Modrina Modrina komentáře u knih

To první & to druhé dítě To první & to druhé dítě Martina Drijverová

Už je to dávno, co jsem tuhle knížku četla, ale hodně se mi líbila a moc ji doporučuji. :)

25.11.2015 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Po Policii jsem si říkala, že se mi po Harrym bude stýskat. Ale evidentně na stesk nedojde, leda by pan Nesbø přestal psát. :) Syn je opravdu hodně dobrá knížka. Moc se mi líbil popis děje očima různých aktérů a jediné, co trochu skřípalo, byl Sonny - většinu života v base a pod vlivem, a jakmile pocítil motivaci, byl silný a velmi zkušený. Ale rozhodně mě to ve čtení nerušilo, Sonnyho příběh mě beze zbytku vcucnul. :) Velmi doporučuji!!

09.11.2015 5 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Zmínka o tomto autorovi se objevila ve Stoletém staříkovi a rozhodně je co číst. A taky už vím, kde vzal Jonas Jonasson inspiraci. :) Neřvete u čtení smíchy, jen se tak nějak pohodově usmíváte. Chcete si přečíst něco zajímavého, a navíc si u toho odpočinout? Pak je Chlupatý sluha pana faráře to pravé. :)

13.10.2015 5 z 5

Třikrát černá stopa Třikrát černá stopa Cornell Woolrich

Tahle knížka mě kdysi hodně dostala. Nevěsta v černém mi připadala zajímavá, Dáma měla oranžový klobouk mě doslova pohltilo a Černý anděl mě asi poznamenal. Z toho jsem se hodně dlouho nemohla nějak vymanit. Skvěle napsáno!!

01.10.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Tohle mám ráda - tolik slov je vyřčeno (dokonce napsáno), aby vyjádřilo tolik různých názorů na jednu jedinou knihu. Představuji si, jak v Louvre před Leonardovou potměšilou dámou stojí zástupy lidí a dohadují se, jestli je to opravdu autoportrét, či zcela tutově podobizna autorovy matky, vždyť se na to podívejte, osobo, to je přece zcela jasné!! Podobně to vypadá v komentářích pod touto knihou, která vyvolala tolik rozporuplných emocí už dlouho před svým vydáním. Já jsem váhala, jestli si ji vůbec přečtu, Milénium přecejen nastavilo laťku vysoko. Ale nakonec převládla zvědavost. A jsem ráda, protože se mi hodně líbila. Radost mi autor udělal hlavní zápornou postavou, v předchozích dílech mi vyloženě chyběla. Příběh sám se mi líbil, podíl autistického dítěte na příběhu byl nevšední a připomenutí toho, že na síti rozhodně není řekněme bezpečno, taky není od věci. Lisbeth má možná trochu supermanovské vlastnosti, ale takovou prkotinu my, co máme slabost pro toho nezvladatelného notora odvedle, přehlížíme. Zkrátka - u mě dobrý, hodně dobrý!

15.09.2015 5 z 5

Chemické příběhy Sherlocka Holmese Chemické příběhy Sherlocka Holmese Wacław Gołembowicz

Chemické příběhy jsem četla v době, kdy jsem původního Sherlocka Holmese znala jak svoje boty. Připadalo mi, že ten mně neznámý Polák vystihl styl Sira Doyla naprosto skvěle, ale i mně strašně vadilo, že si Holmes s Watsonem tykali. Otázka je, jak vypadal originál, jestli to tykání není jenom v překladu. Ae i přesto je tohle kniha, ke které se často vracím.

26.08.2015 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Terry Pratchett mě lákal hodně dlouho. Coby sběratelka citátů jsem na jeho klenoty narážela neustále. Jenže.. Já nemám ráda styl fantasy. Neumím ho číst a nerozumím mu. Ale protože jsem si chtěla vychutnat Pratchettův jazyk (překladatel je génius), donutila jsem se tomu dát šanci. Znalci mi dali nejdřív jednu Toničku Bolavou, tu jsem po několika pokusech zvládla do půlky. Ale ty potvory, co neumějí pořádně mluvit, mi pily krev tak, že jsem to nakonec vzdala. Ne že bych příliš tušila, o čem kniha byla.. Pak Dobrá znamení. I to jsem horko těžko přeslabikovala asi do půlky, aniž bych se v postavách a ději aspoň trochu zorientovala. Pak mi - protože jsem detektivková - doporučili právě tuto knížku. Dalo mi to hodně práce, ale dočetla jsem ji. A s konečnou platností si musím přiznat, že Terry Pratchett není pro mě. :( Asi mi chybí část mozku..

