Modrina Modrina komentáře u knih

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Do téhle knížky jsem se nějak nemohla začíst. Ale najednou mě knížka pohltila a já jsem ji nechtěla zavřít nedočtenou. :) Pro mě zajímavý příběh s prolínáním Amaiiny minulosti, navíc šmrncnutý lehkou duchařinou, to vše skýtá prostor pro další příběhy. Už se na ně těším. :)

13.11.2016 4 z 5

Víc než jen hlas Víc než jen hlas Leonard Cohen

Tuhle úžasnou knihu jsem kdysi měla půjčenou. Ihned po přečtení jsem ji začala shánět, ale bohužel koupit nešla, vyšla jako neprodejný prémiový svazek v jakémsi vydavatelství (Jackjelly, kde a kdy byla k sehnání??). Dnes se naštěstí takovéhle perly dají objevit v antikvariátech. Nevím, co bych o téhle nevšední knížce řekla, snad jen, že ji nečtete, ale stáváte se její součástí. Navždy.

13.11.2016 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Po přečtení první knihy jsem se zařekla, že další už si nepřečtu. Jak bylo řečeno v nějakém komentáři u jiné knihy - život je příliš krátký na to, abychom četli špatné knihy. Jenže... Zavřená truhla mě dlouho nechávala chladnou, seznam knih na přečtení mám i tak dost dlouhý, jenže ve mně trochu hlodala zvědavost. A když jsem narazila na velmi podstatnou slevu, byla kniha moje. :) A nelituji. Zápletka, chování postav, popis detektiva Catchpoola, jenž mi v prvním díle neskutečně pil krev, konečné vysvětlení - nikde mi nic nevadilo. Takže jsem si o autorce poopravila mínění a další knihu budu patrně vyhlížet. :)

03.11.2016 5 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

ewi: Knížka vyšla jako e-kniha (alespoň česky), právě jsem ji dočetla. I já jsem dostala možnost ochutnávky, která padla na úrodnou půdu, knížku (e-knihu) jsem si koupila okamžitě. To, co zavání červenou knihovnou, své červené tóny velmi rychle ztrácí a rozehrává se životní boj. Ano, osud hlavní hrdinky je od určité doby předvídatelný, ale o to jsem byla napnutější, jak to celé dopadne. Takže - u mě dobrý. Jasnou hvězdu z hlavy ještě chvíli nedostanu..

18.10.2016 5 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Tahle knížka mě zastihla ve špatnou dobu, možná jsem ji měla odložit a přečíst si ji v příznivějších podmínkách. Ale už se stalo a já jsem ji dočetla. Děj byl poměrně zajímavý, jen závěr mě příliš nepřesvědčil. Nikoli skutky samotnými, ale spíš jejich popisem. Skoro to vypadá, že autorka pospíchala. Nevím. A přišlo mi, že hlavní hrdinové jsou superhrdinové, tolikrát se mohli nakazit morem, ale oni ne, celou knihou kráčejí k závěru takřka nepoznamenáni. Ale to nám, nekritickým obdivovatelům jednoho severského notorika, rozhodně nevadí. :) Další knihu si rozhodně přečtu, jen budu asi opatrnější v očekávání.

07.10.2016 3 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

To tedy byla jízda, páne Vonku! :) Povídky, jimiž se táhne společná nit, mě hodně zaujaly. Některé méně, některé zas naopak strašně moc, to asi není nic neobvyklého. Jazyk, jímž autor píše, se mi moc líbí. A ilustrace celé dílo dotvářejí. Divočina, snaha o pořádek, lehké tajemno, vraždy, překvapení, vtip - no, co chcete, prostě život. Chci říct - Žižkov. :)

02.10.2016 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Jiří Adam zamlada. :) Vondruškovská klasika, kterou mám ráda.

02.10.2016 4 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Moje první knížka od tohoto autora. Možná jsem měla začít nějakou jinou, nevím. Nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo. A překladatele bych ráda upozornila, že první osoba množného čísla od slova "abych" není "abysme", ale "abychom". Je to použito v celé knížce (elektronické) a při absenci hovorové češtiny to dost ruší.

21.09.2016 3 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

K trudošově názoru v podstatě asi nemám co dodat. Na knížku jsem se hodně těšila - a nezklamala. Bez těch vražd by se příběh asi obešel, motiv genealogie je zajímavý sám o sobě, není potřeba ho něčím "vyšperkovat". Dala bych 4,5 bodu, ale celkový pocit z knížky je takový, že zaokrouhluji nahoru. :)

06.09.2016 5 z 5

Sběratel duší Sběratel duší Elizabeth Peters (p)

Až na fakt, že mi celou dobu chyběli Amelie s Emersonem, jsem byla velmi spokojená. Konec byl malinko idealistický, ale nikterak mi to nevadilo, tak už to v pohádkách bývá. :)

05.09.2016 5 z 5

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

Neskutečná ženská! Vládla, rodila jedno dítě za druhým, dožila se požehnaného věku - a že i toho špatného zažila ažaž. Příjemné počtení.

