Modrina Modrina komentáře u knih

Výchova lady Lucindy Výchova lady Lucindy Susan Johnson

Nebylo to nezajímavé, ale po další knížce tohoto ražená už jsem nesáhla. :)

29.08.2014 3 z 5

Dar moře Dar moře Diane Chamberlain

Tahle paní prostě umí psát, opět jsem velmi spokojena. :)

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Jako obvykle u této autorky - přečteno jedním dechem, chvílemi i bez dechu. :)

29.08.2014 5 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

No, někde pode mnou zaznělo - proč se proboha píšou remaky knih.. Souhlasím. Tohle je prostě jen původní příběh Jany Eyrové zasazený do současnosti - a já nemám pocit, že by to příběhu jakkoli prospělo. Takže budete-li se rozhodovat, jestli si přečíst tohle, nebo originál, tak určitě sáhněte po originálu.

29.08.2014 2 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla několikrát a vždycky to byl silný zážitek. I když už konec znám. Na podobné téma jsem kdysi viděla film Griffin a Phoenixová (s Peterem Falkem v hlavní roli), ten ve mně vyvolal tytéž pocity. Lillianiny šaty, rozvěšené po místnosti, a poslední vzkaz Phoenixové pro Griffina, to lze jen velmi těžko zapomenout..

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Dodnes nechápu, jak jsem tuhle bichli mohla přečíst. Od začátku mě štvalo, jak se velmi životaschopná Ambra plazí před Brucem. Možná jsem dočetla až do konce, protože jsem doufala, že se to změní. Bohužel marně.. Červená knihovna mě nikdy nebavila, takže mě to asi zaujmout nemohlo.

29.08.2014 1 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Skvělá knížka! Četla jsem ji mnohokrát a určitě ne naposled. Setkání mládí, jemuž patří svět, se životem, to je vždycky darda. To víme všichni. Ale popsat to románem dokázal jen pan Myrer. Russ, Chris, Jean-Jean, George .. a samozřejmě Císařovna - tuhle knihu nečtete, tu žijete. Je to jedna z nejlepších knih, které se mi kdy dostaly do ruky. A v tom žebříčku je sakra vysoko! :)

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Přečetla jsem si ji na doporučení - a nelitovala jsem. Velmi zvláštní příběh, který vás prostě vcucne.. A že jsou postavy poněkud nereálné? Reality je kolem nás dost, utéct z ní aspoň ve chvílích, kdy si čtu, je prostě osvěžující.

Anatomie vraždy Anatomie vraždy Imogen Robertson

První díl se mi moc líbil, takže jsem se na pokračování těšila. A nebyla jsem zklamaná. Knížku jsem přečetla jedním dechem, v závěru jsem už ani nedýchala. :) Postav (tím pádem jmen) tam bylo opravdu dost, ale uvědomila jsem si to až teď, když čtu výtky ke knize, při čtení jsem neměla žádný problém. Už se moc těším na trojku. :)

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Nemám výhrady, knížka se mi četla velmi dobře a už se těším na další. :)

12.08.2014 5 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Motiv přetrvávající několik generací je trochu přitažený za vlasy. Ale děj knihy ubíhá velmi splavně, četla se mik velmi dobře, další od tohoto autora si určitě ráda přečtu.

31.07.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Na tuto knihu by můj zrak asi nepadl, ale dostala jsem ji, tak jsem si ji přečetla. A jsem opravdu ráda, že jsem tak učinila. Příběh mě hodně zaujal a konec mě zbavil dechu. Oddechová četba to není, ale rozhodně doporučuju!!

Dracula Dracula Bram Stoker

Tuto knihu - ač je to klasika - jsem si přečetla až poté, co jsem viděla stejnojmenný muzikál. A byla jsem překvapená, že ty dvě záležitosti nemají krom názvu snad vůbec nic společného. :) Muzikál byl koncentrovaná romantika, z knihy mi chvílemi slézaly nehty. :) Přečetla jsem jedním dechem.. I ty nehty mi časem dorostly. :)

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Mikuláš je prostě jistota, když jste naštvaní na celý svět. :)

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Tohle je kniha pro všechny - bez rozdílu věku, národnosti, pohlaví i politické příslušnosti. :) Chcete-li si odpočinout do světa, stačí otevřít tuto knihu. Kdekoli. :)

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kolem téhle knihy byl svého času velký humbuk, tak jsem si ji taky přečetla. Pak jsem i viděla film. Nijak extra mě nenadchlo ani jedno, takže se zdráhám sáhnout po další z autorových knih..

20.06.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Uff.. Byla jsem napnutá jak struna. Sice mě napadlo, kdo je vrah, ale hned mě to přešlo. :) A ono to bylo ono! Zatím jsem četla Netopýra (ve dvou překladech), Levharta, Šváby a teď Sněhuláka, Lovce hlav jsem jen viděla, ale nečetla - a Sněhulák jasně vede. Z těch pěti možných hvězdiček bych dala šest. :)

20.06.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Souhlasím s názorem, že se autor snaží být vtipný až moc, ale jinak to zas až takový brak není. Prostě taková oddechovka. :) Ale vracet se k ní nebudu.

17.06.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ze série o Harry Potterovi se mi líbilo jen něco, pátý díl mě otrávil natolik, že zbytek už jsem si nepřečetla. Ale detektivky mám ráda, tak jsem to zkusila. Četlo se to velmi dobře. Oba hlavní protagonisté mě bavili. Možná to opravdu bylo zbytečně dlouhé, ale já jsem se nenudila. Takže - nadšením jsem neskákala, ale jako oddechovku na dovolenou rozhodně doporučuji. :)

14.06.2014 4 z 5

Záhada sarkofágu Záhada sarkofágu Elizabeth Peters (p)

Prostředí vykopávek v Egyptě se mi líbí vždycky, v kombinaci se skvělým humorem jsou tyhle knížky pro mě jistotou. :)

09.06.2014 5 z 5