24.08.2015

Červenka Červenka Jo Nesbø

Harryho jsem objevila v době, kdy už spousta jeho příběhů byla na pultě, tak jsem některé přeskočila. Teď se k nim vracím. Bylo zajímavé se setkat se jménem Fauke, když víte, jak to celé dopadne. :) Zezačátku jsem se ve frontových postavách trochu ztrácela, ale jinak to byl opět dokonale poskládaný příběh. Už mi zbývá přečíst jen Nemesis a Pentagram. Za mě opět plný počet hvězd. :)

03.08.2015 5 z 5

Tajnosti francouzského pekaře Tajnosti francouzského pekaře Peter Mayle

Chleba i pečivo peču už roky, takže mi tahle knížka nemohla ujít. Už se těším, jak některé recepty vyzkouším. I mě poněkud zarazil rozpor mezi gramy a mililitry, ale opravdu to je možná zásah překladatele. Za sebe mohu říct, že ač to není tak úplně kniha, je to trocha vyprávění o jedné dynastii pekařů a pár zajímavých receptů, je četba velmi milá. :)

20.07.2015 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

No, dost jsem váhala, kolik hvězdiček dát. Ale jelikož jsem knihu nedokázala odložit, ač jsem z ní nijak nadšená nebyla, dávám dvě. Čekala jsem, že Katin amišský původ bude mít podstatnější úlohu, a strašně mi vadilo opakované ultradetailní popisování nalezených obětí, to dobrá detektivka prostě nepotřebuje. Zkrátka - tahle kniha mě podle popisu hodně zajímala, tak má dušička pokoj, další knihy od téhle autorky už můžu s klidem minout.

20.07.2015 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

sitra: Mám pocit, že pokud si přečteš jen Policii, není možné ji pořádně pobrat. Takže stejně jako pkweb.eu doporučuji přečíst všechny od prvního Netopýra (a nenech se jím otrávit, mně osobně přišel hodně slabý). Ale pravda je, že od Sněhuláka by to taky stačilo, a tam tedy hluchá místa opravdu nejsou. :) A uvidíš, který díl budeš považovat za nejlepší, pro mě je to bezkonkurenčně Přízrak. :)

15.07.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Hlavní postava mě bavila, byť příběh sám nebyl nijak složitý. Po infarktových stavech při čtení série HH to v podstatě (řečeno s klasikem) bylo poetické odpoledne.. :)

A pro goldiex: Lidi mají různý vkus. Já když jsem se po těch příšerných HarryPotterovských slátaninách (po protrpění pátého dílu už jsem po zbytku ani nevzdechla) odhodlala (na doporučení) nahlédnout do Volání kukačky, vzala jsem paní Rowlingovou na milost. A Hedvábník mě vyloženě nadchl. Takže já jsem velmi ráda, že se paní spisovatelka svého kopyta nedržela. :)

06.07.2015 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

I já jsem četla Zločin na Bezdězu vzápětí po přečtení knihy Oldřich z Chlumu, román a skutečnost, takže jsem jen volně vplula do děje. :) Historický hnidopich nejsem, naopak mám pro Oldřicha slabost, takže i tentokrát jsem velmi spokojena.

06.07.2015 5 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Tahle knížka mě moc potěšila, podívat se panu spisovateli "pod ruku", to já ráda. :) A povídky nakonec byly milý bonus.

22.06.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Pane Nesbø, jste pěknej neřád! Člověk zcela bez dechu čte a nechce věřit, jenže musí. Proti jasně za sebou kladeným větám prostě není argument. Čtenář zvolna ztrácí vědomí, ale čte dál (proboha co ten cvok ještě vymyslel?) a pomalu mu dochází, že nic nekončí, protože ho velmi elegantně taháte za fusekli. Přijde uvolnění v podobě přívalu nepublikovatelných výrazů. Tím čtenář nabude vědomí, dojde se vyčůrat a napít, něco málo dopraví do žaludku v naději, že tento se zklidní - a jde to dočíst. A doufá (marně), že teď už je kovaný a jen tak nezkolabuje. V tu chvíli se Vám zvednou koutky rtů a jen ucedíte - no, když myslíš..

Na další knihy o Harrym už nemám nervy. :) Jak jsem říkala - jste neřád, pane Nesbø. Geniální neřád.

20.04.2015 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Tuhle knihu jsem četla už dvakrát, a rozhodně to nebylo naposledy. Červenou řepu sice i nadále nejím, ale jasmín mi voněl vždycky. :) Není to tak úplně čtení do metra, hrozí, že budete jezdit tak dlouho, dokud ji nedočtete. :)

19.04.2015 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

První dvě věty mě nadchly a vyděsily najednou. Nadchly, protože jsou dokonalé, a vyděsily, protože jsem bála, abych i dál v knize nečekala další podobné skvosty. Ale ony tam byly! A příběh sám byl takový, že ani po dočtení se od něj nějak nemůžu odpoutat. A ono čtení bylo v poklusu, protože odejít od rozečteného prostě nelze. Jak psal aslavey - fakt rychlopalba se vším všudy. :) A ještě bych vyzdvihla doslov Jiřího Pavlovského, to byla už jen třešinka na dortu. Nebo v tomto případě spíš rána přímo na solár. :) No, pro mě je to aspoň na šest až sedm hvězdiček. Z těch možných pěti samozřejmě. :)

07.04.2015 5 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Začátek mě velmi navnadil, ale postupem času jsem byla čím dál otrávenější. Zapojení astrologie je zajímavý prvek, ale připadalo mi to do příběhu trochu násilně vnucené. Oběť a její matka jsou banda tak psychopatických záporáků, že tomu člověk zdráhá uvěřit. Příhoda s řetízkem je zcela navíc a záležitost s Rosťou naprosto zbytečná. No, raději skončím, jinak půjde ještě jedna hvězda dolů.

31.03.2015 3 z 5

Evita Evita Marcos Aguinis

Evita bez idealizování a příkras, zajímavé čtení.

25.03.2015 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Zajímavé, svižné, nepředvídatelné, dokonce se stopami bezděčného humoru - doufám, že pan Červenák píše a píše. :)

14.03.2015 5 z 5