micha-ella micha-ella komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Pěkný styl, ale moc pospojovaných osudů, vztahů a životních příběhů najednou. Taková ,,pomalá výletní projížďka", kdy při její délce a tolika příbuzných co jedou s vámi, máte na některých místech chuť zastavit a vystoupit. Málokdy čtu knížku celých deset dní, ovšem možná to ani nebylo kvůli její zdlouhavosti, spíš proto, že je před vánoci a mám míň času.

10.12.2018 3 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Psychothriller, který bych ohodnotila jako slepenec různých nápadů, které nemají žádné opodstatnění. Děj je místy tak nepřirozený, že být to skutečnost, nikdo by tak nejednal. A tím nemyslím jen osobu s narušenou psychikou, ale i všechny další postavy toho příběhu.

25.11.2018 2 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Povídkové knížky nevyhledávám, ale tahle mě přitáhla svým názvem. První povídka výborná! Další už mě tolik nezaujaly, neměla jsem čas se na čtení soustředit, tak asi proto.

20.11.2018 3 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Lehký románek o nelehkých osudech. Všechno trošku nadsazené a trošku jinak, než byste očekávali. Bavilo mě to.

24.10.2018 4 z 5

Jaká budu umírat? Jaká budu umírat? Christine Bryden

Shodou okolností jsem tuto knihu přečetla hned po knížce na stejné téma - A každé ráno je cesta domů delší a delší. Na rozdíl od poetického příběhu té malé knížečky je kniha Jaká budu umírat velmi civilní. Autorka popisuje průběh své nemoci do všech podrobností, jejím záměrem je vysvětlit, jak nemoc probíhá, povzbudit, zbavit strachu. U mne tedy strach z Alzheimerovy choroby spíš vyvolala.

08.10.2018 4 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Tak takhle zamotaný příběh jsem ještě nečetla! Párkrát jsem se musela vrátit a zkontrolovat, jak to či ono probíhalo a co dává smysl a co ne, nemohla jsem se od té knížky odlepit. Jen poslední kapitolu si autor mohl odpustit, nemám ráda surovosti, dalo se to domyslet.

28.09.2018 4 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Ach jo - přítomný čas! Pro mne první mínus. Hlavní postava tak nesympatická, že byste jí nejraději dali pár facek. Takhle že někdo může žít a pracovat ve svém oboru? A děj se vleče, natahuje a kolísá, až konečně ve třetí části zjistíte, kam to všechno míří a přijde vám to dost absurdní. Tedy - vám možná ne, ale mně jo.

11.09.2018 2 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Nedočetla jsem. U mne je důvodem znechucení přítomný čas. Ten je vhodný ve vypjatých okamžicích příběhu, ale pokud jsou celé kapitoly psány v přítomném čase, tak mě to nejen otráví, ale přímo naštve. Hrozný styl!

30.07.2018 1 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Dobrý námět, ale jeho zpracování je vyloženě pro mládež a to mi nevyhovovalo.

09.07.2018 3 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Přemýšlela jsem, kterou knížku mi tohle připomíná. Už vím - Prvních patnáct životů Harryho Augusta! Hodně podobné. (A taky trochu Temnou hmotu, i když ta je z jiného soudku. ) Skvělý vypravěčský styl. Střídání časových rovin mi obecně vadí, chvíli jsem se vracela do stejných roků, než jsem pochopila záměr autorky. Těšilo mě, že smrt neplatí, byť jen v knižním příběhu.

19.03.2018 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Světový bestseller?? Můj komentář k několika kapitolám: Je to příběh pro puberťáky, těm se to nejspíš hodně líbí. Ty jejich řeči! Ty jejich starosti! No, zaklapla jsem to hodně brzy, tak asi nemám nárok soudit.

16.03.2018 2 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Když je něco předem hodně vychválené, když se na to moc těším, bývám obvykle trochu zklamaná.

08.03.2018 3 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Tak ze začátku se styl psaní střídal, ale zhruba od poloviny se autorka rozhodla psát jen v přítomném čase (nebo je důvod v překladu?) To nesnáším. Ale obsah je hodně napínavý, sedíte nad tím, ať chcete nebo nechcete. Příběh plný zvratů o možná dobrém projektu, který se ovšem zvrhne v čiré zlo, nereálné a neuvěřitelné, jen kdo by to všechno včetně zaměstnanců financoval, že? A konec - malá červená knihovna.

19.12.2017 4 z 5

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Bezvadná dětská knížka. I ta další Syn Kazanův.

30.11.2017 4 z 5

Dva týdny prázdnin Dva týdny prázdnin Helena Šmahelová

Všechny knihy od Šmahelové jsem v dětství měla ráda.

30.11.2017 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Klikla jsem na přečteno, ale vzdala jsem to brzy a komentář si neodpustím. Nalákal mě začátek - styl, prostředí i postavy. Při výběru knížky v knihovně mrknu vždy jen na začátek, nechápu, že někdo se začte do poslední kapitoly, což mi zrovna v tu chvíli předvedla jedna paní, které jsem doporučila jinou (báječnou knížku). Doma jsem s chutí přečetla pár kapitol, pak se několikrát vrátila, abych se přesně orientovala v ději a přišlo mi, že to nějak nesouvisí nebo co, znovu jsem se další dva dny přinutila pokračovat - a houby, nechytilo mě to. Tak ani nemohu dát hvězdičky.

30.11.2017

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Hezký sloh, pozvolný (až vleklý) děj, myšlenky podobné těm mým. Ale nečekejte žádnou napínavost.

17.11.2017 3 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Levin je můj oblíbený autor (na rozdíl od čtenářky kalinkacz,). Má bezvadné nápady na témata, od čtení se nedá odtrhnout. Jedním slovem - výborné!

26.10.2017 5 z 5

Vánoční stromek Vánoční stromek Michel Bataille

Hodně, hodně smutné, ale překrásně napsané.

16.10.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Síla! Ale zklamalo mě rozuzlení toho příběhu a v knížkách mi taky hodně vadí pasáže o sexu. Takže jen čtyři hvězdy.

02.10.2017 4 z 5