Modrina Modrina komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Sallka, souhlas, taky jsem se nad tím pozastavila. A zajímalo by mě, jestli je to i v tištěné verzi.

30.03.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Příběh sám se mi hodně líbil, byl dobře propracovaný a perfektně se stupňoval. Tak proč jen tři hvězdy? Oproti názorům pode mnou mi nevadila Erika, naopak mi připadá jako velmi zajímavá postava. Ale nacpat do jedné knihy (a podle mého velmi násilně a zcela samoúčelně) tolik homosexuality, to je skoro na hranici stravitelnosti. Heterosexualita se taky nijak toporně nezdůrazňuje, tak proč homosexualita? Je přece každého věc, jestli spí s mužem, se ženou, s nafukovací pannou nebo třeba s vorvaněm. Škoda, jak už jsem uvedla, příběh sám je skvělý a hodně mě vcucnul. Ale tohle mě vyloženě rušilo. Další knihu z téhle řady už si budu hodně rozmýšlet.

28.03.2017 3 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Měla jsem trošku problém se do knížky začíst, ale najednou jsem měla pocit, že se docela rozjela. A až do konce jsem knížku hltala. Ano, je to lehce červená knihovna. Ale příběh se mi moc líbil a popis prostředí byl skvělý. Takže já jsem vcelku spokojená.

21.03.2017 4 z 5

Jakub Nemrava Jakub Nemrava Jaroslav Matějka

Znovu jsem si tuhle knížečku přečetla a znovu jsem nadšená. :)

13.03.2017 5 z 5

S Elvírou v lázních S Elvírou v lázních Miroslav Kapek

Tak jsem si Elvíru sehnala a znovu přečetla. A opět jsem byla spokojená. :)

11.03.2017 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Nepopírám, že knihy pana Vondrušky jsou si velmi podobné, ale mně se to čte dobře. I tato je prostě milá oddechovka. Takže za mě plný počet. :)

03.03.2017 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Tuhle knížku jsem četla už kdysi dávno, teď se mi dostala do ruky znovu. A byla jsem překvapená, kolik jsem toho zapomněla. Na Yosseriana, an nahý přijímá vyznamenání, se asi zapomenout nedá. :) Ale moje paměť takřka vytěsnila, jak dobře jsou popsány válečné hrůzy. Úžasná kniha.

24.02.2017 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Advent to byl opravdu poněkud neklidný a rozuzlení zajímavé. Opět jsem si pochutnala. :)

01.02.2017 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Záměrně nehodnotím, protože nemám ráda fantasy - ovšem s výjimkou Neila Gaimana. Proto jsem se i na tuhle knížku vrhla, ale prostě to není můj šálek čaje.

25.01.2017

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ke knihám označeným jako světový bestseller přistupuji poněkud opatrně, už jsem párkrát byla zklamaná. Ale tenhle příběh se mi hodně líbil. Postavy i ovlivňování vyšetřování jsou podle mého velmi uvěřitelné. To, že Erika vyvolává celé spektrum vášní, je taky v pořádku, každý jsme se někdy setkal s člověkem, který běžně jedná tak nějak normálně, občas je skvělý, ale někdy je na ránu pěstí. Motiv vražd je možná trochu přitažený za vlasy, ale neuvěřitelný bohužel není... Knihu rozhodně doporučuji.

19.01.2017 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Krásně voňavé čtení, tuhle knížku jsem doslova vdechla. :) Vůně mě fascinují, o jejich vzniku taky něco málo vím, to ostatně i o životě... A jelikož se jmenuji Eva, nemohlo se mi tohle dílko nelíbit. :)

14.01.2017 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Mně se tenhle příběh hodně líbil. Připadá mi, že postavy jsou velmi uvěřitelné. Pravda, představuji si je jinak, než režisér filmové verze (jejíž existence mi - nemáme televizi - byla až do přečtení zdejších komentářů utajena, obsazení jsem si ze zvědavosti našla), ale to asi není divné. Začetla jsem se rychle a vůbec se mi od knížky nechtělo. Takže já dávám plný počet. :)

10.01.2017 5 z 5

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Historické detektivky jsou v kurzu. :) Tahle není špatná, chvílemi malinko drhla, ale rozhodně se těším na další díl.

07.01.2017 4 z 5

Kapitán Bartoš zasahuje 1: Složitý případ Kapitán Bartoš zasahuje 1: Složitý případ Hana Militká

No... Příběh sám nebyl špatný. Ale postavám jsem chvílemi moc nevěřila. A co mi vadilo strašlivě, byly (v elektronickém vydání) gramatické a typografické chyby. Na konci knihy je zmíněna i korektorka, jestli tohle opravdu viděla, pak by se měla vrátit do základní školy. Ale chyby spíš vznikly až při výrobě knihy, nicméně i konečnou verzi by měl korektor vidět.

Suma sumárum - další případ si možná ještě přečtu, coby optimista věřím, že si vydavatel dá s knížkou větší práci.

30.12.2016 2 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Účet na FB nemám, ale lehké povědomí o tom, jak funguje, ano. Domnívám se, že to stačí. Příběh sám byl zajímavý, motiv velmi silný, postavy byly podle mého vykresleny velmi dobře - přesto mi knížka sem tam malinko drhla, asi neumím přesně popsat, proč. I já souhlasím s tím, že Pět bylo lepší, ale přesto se mi Slepí ptáci líbili a myslím, že stojí za přečtení.

21.12.2016 4 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Tak mám tuhle trilogii z krku. :) I závěrečný díl byl napínavý, chvílemi ponurý, s atmosférou, která by se dala krájet. A zamotaný, že bych málem začala podezírat sama sebe. Moc se mi tenhle příběh líbil. Jen... no, však víte... to asi zasáhlo každého. Možná i proto to všechno bylo tak živé.

08.12.2016 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Tuhle ságu prostě miluju. :) A mám pocit, že je díl od dílu lepší. Tentokrát je příběh ještě opepřen náboženstvím a chvílemi ani není všechno tak černobílé, jak by se mohlo zdát. No, za mě plný počet hvězd. :)

01.12.2016 5 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Tuhle knížku jsem četla už před nějakou dobou, koukám, že jsem ji neokomentovala. Pýchu a předsudek miluju :), takže jsem nemohla odolat. Nebylo to špatné, v podstatě ani nevím, nač bych si stěžovala. Ale víckrát to číst nebudu.

29.11.2016 4 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Jednou jsem někde zaslechla zajímavé přirovnání - je to jako sex s vlastní ženou, uspokojí, ale nenadchne. Stejné je to s touhle knížkou. Klasická oddechovka, ale jinak nic, co by ve mně nějak zůstalo.

29.11.2016 3 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Tenhle díl se mi líbil asi víc než první. Četla jsem ho ihned po dočtení prvního příběhu. Tady se mi moc líbí gradace zápletky, naopak mě strašně moc rušilo Amaiino lítání sem a tam od dítěte. Na třetí díl se moc těším. :)

25.11.2016 4 z 5