micha-ella micha-ella komentáře u knih

Stoprocentní matky Stoprocentní matky Aimee Molloy

Prokousávala jsem se tím dost pomalu kvůli množství postav ne vždy dobře uvedených do děje. Čtyři hlavní rodiny autorka sice představila v úvodu, ale i k těm budete několikrát listovat zpátky. Celé je to trochu bláznivé. Matky z dnešních sociálních sítí (hlavně ty bláznivé) budou spokojené, mně to připadalo přitažené za vlasy.

17.10.2020 3 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Napsat takový román není určitě jednoduché. Skoro 400 stran o tajemství v rodině, pět hlavních postav. Myslím, že autorka mínila jednu z nich - Silju - jako kladnou, ale pro mne byla naprosto záporná - protivná, nespokojená a sobecká ženská. Co se týče PJ - jak tu bylo několikrát zmíněno, je to americký zvyk a jistě maminky své děti takto neoslovují, prostě to byl Paul po tatínkovi.

25.09.2020 4 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Já nevím. Oproti jiným knížkám této autorky je to celé nepravděpodobné, mně to přišlo jako nepodařený pokus napsat šokující příběh.

19.09.2020 2 z 5

Čas všechno zahojí Čas všechno zahojí Ruth Rendell

Za mne jedna z nejlepších knížek této autorky. Výborný námět, bavilo mě to od začátku až do konce. Doporučuju!

19.09.2020 5 z 5

Ta lepší z nás Ta lepší z nás Alafair Burke

Detektivka, kterou jsem po pár stránkách odložila, protože problémy prestižních časopisů, celebrit a právníků mě nebaví. Ale z momentálního nedostatku jiného čtiva jsem se ke knížce vrátila a začetla se, zdlouhavý začátek se rozvinul v zajímavý příběh nevyrovnaných vztahů zakončený soudním procesem. Konec opět (teď už to jinak nejde) vyšperkovaný povinnými zvraty, no, dobrá.

16.09.2020 3 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

HU! Hustý! Hodně silný černý kafe! Hrůzná jízda! Na straně 286 už i největšímu cynikovi musí zatrnout všechny nervy po těchto větách:

,,V mém nitru se usadil starý zkušený rybář a nahodil udičku. Za okamžik bez skrupulí vylovil na břeh myšlenku, která od večera plavala pod hladinou vědomí a kterou jsem se snažil bez povšimnutí ignorovat. Čas koupit nový boty, hybaj!"

Výborný doslov. Ten si měli přečíst všichni, kdo tuto knížku nedocenili, snad by pak autorku pochopili.
Doporučuji.

04.08.2020 5 z 5

Osmý smrtelný hřích Osmý smrtelný hřích Rebecka Edgren Aldén

Přišlo mi to takové amatérské, přímá řeč občas šroubovitá a nepřirozená, snaha o zvraty na konci celého příběhu mě pobavila - celkově jako podle thrillerové šablony na spisovatelském kurzu.

19.06.2020 3 z 5

Pravda Pravda Melanie Raabe

Výborný námět, napínavé, bezvadně se mi to četlo, konec není uspěchaný, téměř všechno (až na pár nelogičností) je vysvětlené. Líbilo se mi to.

04.06.2020 4 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Thriller o lidech vychýlených z normálu. Dobře napsaný, i když mi odsamého počátku šly na nervy nesympatické hlavní postavy a jejich styl života. Já jsem jim ty trable zlomyslně přála! Závěr byl vskutku překvapivý, nevěřím, že ho někdo z čtenářů včas předvídal.

01.06.2020 4 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Orwellovka jak vyšitá! Velmi dobře napsaná. Myslela jsem, že tuto knížku brzy odložím nedočtenou, protože jsem pod štítky zjistila, že je pro dospívající mládež a to mě důvodně odrazuje. Ale autorka mě tím příběhem tak zaujala a bavila, že musím dát pět hvězdiček!

