minimonisek minimonisek komentáře u knih

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Tak u téhle knihy jsem se dlouho rozhodovala, zda si ji koupím, nakonec jsem neodolala. Námět byl zajímavý, četla se poměrně dobře, i když mi místy vadily přechody od jednoho místa ke druhému. Nejvíc mě však zarazil konec, doufám, že bude nějaké pokračování, aby se člověk dozvěděl, jak to ten Jared opravdu myslel.

23.11.2014 4 z 5

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Celkově se mi zdála tato kniha trochu slabší než první díl, ale i tak byla zápletka napínavá. Další díl si rozhodně přečtu.

23.11.2014 4 z 5

Poslední tóny Poslední tóny Carolyn Keene

První ze série detektivek, které jsem hltala jako malá holka. Hrdinky na konci knihy lstí přimějí vraha k přiznání a tak to má ve správné detektivce být.

05.11.2014 3 z 5

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Knížka se mi docela líbila, byla to taková oddychovka. Jen ten konec mohl být lépe propracovaný. Ale jinak to nebylo špatné.

03.10.2014 3 z 5

Putovní upíří show Putovní upíří show Richard Laymon

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem něco jiného. Sem tam jsem si říkala, že ji snad ani nedočtu a párkrát jsem u ní dokonce i usnula. Kdyby autor stáhl z 200 stran, kde se nic neděje na to nejdůležitější, byla by mnohem čtivější.

16.09.2014 2 z 5

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

Tuhle knihu už jsem četla několikrát a pokaždé mě nadchla, líbí se mi spojení námětů salemských procesů a výzkumu nového léku. Navíc jsem poslední stránky doslova hltala. Za mě si proto kniha plným právem zaslouží 5 hvězdiček.

26.08.2014 5 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Knížka mě moc nezaujala, těch příšerek tam bylo až moc. Místami jsem si říkala, jak tohle autorka vůbec dokázala vymyslet, jediné plus vidím na tom, že je příběh zasazen v lékařském prostředí, což není moc obvyklé. Další díl si nejspíš nepřečtu.

20.05.2014 2 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Kniha se mi líbila, nejvíc asi nápad spisovatelky, kdy dané městečko situovala pod zemský povrch. Od konce jsem se nemohla odtrhnout. Druhý díl si rozhodně taky přečtu.

13.05.2014 4 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Na druhý díl jsem se hrozně těšila, protože mě první doslova nadchl. Nakonec jsem jsem jím byla trochu zklamaná, čekala jsem víc akce mezi Clarou a Tuckerem, přišlo mi, že se viděli jen párkrát na to, že ho tak milovala a v prvním díle kvůli němu nesplnila své poslání. Přišlo mi, že až příliš moc se tenhle díl točil kolem smrti. Jinak se mi styl psaní spisovatelky moc líbí a jsem ráda, že vymyslela tu zápletku s černokřídlými. Třetí díl si rozhodně přečtu. Ale oproti jedničce musím dát jen 4 hvězdičky.

14.02.2014 4 z 5

Zrozena o půlnoci Zrozena o půlnoci C. C. Hunter (p)

Kniha se mi moc líbila, je psaná velmi čtivě. A zajímavý je i námět. Určitě si ji přečtu víckrát a doufám, že i ostatní díly budou tak dobré. Jen je škoda, že se člověk nedozvěděl, čím hlavní hrdinka doopravdy je.

19.12.2013 5 z 5

Koupání na adama Koupání na adama Melissa de la Cruz

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale nakonec mě kniha zaujala. Od téhle autorky jsem četla více knih a tahle série mi zatím příjde nejlepší.

11.12.2013 3 z 5

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Knihu jsem četla již několikrát a vždy se k ní ráda vracím. Příběh dvou duchů, kteří se za své činy ocitají v budoucnosti, aby je napravily, je místy velmi vtipný. A navíc kniha končí happyendem, tak co si víc přát.

17.09.2013 4 z 5

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Ze začátku mi přišlo, že autorka popisuje takový všední život, nic moc se tem nedělo, ani postavy nejsou moc dobře popsané. Kniha se četla celkem rychle, pak když mě to začalo docela bavit, tak jsem zase byla zklamaná z toho konce - vše se vyřešilo na pár stránkách. Myslím, že si tuhle knihu už víckrát nepřečtu.

13.03.2013 2 z 5

Věšáky a další svěšeniny Věšáky a další svěšeniny Allan Plenderleith

Kniha je trochu horší než Nahotiny, ale i tak jsou vtipy vtipné. Pro milovníky kresleného humoru, je to to pravé.

08.03.2013 3 z 5

Nahotiny a další pikantnosti Nahotiny a další pikantnosti Allan Plenderleith

68 stránková kniha nabízí velmi vtipné kreslené vtipy. Tato kniha je lepší než Věšáky od stejnojmenného autora Allana Plenderleitha. Pokud máte rádi kreslený humor, jako naše rodina, tak se rozhodně zasmějete. Škoda jen, že je kniha tak tenká...

08.03.2013 3 z 5

Půlnoční povídky Půlnoční povídky Alexandr Placar

Trvalo mi než jsem se do jednotlivých povídek začetla, kdyby byl styl psaní trochu méně barvitý, tak by to bylo mohem čtivější. Některé povídky byly dobré, jiné mě vůbec nenadchly. Kdyby jich autor dal méně a lépe propracoval konce některých jiných, bylo by to mnohem lepší.

02.02.2013 3 z 5

Zlo v krvi Zlo v krvi Rhiannon Lassiter

Knížku jsem si přečetla díky dobrému hodnocení, zde v databázi. Byla jsem překvapená, jak je příběh zpracován. V každé kapitole se něco dělo, člověk se nenudil. Děj je zajímavý a knížka je dobře čtivá. Všem doporučuji. Spíše jde tedy o fantasy než horor, ale i tak výborné.

02.01.2013 5 z 5

Láska mezi legendami a mýty Láska mezi legendami a mýty Karolína Becková

Kniha se dobře četla a měla zajímavý děj, i když jsem tušila, jak skončí. Navíc je zde popis míst na Krétě, které návštěvník může obdivovat společně s hlavní hrdinkou. Kniha se mi líbila a čtu ji už po několikáté.

16.12.2012 5 z 5

Prokletí rodiny Fearů Prokletí rodiny Fearů Robert Lawrence Stine

Tahle kniha má zajímavou zápletku. Je v ní hodně napínavých momentů a překvapivé rozuzlení. Určitě si ji přečtu víckrát.

17.08.2012 5 z 5

Špalíček dobrých českých vtipů II. Špalíček dobrých českých vtipů II. Karel Strouha

Kniha navazující na Špalíček dobrých českých vtipů I., některé vtipy opět pobavily celou rodinu, některé se opakovaly. Horší vtipy byly na téma Výměna žárovky, místo nich mohl autor volit něco jiného, ale jinak na zvednutí nálady dobré. Proto dávám 4 z 5 bodů.

17.08.2012 4 z 5