26.08.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Stanenka: Poslední díl trilogie? Já osobně se těším na další díly. :)

09.08.2016 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Na inspektora Gamache a všechny okolo něj se vždycky moc těším. Ani tentokrát mě nezklamali. Pro občasnou rozvleklost ubírám hezdičku (kdyby to šlo, srazím jen půlku), ale i tak se mi knížka četla moc dobře. Už teď se těším, co na inspektora autorka vytáhne příště. :) A moc se líbilo, co po přečtení všech čtyř knih řekla jedna čtenářka - potřebovala bych tam jet a posedět v tom jejich bistru. :) Jo, tak to by se mi taky líbilo. :)

17.07.2016 4 z 5

No... Překonat genialitu Stoletého staříka nebude jednoduché. Je-li to vůbec možné. Ale Zabiják Anders to nebude. Děj mi nepřipadal divoký, naopak poměrně tupý a zcela bez nápadu. Chtějí-li se silně věřící čtenáři naštvat, doporučuji Nesbova Syna, u zabijáka Anderse se budou spíš nudit. Gramatické chyby moje zklamání z knížky jen znásobily. Nákup příští autorovy knihy, bude.li nějaká, si budu hodně rozmýšlet.

25.06.2016 1 z 5

Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Matthew Reilly

Kniha mě zaujala anotací - a jsem moc ráda, že jsem si ji koupila. Děj jede jak po másle, exotické prostředí mu jen nahrává. Osud hlavních hrdinů by v životě rozhodně vypadal jinak, ale od toho pohádky (a detektivky nejsou nic jiného) jsou. Tady jsem se dokonce i něco naučila, kajícně přiznávám, že Valašsko pro mě na mapě existovalo zcela jinde. :) A jedinou výtku bych měla k překladateli - čeština přivlastňuje podmětu jiným zájmenem..

Moc se mi tohle čtení líbilo, dovedu si představit, že si Turnaj dám ještě jednou. :)

16.06.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Dlouho jsem váhala, jestli si tuhle knížku mám přečíst. Ale zvědavost zvítězila a já jsem si knížku koupila. A rozhodně nelituji. Tuesday je superwoman, tedy spíš asi supergirl, a inspirace Lisbeth je asi neoddiskutovatelná. Příběh není podle mého předvídatelný a klouže do hlavy víc než dobře. Občasné lehce sarkastické poznámky jsou perfektním kořením. Zkrátka mně se knížka hodně líbila a snad? otevřený konec mi dává naději, že se Tusday opět objeví. :)

04.06.2016 5 z 5

Kočičiny kocourka Damiána Kočičiny kocourka Damiána Václav Čtvrtek (p)

Úžasná, pohodová knížka, některé citáty z ní u nás doma zdomácněly. :)

25.05.2016 5 z 5

Vražda o vlas Vražda o vlas Robert Brinda

Pan Gardner s Perrym Masonem mě provázeli snad od doby, kdy jsem se naučila číst. :) I proto mě tahle knížka svou anotací zaujala a já jsem si ji koupila. Těžko bych našla hůř vydané peníze.. Příběh byl rozehraný vcelku zajímavě, ale zhruba od čtvrtiny knížky už to byla trapná nuda. Rozuzlení taky nic moc. No, spíš nic než moc. Rádoby sarkastický tón zoufale skřípal. Ale naprosto příšerné byly zpitvořeniny původních jmen. Proboha PROČ?? Torry Mazon, Nella Strittová atd. a třešnička na dortu Hamilton Hamburger se velmi podepsali na mých žaludečních vředech. A to zhruba stejně, jako na obě nohy kuhající česká gramatika. Poslední věta (patrně pokus o vtip) už neměla co zkazit.

A to jsem nevěřila, že bych někdy byla schopná jakoukoli knihu označit jako odpad..

24.05.2016 odpad!

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

V doslovu paní Rowlingová píše, že Galbraith je její místo na hraní. Podle mého si hraje zatraceně dobře. Na třetí díl jsem se hodně těšila, až jsem se trochu bála, abych nebyla zklamaná. Tak to jsem tedy opravdu nebyla. Od první kapitoly mě knížka bezvýhradně vcucla, nikde jsem nenarazila na nudné nebo hluché místo, v podstatě od začátku znáte všechny podezřelé, kapitoly z pohledu vraha jsou hodně dobré - a trojúhelník Robin, Matthew a Cormoran, to je kapitola sama pro sebe. :) No, doufám, že už teď si paní Rowlingová své místo na hraní opět plně užívá a nenechá nás dlouho čekat. :)

13.05.2016 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Uff.. v noci dočteno. Rozhodně bych neřekla, že je to Dan Brown - pro mě naštěstí, protože to jediné, co jsem od něj četla, a to Šifra mistra Leonarda, mě fakt nijak extra nezaujalo. Stieg Larsson to podle mě taky není, od něj jsem velmi ráda přečetla vše, ale podobnost fakt nevidím. A sir A. C. Doyle? HaHa1 mohu ujistit, že jeho dílo znám celé pouze z četby, neviděla jsem ani jediné filmové zpracování, ale ani k němu bych to nepřirovnala. :) Souhlasím s TeaPeterem - byl to prostě Steve Robinson. Neměla jsem problém se začíst, naopak mi dělalo potíže přestat číst třeba při výstupu z autobusu, nakonec i spát se trochu musí. :) Příběh rodiny Fairbornů mě přímo pohltil, a čím víc skutečností vycházelo na povrch, tím jsem byla napnutější. Ani jeden z hrdinů mi nepil krev. A že byl J.T. něco jako James Bond? Ani ne, na jednoho norského alkoholika ani náhodou nemá. :)

Zkrátka - mně se knížka opravdu hodně líbila. Motiv genealogie byl pro mě nový a neotřelý. Rozhodně se těším, že autor bude v psaní pokračovat. :)

05.05.2016 5 z 5