Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Četla jsem na tuto knihu skvělé recenze, tak jsem si ji ze zvědavosti přečetla. Rozhodně to nebyla špatná četba. Knihu jsem přečetla téměř okamžitě, protože je svižně a jednoduše napsaná. Je velmi odpočinková, ale přeci jenom jsem zvyklá na dialogy Jane Austenové nebo Charlotte Bronteove a tady dílo místy pokulhává. Ani atmosféru viktoriánské Anglie jsem příliš necítila. Přesto její přečtení nebylo ztrátou času.

19.05.2017 3 z 5

Anička na horách Anička na horách Ivana Peroutková

Opět moc hezký příběh Aničky. Jen Anička ve městě se mi líbila o něco málo více, proto ta hvězdička dolů. Myslím, že tato série dokáže probudit v dětech lásku ke čtení.

05.05.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži, a tak i když nejsem fanynka Twilight, jsem si ji přečetla. Byla pro mě ještě horší a nudnější než Stmívání.

20.02.2017 2 z 5

Oskar Schindler: legenda a fakta Oskar Schindler: legenda a fakta Jitka Gruntová

Tato kniha se mi moc nelíbila. Chaoticky psaná, občas mi přišlo, že autorka píše o jiných lidech než o Schindlerovi. Ale alespoň mám i jiný úhel pohledu. Největší problém spočívá v tom, že spousta věcí se již nikdy nezjistí, a proto si každý musí udělat názor na Oskara Schindlera sám.

15.02.2017 2 z 5

Miss, sny vs. realita Miss, sny vs. realita Eva Čerešňáková

Moc se mi líbila. Je pravda, že se některé pasáže opakovaly, ale kniha má být především inspirativní, motivující a realistická, než být vrcholným literárním dílem. Od malička se o soutěže krásy zajímám a vždy jsem tušila, že je to náročný maraton, ale přesto mě některé pasáže doslova šokovaly, zvláště ty, které popisují období po vítězství. Toto dílo rozhodně stojí za přečtení a mladým děvčatům může dodat odvahu k tomu, aby si plnily své sny i třeba navzdory nepříznivému okolí.

03.02.2017 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Přečíst musí snad každý, ale Erbenova Kytice je pro mě v mnoha ohledech lepším dílem.

24.01.2017 3 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Úžasná a moc čtivá knižka. Moc se mi také líbily fotografie, které byly přiloženy v poslední části knihy. Doporučuji.

05.01.2017 5 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

Skvělá knížka, která mě moc zaujala.

03.01.2017 4 z 5

Alžběta - Císařovna proti své vůli Alžběta - Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Nejlepší životopis o mé nejoblíbenější panovnici. Skvěle posloužil při psaní seminární práce.

Tři anglické lásky Tři anglické lásky Ivana Mudrová

Skvělá knížka. Dostala jsem ji k narozeninám a moc mě potěšila, protože všechny zmíněné spisovatelky zbožňuju. Líbí se mi detailní popisy míst, života spisovatelek a seznam filmových adaptací. Doporučuji všem milovnicím klasické anglické literatury!

Sever a Jih. Díl I. Sever a Jih. Díl I. Elizabeth Gaskell

Nádherný příběh s nádechem Jane Austenové. Spojení romantiky se sociálními problémy Anglie 19. stoleti se opravdu povedlo.

Rozložíš paměť Rozložíš paměť Marek Torčík

Pevně věřím v Magnesii Literu.

18.04.2024 4 z 5

Muzeum divů Muzeum divů Ransom Riggs

Děkuji Vám, slečno Peregrinová, za pozvání do kouzelného světa podivných. Bylo to velmi poučné a budu se řídit Vašimi cennými radami.
P.S. Povídky podivných si přečtu, ale toho spícího chmůrvěda na moravském maloměstě nejspíš neseženu. Ale, kdo ví? :)

20.09.2023 4 z 5

Dynastie Windsorů Dynastie Windsorů Jean des Cars

Faktograficky je to podařená kniha, nicméně k ní mám několik výhrad. Mám dojem, že kniha by se mohla přejmenovat na Vévoda a vévodkyně z Windsoru a ti ostatní. Autor jim věnoval více než polovinu knihy a toto nerovnoměrné rozdělení nepůsobí dobře. Vláda královny Alžběty II. je značně ošizená a o nejmladších Windsorech se neznalý čtenář nedozví téměř nic. Kniha se dobře četla, ale absence fotografií jí opět značně ubližuje. Celkově hodnotím jako průměr.

