Mindy Mindy komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Příběh lásky, pomsty, nenávisti, chamtivosti a navrch trochu čar a kouzel. Fajn knížka.

18.11.2019 4 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

V 10. století byla skutečně vyslána z Bagdádu do Bulharska družina s poselstvím, které se účastnil i Ahmad Ibn Fadlán. Michael Crichton nám příběh vypráví po svém, tzn. že hodně popustil uzdu své fantazii. Cestou se výprava setkává mimo jiné s Normany, s kterými je Ibn Fadlán donucen podniknout cestu do severských zemí, aby bojovali proti mlžným démonům žijících v jeskyních.
Popravdě mě to moc nebavilo. Tři čtvrtiny knihy je popisována cesta na sever a v závěrečné čtvrtině se bojuje.
Podle knihy je natočen film "Vikingové", který jsem kdysi dávno viděla, a jediné, na co si vzpomínám, je tma, šero a mlha.

11.04.2024 2 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Od stránky 60 jsem si začala dělat čárky, kolikrát se naše dvě hrdinky probudily. A bylo to, opravdu, 41x. Hlavně Andy, ta spala skoro pořád, nebo jenom zavřela oči a snila... A potom se probrala. Andy se budila na mnoho způsobů: vyděšeně, zprudka, zčistajasna, zmatená, s pláčem, pomalu, lenivě, ale nejčastěji s leknutím či s trhnutím.
Nemám ráda, když je hlavní postava hloupá. A to Andy tedy byla. Ani závěr mě ničím neohromil, takže za mě NE.

03.12.2023 1 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

(SPOILER) Já se tedy nepřipojuji k tomu všeobecnému nadšení tady.
Dějová linka z 1.sv.války byla zajímavá, ale čekala jsem těch informací o fungování špionážní sítě víc.
A druhý příběh byl tak nereálný! Charlotte během pár týdnů dokáže vypátrat informace, které Eve nezjistila za 30 let, a jak se nakonec všichni mají rádi - rodičům stačí vidět chlapa v obleku a v novém autě a hned se usmiřují a všechny rozepře jsou zapomenuty?
A těch 500 stran je strašně moc.

23.09.2023 3 z 5

Medicejští: Úpadek rodiny Medicejští: Úpadek rodiny Matteo Strukul

Ocitáme se ve Francii v 1. polovině 17. století na královském dvoře, kde vládne král Jindřich IV. a jeho choť Marie Medicejská. Kniha je zaměřena především na Marii a její život, nejdříve po boku svého nevěrného manžela. Poté, po jeho zavraždění, přichází na scénu a vlády se ujímá nejstarší z jejich šesti dětí, nevýrazný a snadno ovlivnitelný Ludvík XIII. Z dalších postav stojí za zmínku kardinál Richelieu, jemuž Marie pomohla dostat se na výsluní a on se jí za to odvděčí - zradou.

27.04.2023 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Já tedy půjdu proti proudu a musím říct, že nechápu tak vysoké hodnocení.
450 stran jenom nuda, samá nuda. Za mě ztráta času.

18.12.2022 2 z 5

Dvojnásobný dvojník Dvojnásobný dvojník Zdeněk Rosenbaum

Celkem čtivé sci-fi povídky, které se odehrávají převážně v budoucnosti. Nechybí tedy roboti, cestování časem či osídlování jiných planet. Některé zaujaly více, jiné méně.

24.11.2022 3 z 5

Snachy za všechny prachy Snachy za všechny prachy Aurélie Valognes

Po počátečním nutkání knihu odložit jsem se přece jen začetla a dočetla. Vztahy mezi členy této rodiny byly naprosto šílené a nepředvídatelné. Každou chvíli se mezi sebou dohadovali, navzájem se uráželi a dělali si naschvály, aby si o pár stránek později náramně rozuměli a na konci knihy se měli všichni rádi. Aspoň to bylo rychle přečteno.

