Modrina Modrina komentáře u knih

No... Překonat genialitu Stoletého staříka nebude jednoduché. Je-li to vůbec možné. Ale Zabiják Anders to nebude. Děj mi nepřipadal divoký, naopak poměrně tupý a zcela bez nápadu. Chtějí-li se silně věřící čtenáři naštvat, doporučuji Nesbova Syna, u zabijáka Anderse se budou spíš nudit. Gramatické chyby moje zklamání z knížky jen znásobily. Nákup příští autorovy knihy, bude.li nějaká, si budu hodně rozmýšlet.

25.06.2016 1 z 5

Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Matthew Reilly

Kniha mě zaujala anotací - a jsem moc ráda, že jsem si ji koupila. Děj jede jak po másle, exotické prostředí mu jen nahrává. Osud hlavních hrdinů by v životě rozhodně vypadal jinak, ale od toho pohádky (a detektivky nejsou nic jiného) jsou. Tady jsem se dokonce i něco naučila, kajícně přiznávám, že Valašsko pro mě na mapě existovalo zcela jinde. :) A jedinou výtku bych měla k překladateli - čeština přivlastňuje podmětu jiným zájmenem..

Moc se mi tohle čtení líbilo, dovedu si představit, že si Turnaj dám ještě jednou. :)

16.06.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Dlouho jsem váhala, jestli si tuhle knížku mám přečíst. Ale zvědavost zvítězila a já jsem si knížku koupila. A rozhodně nelituji. Tuesday je superwoman, tedy spíš asi supergirl, a inspirace Lisbeth je asi neoddiskutovatelná. Příběh není podle mého předvídatelný a klouže do hlavy víc než dobře. Občasné lehce sarkastické poznámky jsou perfektním kořením. Zkrátka mně se knížka hodně líbila a snad? otevřený konec mi dává naději, že se Tusday opět objeví. :)

04.06.2016 5 z 5

Kočičiny kocourka Damiána Kočičiny kocourka Damiána Václav Čtvrtek (p)

Úžasná, pohodová knížka, některé citáty z ní u nás doma zdomácněly. :)

25.05.2016 5 z 5

Vražda o vlas Vražda o vlas Robert Brinda

Pan Gardner s Perrym Masonem mě provázeli snad od doby, kdy jsem se naučila číst. :) I proto mě tahle knížka svou anotací zaujala a já jsem si ji koupila. Těžko bych našla hůř vydané peníze.. Příběh byl rozehraný vcelku zajímavě, ale zhruba od čtvrtiny knížky už to byla trapná nuda. Rozuzlení taky nic moc. No, spíš nic než moc. Rádoby sarkastický tón zoufale skřípal. Ale naprosto příšerné byly zpitvořeniny původních jmen. Proboha PROČ?? Torry Mazon, Nella Strittová atd. a třešnička na dortu Hamilton Hamburger se velmi podepsali na mých žaludečních vředech. A to zhruba stejně, jako na obě nohy kuhající česká gramatika. Poslední věta (patrně pokus o vtip) už neměla co zkazit.

A to jsem nevěřila, že bych někdy byla schopná jakoukoli knihu označit jako odpad..

24.05.2016 odpad!

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

V doslovu paní Rowlingová píše, že Galbraith je její místo na hraní. Podle mého si hraje zatraceně dobře. Na třetí díl jsem se hodně těšila, až jsem se trochu bála, abych nebyla zklamaná. Tak to jsem tedy opravdu nebyla. Od první kapitoly mě knížka bezvýhradně vcucla, nikde jsem nenarazila na nudné nebo hluché místo, v podstatě od začátku znáte všechny podezřelé, kapitoly z pohledu vraha jsou hodně dobré - a trojúhelník Robin, Matthew a Cormoran, to je kapitola sama pro sebe. :) No, doufám, že už teď si paní Rowlingová své místo na hraní opět plně užívá a nenechá nás dlouho čekat. :)

13.05.2016 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Uff.. v noci dočteno. Rozhodně bych neřekla, že je to Dan Brown - pro mě naštěstí, protože to jediné, co jsem od něj četla, a to Šifra mistra Leonarda, mě fakt nijak extra nezaujalo. Stieg Larsson to podle mě taky není, od něj jsem velmi ráda přečetla vše, ale podobnost fakt nevidím. A sir A. C. Doyle? HaHa1 mohu ujistit, že jeho dílo znám celé pouze z četby, neviděla jsem ani jediné filmové zpracování, ale ani k němu bych to nepřirovnala. :) Souhlasím s TeaPeterem - byl to prostě Steve Robinson. Neměla jsem problém se začíst, naopak mi dělalo potíže přestat číst třeba při výstupu z autobusu, nakonec i spát se trochu musí. :) Příběh rodiny Fairbornů mě přímo pohltil, a čím víc skutečností vycházelo na povrch, tím jsem byla napnutější. Ani jeden z hrdinů mi nepil krev. A že byl J.T. něco jako James Bond? Ani ne, na jednoho norského alkoholika ani náhodou nemá. :)

