Modrina Modrina komentáře u knih

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Není to špatné, ale taky žádná hitparáda. Rozhodně patří mezi ty slabší Exnerovky.

03.10.2017 3 z 5

Bláznova smrt Bláznova smrt Václav Erben

Čteno před léty, osvěženo před pár dny. I po té době se mi knížka moc líbila.

03.10.2017 5 z 5

Vražda pro Zlatého muže Vražda pro Zlatého muže Václav Erben

Četla jsem to již před léty, teď jsem si příběh osvěžila. Poklad byzantského kupce nebo Pastvina zmizelých to v mých očích není, ale rozhodně stojí za přečtení.

03.10.2017 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Četla jsem už před dlouhou dobou a nijak moc mě to neuchvátilo.

28.08.2017 2 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Mám pocit, že když jsem kdysi Erbenovy detektivky četla, tahle mi nějak unikla. Anebo jsem ji dokonale zapomněla. Není to pro mě tak úplně vrchol, zápletka mi malinko drhne, ale čte se dobře. Nakonec - člověk občas prožije něco, u čeho si řekne - tohle bych nemohl napsat, nikdo by mi to nevěřil. A ještě by mě moc zajímalo, kdo doktorovi obojího práva pere a žehlí... :)

21.08.2017 4 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Knížku jsem četla už před delší dobou, teď jsem si ji jen osvěžila. Mám kapitána Exnera a jeho boys fakt ráda. :)

18.08.2017 4 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá, ale zároveň jsem se trochu bála. Může se k fenoménu Sira Doyle vůbec přidat byť jen myšlenka, natož příběh? Může. :) Dámy mě hodně zaujaly a doufám, že autorka už píše další příběh. :)

03.08.2017 5 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

JT mě fakt baví - a dokud nedočtu, drží mou pozornost. Řekla bych, že série (doufám, že početná :) ) je kus od kusu lepší. Trochu mě rušilo (v eknize) rozdělení slov, taky tam bylo pár chyb v interpunkci, korektor se asi příliš vpil do děje a odvedl svou práci mizerně. Každopádně už se těším na další díl. :)

27.07.2017 5 z 5

3 případy policejního komisaře Pobudy 3 případy policejního komisaře Pobudy Jiří Slavíček

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale pak už jsem byla spokojená. Doufám, že další příběhy pana komisaře Pobudy budou následovat. :)

20.07.2017 4 z 5

Německy za 30 dní Německy za 30 dní Jaroslava Koubková

Po mnoha a mnoha letech jsem si chtěla osvěžit středoškolskou němčinu, tak jsem sáhla po téhle knížce. Pro někoho, kdo nemá žádné základy, je ovšem zcela bezcenná. Chcete-li si jen něco zopakovat, pak do ní směle nahlédněte.

18.07.2017 2 z 5

Chuť na hřích Chuť na hřích Veronika Černucká

Velmi pěkné, neotřelé, rozhodně doporučuji k přečtení.

07.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jeden O. Henryho citát říká: Člověk se nikdy netěší z něčeho tak, jako se těšil na něco. V tomto případě si zdvořile dovolím nesouhlasit. :) Po přečtení Policie jsem doufala, že ty náznaky otevřeného konce nám dávají naději, že desátý díl nebude poslední - a nebyl! Jsem nekuřák a Jim Beam mi nechutná, ale přesto mám pro toho norského supermana slabost. A ač jsem si dávala pozor, aby mě pan Nesbø zas netahal na fusekli, stejně jsem mu skočila na špek, kdykoli se mu zachtělo. Výtek na Harryho adresu z komentářů jsem si vědoma, a v podstatě s nimi souhlasím. Jenže... kdo jednou ochutnal, už navždycky má žízeň. :)

28.05.2017 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Po přečtení hladového ducha od Louise Penny jsem nebyla schopná si vzít Žízeň, která na mě čekala. Sáhla jsem po této knížce, a byla to dobrá volba. Naprostá oddechovka, ale velmi dobře se četla a nenudila jsem se. Takže za mě 5 hvězd - a já se jdu ponořit do severského bahna. :)

18.05.2017 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Pane jo... Tohle ve mně ještě nějakou dobu bude doznívat. Three Pines už nikdy nebude, jaké bylo. Skvěle napsáno, jak již bylo řečeno přede mnou - volba slov je opravdu úžasná. Tak obsáhlý, nevšední, tajuplný, i docela napínavý příběh - a "jen" jeden mrtvý. Hodně pěkná knížka, rozhodně ji doporučuji.

15.05.2017 5 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

V tomto případě bych dala přednost nejdřív příběhu jedné Kateřiny, pak druhé. S tolika postavami, často shodných jmen, jsem měla trošku problém. Špatné to nebylo, jen docela ponuré. Ale taková už historie je.

05.05.2017 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Jestli byla první knížka jednohubka, tohle je dvojhubka. :) Není to vyloženě převratná literatura, ale čte se velmi dobře, zápletka není blbá, jednání lidí věřím, a ten lehký humor jen tak na půl huby mě baví ("Koukáš, jako kdybys spolkl červa!" budu s dovolením používat :) ). Zkrátka za mě pět hvězd a už se těším na další. :)

25.04.2017 5 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Jak píše TeaPeter - velmi příjemná jednohubka. Nemám co dodat. :)

23.04.2017 4 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Knížka se četla dobře. Celou dobu je víceméně jasné, že není všechno, jak to vypadá, dokonce jsem i odhadla pachatele. Škoda, že jeho motivaci nebyla věnována větší pozornost, určitě by to šlo malinko rozvést. Ale pěkné, za přečtení to rozhodně stojí.

21.04.2017 4 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Není to moje první kniha od této autorky, ale první, u které mi dělalo problém přestat číst. Tahle sága mě zcela pohltila, jen obtížně jsem se dokázala soustředit na cokoli jiného a ještě nějakou dobu moji hlavu neopustí. Příběh byl napsán velmi uvěřitelně, nenarazila jsem na nic, co by skřípalo. Hodně se mi ten příběh líbil, z pěti hvězd bych dala aspoň sedm. :)

12.04.2017 5 z 5

Kapitán Bartoš zasahuje 2: Ledový Žár Kapitán Bartoš zasahuje 2: Ledový Žár Hana Militká

No.. Název evokuje detektivku, ale ta to není ani náhodou. Spíš životní příběh muže s poněkud nízkým IQ (jinak se jeho opakované činy vysvětlit nedají) a jedné světice (škoda, že autorka nepopsala, jak Dáša s tou obří svatozáří prochází dveřmi, bylo by to milé rozptýlení). Plus spousta neuvěřitelných událostí okolo. Knihu jsem neodložila jen proto, abych - řečeno s klasikem - zjistila, jestli je druhá polovina stejně špatná jako ta první. Za přečtení rozhodně nestojí. Tu jednu hvězdu (dala bych půl, kdyby to šlo) dávám za úchylku pana doktora Podmáslí (už jen to jméno..), byla to jediná uvěřitelná věc v celé knize.

Ale je fajn, že téhle sérii, bude-li pokračovat, už nemusím věnovat pozornost.

02.04.2017 1 z 5