Modrina Modrina komentáře u knih

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Mno.. Na knížku jsem se moc těšila. Začetla jsem se do ní velmi rychle, styl psaní autorka vystihla beze zbytku. Bohužel pro mě beze zbytku i s nešvary, které se u Agathy někdy vyskytovaly - a to hlavně překombinovanost. Člověk by málem podezíral sám sebe. A rozuzlení taky žádná sláva, překvapení se nekonalo. A Mr. Catchpool byl poměrně podivná postava, která mě v knize dost rušila. Zkrátka jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale nadšení se jaksi nekonalo..

29.09.2014 3 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

Po prvních dvou autorčiných knihách jsem předpokládala, že nebudu zklamaná, ale tenhle příběh předčil moje očekávání. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Děj byl skvěle vygradovaný a postavy byly (pro mě) zcela uvěřitelné. Zkrátka doufám, že paní Robertson zase brzy něco vydá. :)

18.09.2014 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Severskou literaturu mám moc ráda, ale tohle mě teda vůbec nechytlo. Pohled mrtvého byl asi to nejzajímavější, co v knížce bylo. Nepochopila jsem, proč autor do knihy zařadil nabídku Malininých rodičů na výlet, ale nepovažoval za nutné objasnění všech zločinů, které v knize zmínil. Pokud má pocit, že ne na všechny otázky je potřeba znát odpovědi, pak by neměl psát detektivky. Takže největší klad, který na této knize vidím, je fakt, že po dalších autorových knihách už nesáhnu a budu mít čas na ty stohy ostatních knih, co čekají na pčečtení.

07.09.2014 2 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

K téhle knížce jsem se dostala náhodou - a jsem za ni moc ráda. To je prostě dokonalé!! Leccos víme sami, leccos si (neradi) uvědomíme, ale na leccos bychom nepřišli ani ve snu. A s něčím nesouhlasíme. Jak říkám - dokonalé. :)

03.09.2014 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Další z knih, která vás buď dostane - a nebo otráví. Mě dostala. :) Četla jsem ji už mockrát a ještě nezklamala. Některé páně Kaplanovy výrazy slýchávám okolo sebe, tahle knížka rozhodně žije. :)

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Ano, Beruška byla mrcha. :) Ale stejně je ta knížka skvělá. :)

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Tuhle knížku jsem milovala, ač už jsem číst uměla. A stejně ji milovaly moje děti. Vnoučata ještě nemám, ale věřím, že se jim to taky bude líbit. :)

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Ano, je to moc klasika - ale skvělá. :) Další knížka, na níž jsem vyrostla.

02.09.2014 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Dlouho jsem měla jen tenhle jeden díl, o existenci dalších jsem nevěděla. Moc se mi příběh líbil, i proto, že jsem bydlela nedaleko. :) Moc se mi tohle povídání líbilo.

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Tahle knížka neměla chybu, škoda, že už ji nelze sehnat..

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Už si nepamatuju, jestli tahle knížka byla v povinné četbě. Každopádně jsem ji četla několikrát a vždy s radostí. :)

České pohádky (19 pohádek) České pohádky (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

Na těchto pohádkách jsem vyrostla, moc se líbily. :)

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nikdy jsme psa neměli a já jsem po něm nikdy netoužila, ale tahle knížka se mi četla moc krásně. Bylo to takové pohlazení po duši. :)

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Knížku jsem četla na střední škole v rámci povinné četby a tehdy se mi líbila. Naštěstí, protože jsem ji pak použila u maturity. :)

02.09.2014 4 z 5

Souhlasím s komentářem pod sebou - já jsem ten první případ..

02.09.2014 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Měla ta povinná četba něco do sebe, po téhle knížce bych jinak asi nesáhla. A to by byla škoda.

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Musím říct, že stará dáma mě nadchla. :)

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Skandinávie je moje láska, takže trpím i na její autory. A Arto Paasilinna je takové milé čtení. Nahlas jsem se nesmála, spíš to byla taková letmá pousmání. Já jsem byla spokojena. :)

Slečnám to nevadí Slečnám to nevadí Peter Cheyney

Tuhle knihu znám skoro zpaměti, četla jsem ji snad stokrát. Člověk se při četbě i vzdělá - např. se dozví, jak se španělsky řekne, aby se do toho nepletla. :))) V tomto případě mi u těch pěti hvězdiček aspoň deset chybí. :)

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Přečetla jsem na odporučení, ale nezaujalo mě to.

29.08.2014 2 z 5