06.08.2023 3 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Příjemná romantická oddychovka.

10.07.2023 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Navazující duologie byla fajn oddechovým čtením, které nás vrátilo zpátky do světa Selekce. Dcera a Koruna však mají bohužel jediný cíl - prodloužit slávu předchozí série. Bylo zajímavé sledovat, jak se s vládnutím vypořádává další generace, ale během čtení obou knih jsem měla pocit, že se v příběhu vlastně nic moc neděje. Jako problém vnímám také romantickou linku - Eadlyn navázala spoustu krásných přátelství s opačným pohlavím, ale lásku jsem necítila ani v jednom případě. Ale možná o to autorce ani nešlo? Možná mají tyto knihy být spíše o vývoji dívky, jejíž osud je jasně daný. Jsem ráda, že jsem sérii dočetla, ale k Dceři a Koruně se již asi nevrátím. Romantické duše více potěší příběh Maxona a Americy, Dcera a Koruna udělají radost skalním fanouškům série, kterým ke štěstí bude stačit i pouhý návrat do oblíbeného světa.

10.05.2023 3 z 5

Božská Ada Božská Ada Hana Whitton (p)

Přidávám se k hlasům, které říkají, že kniha je nespravedlivě nízko hodnocená. Hanu Whitton mám jako autorku moc ráda. Její knihy jsou propracované, dokážou vtáhnout čtenáře do děje a seznámit je s příběhy známých osobností. Kniha má kolem 400 stran a Adě se z mého úhlu pohledu věnuje dostatečně. První polovina knihy se zabývá zejména jejími rodiči, což je podle mě dobře. Člověk se více dozví o slavném básníkovi a zároveň tato část uvádí život a povahu Ady do lepšího kontextu - čtenář tak mnohem lépe rozumí jejímu chování. Navíc je nutné si uvědomit, že pro společnost 19. století bylo zásadní vědět, kdo jsou vaši rodiče a jaká je jejich pověst (rodinné vazby často ovlivňovaly celý život potomků, což autorka rovněž zobrazila). Za mě je to zdařilá kniha, kterou můžu doporučit.

13.05.2022 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Kniha mě neurazila ani nenadchla. Četla jsem ji krátce po knize S láskou, Lukov od M. Zapaty, a bohužel mi oba příběhy přišly dost podobné - zejména co se charakteru postav týče. Po těchto knihách si kladu otázku, zda se opravdu každý skoro třicátník v USA chová jako puberťák. Přesto mě Zapata bavila víc, a proto tady jednu hvězdičku ubírám.

08.03.2022 2 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Od knihy jsem toho moc neočekávala a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Moc se mi líbily návštěvy divadelních představení a atmosféra zimního Londýna. Konečně se mi dostala do rukou YA romantika bez hlavního hrdiny, který se chová k hlavní hrdince jako mizera, a bez hlavní hrdinky, která na každé straně opěvuje fyzickou dokonalost svého mužského protějšku. Není to nejlepší kniha na světě, ale jako oddychovka před Vánoci svůj účel splnila. Doporučuji.

31.12.2021 4 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Jako milovnici Disney pohádek a Krásky a zvířete mě tato kniha opravdu potěšila. Očekávala jsem, že se příběh bude více držet originální předlohy a taky více romantiky (ta mi chyběla hlavně v závěru), ale celkově kniha měla vše, co mám ráda. Čtení jsem si moc užila a ráda si přečtu další knihy ze série.

08.02.2020 5 z 5