mirec88 mirec88 komentáře u knih

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Moja prvá kniha od Fitzeka, ktorá ma úplne dostala a ja som sa proste musel dostať k ostatným. Už tu nie je o napätie, zvraty a neskutočný záver núdza.

27.03.2020 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Celkom dobré pokračovanie, hoci samozrejme nedosahuje kvalít prvého dielu. Ale stojí určite za prečítanie.

18.03.2020 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Zaujímavé prevedenie Shakespeareovej hry do súčasnosti, ktoré si ma získalo. Túto knihu som dostal od manželky ako darček, tak som bol zvedavý aká bude kniha od Nesba, ktorá bude mimo Harryho Holea. A páčila sa mi. Bolo tam síce na môj vkus až príliš veľa vrážd a niektoré neuveriteľné veci a koniec bol šokujúci, ale pri tom všetkom, čo sa tam dialo, sa to dalo čakať.

11.03.2020 4 z 5

Sůva / Dr. Manhattan (limitovaná edice) Sůva / Dr. Manhattan (limitovaná edice) Joseph Michael Straczynski

Tak takto si predstavujem perfektné príbehy zo sveta Strážcov. Na rozdiel od Komedianta/Rorschacha mi všetky 3 príbehy prišli skvelo vypointované, napínavé a pekne nadväzujúce na Strážcov od Alana Moorea. Fakt výborný je príbeh Sůvy a jeho origin ako aj Rorschacha, čo mi chýbalo v knihe nesúcej jeho meno. Keďže milujem kvantové vesmíry a všetko okolo toho, tak som doslova hltal príbeh Dr. Manhattana, ktorý je veľmi podmanivý. A bonus v podobe Molocha bol nečakaný, najmä koniec a to ako sa jeho životný príbeh zaplietol k ostatným Strážcom. Jednoznačne túto lahôdku odporúčam.

04.06.2024 5 z 5

Komediant / Rorschach Komediant / Rorschach Brian Azzarello

Mierne som sklamaný z tohto diela. Ako aj Komediantov, tak Rorschachov príbeh mi prišli ako priemerné prinajlepšom. Kresba sa mi páčila, ale príbehy také nemastné-neslané. Neodporúčam. Ani ako doplnenie sveta Strážcov to nebolo bohvieako dobré.

25.05.2024 3 z 5

Čiernovlasý princ Čiernovlasý princ Ivana Jančová

Príjemná jednohubka, ktorá má dobrý odsýpajúci dej s výborným vyvrcholením, ktoré poteší. Kresba bola tiež výborná a pekný veľký formát komiksu. Držím palce dievčatám Jančovým, nech sa im darí a naďalej píšu také pekné komiksy a budem ich podporovať :-)

12.03.2024 4 z 5

Meno ruže: Komiks Meno ruže: Komiks Umberto Eco

Zaujímavý komiks, ale film sa mi páčil viacej, knihu som zatiaľ nečítal. Tu je veľa erotiky a zvráteností a úchylovín, ktoré nemusím. Ale páčilo sa mi to, že vyšiel ako prvý v slovenčine a zatiaľ v češtine nie. Nekúpil by som si ho naisto, ale vďaka knižnici som o skúsenosť bohatší.

24.12.2023 3 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Depresia ako hrom. Silný príbeh. Komiks s veľkým K. Úžasná kresba a mnoho filozofických textov. Tak to boli superlatívy tohto vynikajúceho komiksu, ktorý som zhltol behom 3,5 hodín počas jedného depresívneho vraj zimného, ale počasím jesenného večera. K tomuto skvostu už bolo podomnou povedané asi všetko, tak nebudem okolo toho chodiť a rovno to odporučím jednak každému milovníkovi komiksov, ako aj tým, čo bežne komiksy nečítajú. Po tomto Diele ich začnete milovať. Budem sa opakovať, ale toto už piate! vydanie Vrany je fakt luxus a každý človek by si ho mal aspoň raz v živote prečítať. Klobúk dole.

18.12.2023 5 z 5

Můj ty smutku! Můj ty smutku! Charles Monroe Schulz

Tak toto bol taký netradičný mix depresie a humoru. Niekto by povedal, že to nejde spolu, ale tu to sedelo a bolo to faktže vtipné a zároveň smutné, no proste nemalo to chybu. Geniálne nápady a Snoopy, Charlie Brown, Lucy a ďalší nikdy nesklamú. Odporúčam ako veľmi dobrý liek na zlú náladu, kedy si poviete: "A predsa sú na tom niektorí horšie ako ja."

21.02.2023 5 z 5

Scooby-Doo!: Týmovka Scooby-Doo!: Týmovka Sholly Fisch

Veselý komiks. Deti sa potešia. A vlastne aj dospelí. Scoobyho mám rád od detstva, je to moja obľúbená postavička, tak možno nadhodnocujem, ale sedelo mi to. Na jedno prečítanie poteší a pobaví.

24.12.2022 4 z 5

Terminátor omnibus: Kniha druhá Terminátor omnibus: Kniha druhá Alan Grant

No toto bolo už oveľa lepšie ako jednotka. Takmer všetky príbehy ma zaujali, ale k plnému hodnoteniu mi niečo chýbalo. Najmä kresba posledného príbehu bola o ničom. Inak klobúk dole, stálo to zato, jednotlivé časti majú ten správny "drajv" a takisto ako v prípade filmu, kde dvojka je lepšia ako jednotka, tak aj v prípade komiksovej podoby. Odporúčam.