23.02.2020 5 z 5

Měsíční šachta Měsíční šachta Martin Lavay

Fakt velká záhada! Letos proběhla v televizi (Seznam TV) reportáž o expedici, která se touto záhadou zabývá. Doporučuji tuto knížku k přečtení.

19.11.2019 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Román, který jsem nějak nemohla strávit. Prolínání minulosti a současnosti se mi zdálo matoucí a některé údaje mi neseděly vůbec. Ani náboženský námět a zbytečně prodlužovaný děj. Završil to thrillerový konec jako ve špatném filmu, takže pro mne docela zklamání.

05.11.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Přítomný čas, to už fakt nesnáším! Bezva začátek a pak už od desíti k pěti - motiv s panenkami tak přehnaný, že prostě hloupý a závěr bych nazvala stejně. Chápu, že autoři chtějí na konci knížky překvapit, ale tady paní Paris opravdu ujely nohy.

22.10.2019 2 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Hodně divný. Začátek mě držel v napětí, druhá část už mě nebavila - ten chlap by musel být neviditelný, aby mu to všechno tak snadno procházelo. A jeho motiv - taky silně nepravděpodobný, zvrat na konci jak by smet, takže ač mám ,,temný psycho" v oblibě, tady mi leccos vadilo.

22.09.2019 3 z 5

Nikomu by neublížil Nikomu by neublížil Catherine Burns

Divní sourozenci, výborný styl psaní, zpočátku něco jako Vosí továrna nebo Betonová zahrada, námět, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Kdo by nebyl zvědavý, jak to dopadne?

20.06.2019 5 z 5

Chlapec mezi dveřmi Chlapec mezi dveřmi Alex Dahl

Na rozdíl od zmínek v komentářích ostatních čtenářů mě hlavní postava v této knížce bavila. Přečetla jsem celé na jeden zátah, za to patří čtyři hvězdičky. Ovšem v popisovaných situacích jsem našla pár malých chyb a hlavně - výchozí náhoda, spojitost v ději a vztahy mezi postavami byly vyloženě tzv. na vodě, hodně nepravděpodobný příběh.

20.05.2019 4 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Spletla jsem se. Když si knížky půjčuji v knihovně, zásadně vynechávám všechny, které mají na obálce obrázek zamilované dvojice. Statní krasavci objímající křehké krasavice spolehlivě naznačují obsah - růžovou romantiku a dlouhé pasáže s popisy milování. Tato obálka tím nehrozila, těšila jsem se, začetla jsem se, ovšem postupně mě slibný příběh úplně otrávil. Ke konci už chutnal jako cukrová vata, nedojedla jsem.

13.04.2019 2 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Houpačka pocitů, zla, dobra, úchylnosti i normálnosti, musela jsem to dočíst, i když jsem tušila, jak to dopadne.

05.04.2019 4 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Páni! O této knížce se možná nedá říct, že je to hodnotné literární dílo, ale já se od ní nemohla odtrhnout. Napínavé, hrozné, hororové! Ano, takhle popisuje psychologie úchylné psychopaty s autistickými rysy, takhle oni sobecky uvažují a jednají, takhle sebestředně vnímají sami sebe. Jen by jim to asi ve skutečnosti takto neprocházelo.

24.03.2019 5 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Hlavní hrdince Kataríně se stalo úplně všechno a dobře jí tak! Ubohost jejího chování, to jaký běžně používá slovník, jak "přemýšlí", jak se rozhoduje - to všechno je odpuzující a nepochopitelné. A pak se tady v komentářích dočtu, že je to věrohodné, že si někdo ani nevšiml vulgarismů a někdo by se pod to mohl i podepsat a je to "strašně výborné". Nic jiného jsem od autorky nečetla (ani nebudu), protože mám pocit, že ona sama se možná řadí do stejné kategorie "žen" jako je Katarína...

01.01.2019 1 z 5