Miroslavacte Miroslavacte komentáře u knih

Snídaně na refýži Snídaně na refýži Jiří Hájíček

Nepodbízivé povídky, které mě vtáhly. Antihrdina mě bavil, líbivost nevyhledávám.

28.03.2024 5 z 5

Dusivá místa Dusivá místa Shulamith Firestone

Odměřené, skličující, ale nechytlo mě to po stránce umělecké ani obsahové.

27.03.2024 1 z 5

Pod křídly Velkého krkavce - Mýty dalekého severu Pod křídly Velkého krkavce - Mýty dalekého severu Ondřej Pivoda

Nádherně zpracované celkem neznámé mýty. Děkuji za to!

26.03.2024 5 z 5

Pouto stínu Pouto stínu Petra Machová

Young adult mě míjí, ale v rámci žábru a vystoupeni z komfortní zóny to bylo milé počtení. Jednu hvězdu si určitě nezaslouží.

26.03.2024

Muž pod černým deštníkem Muž pod černým deštníkem Jiří Hájíček

Překrásné, Hajíček vládne slovem.

26.03.2024 5 z 5

Vlastní pokoje Vlastní pokoje Jana Poncarová

Zajímavé fotografie a grafika knihy - ta je moc dobrá.

23.03.2024 5 z 5

Taková je Sarah Taková je Sarah Pauline Delabroy-Allard

Pro mě to nebylo nijak objevné, neshledávám v tom novátorství ani inspiraci. Je to jako byste poslouchali kamarádku, která je nešťastná ve vztahu, ale nechce s tím nic dělat. Jen plkat. Čili je to únavný.

23.03.2024 2 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Všechno už jsem to někdy někde slyšela, ale Milena to dostala na jednu hromadu, protřídila a napsala. Není to špatné, ale chybí emoce.

23.03.2024 4 z 5

Zimování Zimování Katherine May

Spousta připodobnění, krásný jazyk, má duše se z týhle knihy najedla až až.

17.03.2024 5 z 5

Dům číslo 226 Dům číslo 226 Jana Šrámková

Tenhle dům, jeho příběh i příběhy jednotlivých postav se mi moc líbily. Jana Šrámková umí kouzlit s dětskou duší a já jí za ten zážitek děkuji, protože jsem se na konci dojala.

02.03.2024 5 z 5

Dosť bolo o láske Dosť bolo o láske Hervé Le Tellier

Není to žádná plytká kniha o lásce. JE to kniha o lásce se vším, co k ní patří, bez příkras, za to o prožitcích, kteří znají mnozí z nás.
Dá se říct, že je o tomáše ačkoliv máme všechno a žijeme v jednoduché době, vše je jen zdání. Máme víc problémy než dřív, to nás zatěžuje a nejsme schopni se lásce věnovat, pečovat o ni. Je to mimořádně dobře a citlivě zachycené.
Je velmi dobře napsaná a tedy i přeložena do SJ.

29.02.2024 5 z 5

Jako by se to všechno stalo včera Jako by se to všechno stalo včera Radka Denemarková

Velmi dobře napsaná esej, ve které je všechno. Východisko ale nenabízí.

27.02.2024 5 z 5

Taková je Sarah Taková je Sarah Pauline Delabroy-Allard

Líbí se mi, jak to ty ženské v knize prožívají, tak normálně a s rozumnou dávkou patosu.

27.02.2024 2 z 5