25.11.2022 4 z 5

Noe Noe Sebastian Fitzek

No ty kokos. Veľmi mrazivý thriller, najmä v období dnešnej pandémie. Je až neuveriteľné, aká aktuálna kniha je. Všetky konšpiračné teórie o ktorých sa hovorí v tejto beletrii, sú dnes pretriasané medzi ľuďmi. Fakt sila, že to autor napísal v roku 2013. Klobúk dole. Inak odhliadnuc od toho, nebol to štandardný psychothriller ako bežné fitzekovky, ale aj tak sa mi veľmi páčil. Odporúčam každému a ako autor píše v doslove ak sa správanie jednotlivca zmení, určite to k niečomu povedie.

07.09.2022 5 z 5

Doomboy Doomboy Tony Sandoval

Nádhera. Síce ja metal nepočúvam, ale toto si ma úplne získalo. Tony Sandoval vie písať krátke, ale krásne komiksy a takisto ako Vodný had aj tento komiks prečítate rýchlo, ale o to viac vo vás budú vrieť emócie, ktoré sa derú na povrch. Proste krásny umelecký komiks, ktorý má hlbokú myšlienku, ako človek miluje niekoho aj po smrti a čo všetko preňho spraví. Úžasné niečo. Odporúčam každému.

26.07.2022 5 z 5

Batgirl: Rok jedna Batgirl: Rok jedna Charles Dixon

Vynikajúci, zábavný, primerane akčný komiks a so štipkou humoru, naviac s perfektnými Batmanom a Robinom. Barbara Gordonová alias Batgirl je fakt skvelá postava, výborne napísaná a pekne nakreslená. Celých 9 zošitov bolo super, malo to hlavu a pätu a výborný koniec (vlastne začiatok :-) ). Komiks, ktorý odporúčam každému.

10.06.2022 5 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Napínavý horor, na ktorého konci nie ste o nič múdrejší ako na začiatku. Ostatne, autor v doslove aj píše, že jeho cieľom bolo položiť otázky, ktoré vo vás budú doznievať aj niekoľko dní po dočítaní. Ja som túto strašidelnú survivalovú jednohubku zhltol na ceste do Košíc a bola to riadne napínavá, brutálna jazda. Ale krátka. Inak fakt odporúčam, je to mäso.

13.04.2022 4 z 5

Captain America: Zimní voják. Část 1 Captain America: Zimní voják. Část 1 Ed Brubaker

Tak toto bol sľubný začiatok jedného epického príbehu, ktorého vyvrcholenie nás čaká v druhom dieli. Už tu nie je o napätie núdza, naviac je tu skvelý scenár Eda Brubakera a kresba Stevea Eptinga, ktoré sú famózne. Po rokoch som si to prečítal znova a je to fakt že bomba. Jeden z najlepších komiksov od Marvelu aké som čítal a úplne že najlepší komiks Captaina Americu. Odporúčam a onedlho sa chystám na druhý diel. Tento príbeh je novodobá klasika a páčil sa mi veľmi aj film, ktorý vznikol podľa tohto komiksu.

19.03.2022 5 z 5

Thor: Vikingové Thor: Vikingové Garth Ennis

Vau! Nato, že som od tohto komiksu absolútne ale absolútne nič nečakal, tak ma veľmi milo prekvapil. Bol poriadne hustý, krutý a krvavý. Plus tam bol výborne fungujúci humor a Thor bol proste skvelý. Garth Ennis spolu s Glennom Fabrym priniesli vynikajúci komiks, ktorý by som ale osobám pod 18 rokov nedával čítať. Bol riadne brutálny a takmer non-stop tu bola výborná akcia. Paráda proste.

07.11.2021 5 z 5

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

Bravúrne pokračovanie skvelého prvého dielu, kde titulná femme fatale očarí ďalšieho pána na holenie, ktorý sa opäť do nej bezhlavo zamiluje a skončí ako skončí, nuž sami si prečítajte... Noir spojený s hororom sa mi páči čím ďalej tým viac a ja sa idem obzerať po ďalších častiach. Veľmi ma zaujíma ako to bude pokračovať.

04.08.2021 5 z 5

Podivné nebe nad východním Berlínem Podivné nebe nad východním Berlínem Jeff Loveness

Ťažký komiks. Určite nie je pre každého. Ja zvyčajne mám rád také experimentálnejšie a nezvyčajné komiksy, ale tento mi nejak nesadol. Neviem ani kresba sa mi nejak nepáčila a príbeh, nuž... čakal som viac. Keď Comics Centrum dá nejaké prekvapenie, zvyčajne je to pecka. Teraz prvýkrát som dostal príbeh, ktorý ani nebol zlý, ani výnimočný. V podstate priemer. Pre mňa. Nevravím, niekomu sa môže páčiť nejak viac extra, ale mňa to na to aké som mal očakávania, sklamalo.

27.07.2021 3 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Na úvod upozorním, že som seriálom neovplyvnený. Ako teenagera ma to nejak neovplyvnilo, v tej dobe ma upíri veľmi nebrali a horory len sem-tam. Teraz sa to veľmi nezmenilo, akurát si rád pozriem/prečítam tri typy hororov - sci-fi horory, zombie horory a upírske horory. A od Kinga prečítam všetko, ale to je výnimka. A v komikse si rád prečítam každý druh okrem satanských hororov. Takže toľko k môjmu hororovému pozadiu.

A teraz k Buffy. Veľmi príjemný komiks, s peknou kresbou, zaujímavým príbehom a dobre zvolenými postavami, ktoré sú dobre prekreslené. Páčilo sa mi to ako tu niekto písal ako pilotný diel seriálu a som zvedavý, ako to bude pokračovať ďalej. Druhý diel mám taktiež, tak uvidíme ako sa to vyvŕbi. Comics Centrum ako vždy prinieslo pecku.

13.07.2021 4 z 5