19.11.2022 2 z 5

Miloval jsem svou ženu Miloval jsem svou ženu Milán Füst

Námořník Jakub Störr nám vypráví svůj příběh. Vzpomíná na svůj život v Paříži, Londýně a Americe. Popisuje vztah ke své ženě i k jiným ženám. Celá kniha je jakási zmatená a chaotická. Nijak zvlášť mě nebavila. Taky jsem nepochopila tu vraždu. Prostě někdo někoho zabil (nebudu prozrazovat kdo koho) a - nic? Divné.

27.03.2022 2 z 5

Železný muž Železný muž Paul Féval

Francie, 15. století. Rytíři, krásné panny, trpaslík, tajemný Železný muž, zakázaná láska, čekala jsem dobrodružný akční příběh, ale byla to nuda, nuda. I těch 180 stran bylo moc. Bohužel, nebavilo.

29.01.2022 2 z 5

Ledová zóna Ledová zóna Windsor Chorlton

Nevěděla jsem, že se jedná o sci-fi, vyloženě jsem sáhla naslepo, takže kniha pro mě byla překvapení, ale příjemné. Nechybělo napětí a Johnovo rozhodnutí na konci jsem nečekala a líbilo se mi.

01.09.2021 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Dětská knížka, pro pobavení i k zamyšlení.

26.03.2021 4 z 5

Při čtení této knihy jsem se cítila strašně...jak to říct - nedobře. Sklesle a smutně. Taky mi to trvalo, než jsem ji dočetla, protože jsem nikdy nevydržela dlouho. KLDR je určitě krásná země a ačkoliv cestování miluju, nějak mě to tam neláká. Autorka píše velmi poutavě, pořád jsem měla při sobě tablet a různé stavby, památky, ukázku z hromadného cvičení Arirang a mnoho dalšího jsem si hned vyhledala. Doporučuji k přečtení.

14.03.2021 5 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Hlavní postava knihy major Dirk Pitt je takový James Bond. Unikne všem nástrahám a útokům na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Takže až trochu úsměvné, ale na to, že kniha je z roku 1975, tak není špatná. Děj od půlky slušně graduje a Dirkovi prostě musíte fandit. Taková příjemná oddychovka.

26.01.2021 3 z 5

Čistý plamen Čistý plamen John Steinbeck

Tenoučká, ale moc pěkná knížka. Je psaná formou divadelní hry v próze, takže rychle přečtená. Týká se choulostivého tématu, a tím je mužská sterilita. Zajímavé bylo, jak se děj vždy posunul, postavy zůstaly stejné, ale scéna byla jiná. Líbilo se mi to.

05.10.2020 4 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Moje druhá kniha od tohoto autora a opět velká spokojenost. Jeho styl psaní mě prostě baví, četlo se mi to dobře, v postavách se dalo orientovat naprosto bez problémů. Můžu jen doporučit.

11.07.2020 5 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Moc pěkná knížka to byla. Dobře se mi četla. Popisuje těžký osud chudých lidí z období před první světovou válkou, kteří neměli moc nadějí na jiný, lepší život. Hezké srovnání s městskou "lepší společností", Emilova maminka je ukázkový příklad.
A název knihy? To je prostě nádhera.

11.11.2019 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Za mě tedy nejslabší díl z celé série. Dovídáme se sice další zajímavé osudy Finových přátel z dětství, ale už to jaksi není ono. Pěkné, čtivé, ale slabší.

05.01.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla (ale vždy jsem se musela malinko přinutit, hlavní hrdinka moc sympatická není). Děj trochu zdlouhavý, překombinovaný, ale konec to napravil.

03.11.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Až na to, že se mi zdály sny o tom, jak u nás zvoní smrtka, tak dobrý. Ale bez ohledu na sny - výborná kniha. Je zde popsán svět, kde musí existovat smrtky, protože lidstvo dosáhlo nesmrtelnosti. Citra a Rowan byli výborní učedníci, pořád jsem netušila, co má Citra za lubem. A vymyslela to skvěle.

13.06.2024 4 z 5