Zkrátka - mně se knížka opravdu hodně líbila. Motiv genealogie byl pro mě nový a neotřelý. Rozhodně se těším, že autor bude v psaní pokračovat. :)

05.05.2016 5 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Když jsem četla Jméno růže, nemohla jsem se odtrhnout, ač to pro mě spíš bylo studium než oddech. V Nultém čísle se pro mě střídaly dvě roviny - ta "redaktorská" se mi moc líbila a bavila mě, rovina konspiračních teorií mě nebavila ani trochu. Přeskakovat jsem nechtěla, takže mi čtení fakt drhlo. I ze zakončení jsem nějak rozpačitá. Zkrátka tahle knížka mě moc nezaujala.

23.04.2016 2 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Naprosto skvělé.

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Opět jedna, kterou můžu číst znovu a znovu.. :)

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Moc pěkný příběh, četla jsem ho už mockrát - a ještě mockrát si ho velmi přečtu. :)

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

Jedna z Agathiných knih, které mě nijak extra neuchvátily..

22.04.2016 2 z 5

Zorka dobývá štěstí Zorka dobývá štěstí Dáňa Homolková

Červená knihovna, ale moc pěkný popis prvorepublikového života. :)

22.04.2016 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Komu připadají knihy Jane Austenové nudné a naivní, doporučuji knihy Jo Nesboa. :) Mně osobně poklid společenských románů Jane Austenové spolehlivě pohladí po duši, a to speciálně v případě, že jsem zcela vyčerpaná jakoukoli knihou zmíněného severského grafomana. :) Opatství Northanger není Pýcha a předsudek, snad je to i nudné a naivní, ale přesto se mi to líbilo.

19.04.2016 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

1. Knihy, které se odehrávají ve dvou časových rovinách, mám moc ráda.
2. Jsem detektivková.
3. Knihy Jane Austenové mě provázejí od dětství.

Mohla se mi snad tahle kniha nelíbit? :) Moc se mi to líbilo. A ač je - jako u Jane Austenové - víceméně jasné, jak to všechno dopadne, byla jsem docela napnutá. No, jsem opravdu ráda, že jsem na tuhle knížku narazila.

15.04.2016 5 z 5

Poslední modlitba Poslední modlitba Veronika Černucká

Knížka se mi četla velmi dobře, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jen mi na závěr chybělo vysvětlení několika maličkostí, ale jinak paráda.

11.04.2016 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Trochu plním resty, a ač mám sérii dočtenou, dvě knihy mi chyběly. Tak teď už jen jedna. :) Takže jsem věděla, jak jedna nit příběhu dopadne, ale rozhodně mi tohle vědění na čtivosti Pentagramu neubralo. Finále bylo tak strhující, že mi nějak unikl ten Skipem avizovaný rybníček Brčálník. :) Já prostě toho alkoholika z Osla žeru. :D

25.03.2016 5 z 5

Nápady svaté Kláry Nápady svaté Kláry Pavel Kohout

Knížka mě zaujala svou anotací, tak jsem si ji koupila. A vůbec to nebyl špatný kup. :) Příběh sám je skvělý, styl psaní velmi zajímavý a některé gagy prostě dokonalé, jak např. .. když mu vykradl pokladničku, přebral holku a ušpinil logaritmické pravítko! :D Velmi jsem se bavila a velmi doporučuji k přečtení.

01.03.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Lehkost blogů mě pohladila po duši. Jistě, je to oddechovka, ale knížka si rozhodně na těžkou literaturu nehraje. A opravdu mě baví, že autorčina sebeironie zůstane občas nepochopena. :) Ani chvilku jsem se při čtení nenudila, takže já mohu jen doporučit. :)

17.02.2016 5 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

I pro mě byla tahle knížka kdysi dávno prvním kontaktem s autorem - a to kontaktem velmi úspěšným. Četla jsem ji už mockrát a pokaždé jsem se perfektně pobavila. U žádné jiné autorovy knihy už to nebylo úplně ono, laťka byla nasazena asi příliš vysoko. :) Takže za mě 5 hvězd. :)

16.02.2016 5 z 5