a styl hovorove mluvy, coz za me je v pohode, diky bohu mame i klasickou primou rec, slava. Herecky jsou zde porad stejne tupe pipiny, nezlobte se na me. Ale zas je to takove ze zivota, hezky zamotane a zadna ihned predvidatelna pohadkova romantika a to se mi libi. Ale veledilo to neni, ackoliv dalsi dil bych si zase precetla. Beru to jako takove guilty pleasure.

06.01.2023 3 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Ja jsem naprosto spokojena. Presne neco takoveho jsem hledala. Pribeh me bavil, bylo to napinave, tak akorat syrove, tak akorat smutne, tak akorat mile. Takze za me super a tesim se na dalsi dily.

20.11.2022 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Po hodne letech,kdy jsem dokoncila serii, jsem se samozrejme rozhodla jet znova. A proste me to porad a znova bavi :).

09.11.2022 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Ja myslim, ze je knizka povedena. Casto jsem se smala. Samozrejme je treba mit autorku v oblibe jako herecku,jinak vas to tezko bude bavit. Tatovy povidky byly nejvic zajimave, kdyz vzpominal na detstvi, rodice a prarodice. To se clovek dovi stripky,jak se tenkrat zilo.

23.10.2022 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Jako joo, na prvotinu dobre. Jelikoz me prostredi ze zivota hercu celkem zajima, tak me pribeh bavil a uz se vubec nedivim, proc jsou herecky tak strelene. Takovy zivot bych faaakt nechtela. Nicmene knizka je ctiva, ale ta absence uvozovek u prime reci mi teda hodne moc moc vadila. To bylo vazne protivne a matouci. Nechapu, koho to napadlo.

10.10.2022 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Moc hezky pribeh. Hezky se to cte, je to takova pohadka ala odlehcena Jane Austen pro dospele holky s erotickymi detailiky. Urcite se vrhnu do dalsiho dilu.

29.09.2022 4 z 5