Modrina Modrina komentáře u knih

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Tedy pane Sýkoro, Vy jste mi dal... Jak jsem se pročítala hloub a hloub, říkala jsem si, že je jasné, jak by tohle v životě dopadlo. A ono to tak dopadlo! To je tak, když člověk bere detektivku jako pohádku, aneb jak praví klasik - zlo prohrává a dobro žije. No, teď si asi budu muset odpočinout u nějakého hororu. :) A doufám, že jste touhle knihou neskončil.

23.07.2018 5 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Čekala jsem lehkou letní četbu, a on to nakonec byl docela hezký příběh, lehce opepřený známým jménem. Dvě časové roviny se mi líbily, mám tenhle styl ráda. A - ano, je to pohádka pro dospělé, ale člověk nemůže číst pořád jenom krváky. :)

17.07.2018 5 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Pokud příběhy Sherlocka Holmese neznáte, asi sáhněte po jiné knize. Tady jsou vazby na holmesovskou ságu značné. Já jsem tyhle příběhy kdysi hltala, znám všechny, a četla jsem i ty, které už napsali jiní autoři. Některé jsou povedené (podle mého např. Chemické příběhy Sherlocka Holmese), některé méně. Tato kniha se mi líbila, četla se velmi splavně, jen možná mohla přinést něco nového. Ale co nového bych asi tak chtěla, že. :)

11.07.2018 4 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Tak tenhle příběh jsem doslova vdechla. Skvěle napsáno, rozhodně doporučuji k přečtení. Hodně mi vadily gramatické chyby, na korektory asi nejsou peníze.

28.06.2018 5 z 5

Modré stíny Modré stíny Michal Sýkora

Občas trošku těžkopádné, ale jinak velmi dobré čtivo.

26.06.2018 4 z 5

Perfektní nebožtík Perfektní nebožtík Alan Green

Taková blbinka, ale špatně se to nečetlo. Občas byl humor kapku úporný, ale jinak vcelku milé. :)

18.06.2018 4 z 5

Strážkyně podsvětí Strážkyně podsvětí Elizabeth Peters (p)

Příběhy Emersonových mám moc ráda, i tentokrát jsem byla velmi spokojená.

09.06.2018 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Pepíka já prostě můžu. :) Velmi doufám, že autorka trpí aspoň trošku grafomanií. :)

04.06.2018 5 z 5

Trhlina v čase Trhlina v čase Jeanette Winterson

Mně se knížka líbila. Postavy byly skvěle vykreslené, příběh s originálem hezky souzněl (byť tady asi nejsem správným posuzovatelem, originál znám tak, jak člověk klasiku zná /možná spíš znal, teď už se literatura tak detailně neučí/, Shakespeara jsem nikdy detailně nečetla) a připadal mi velmi srozumitelný. Příběh o andělovi byl úžasný.

31.05.2018 4 z 5

Porušený slib Porušený slib Amanda Quick (p)

Knihy této autorky jsem měla zařazené jako velmi lehké oddechovky, občas hraničící s červenou knihovnou. I tuto knihu tak lze charakterizovat, přesto mě lehce akční příběh překvapil. Naprosto mě nenapadlo, že by mohlo jít o díl z tematické řady, takže první příběh si rozhodně+ doplním. A pak se uvidí. :) Já jsem byla vcelku spokojena.

28.05.2018 4 z 5

Vůně Francie Vůně Francie Amanda Hampson

Čekala jsem lehkou oddychovku a nebyla jsem zklamaná. Jen mohla autorka některé vedlejší dějové linie více propracovat.

17.05.2018 3 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Jako obvykle - vynikající oddechovka. Příběh mě vtáhl a nepustil, já jsem spokojená. :)

14.05.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Knihám této autorky jsem vyloženě propadla. A tato kniha se navíc odehrávala v oblasti, kterou jsme se před pár lety nesmírně rádi toulali, takže se mi příběh odehrával doslova před očima. Skvěle odvyprávěno, v podstatě jsem ani nepotřebovala znát vraha. :)

10.05.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Jelikož patřím k neznalcům Shakespearova originálu, nejspíš mi spousta věcí unikla. Kdyby tohle byla první kniha, kterou jsem od Nesba četla, po další bych rozhodně nesáhla. Až si doplním vzdělání, možná se k tomuto hodnocení vrátím a změním ho. :)

03.05.2018 2 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jde o velmi pohodové převyprávění severských pověstí. Skvělá oddechovka.

18.04.2018 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Na knížkách od téhle autorky už jsem asi závislá. A Světelný klam mě téhle závislosti rozhodně nezbavil. Skvěle napsaný skvělý příběh. Mistrně popsané zúčastněné osoby člověku nedají pustit je z hlavy a já osobně bych ocenila občasný vpisek "Nádech - výdech!". :) Všem bych doporučila číst ságu od prvního dílu, jinak si sice přečtete dobrou detektivku, ale tahle série má daleko větší záběr. Za mě minimálně 6 hvězd z pěti. :)

17.04.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Skvělé! Doufám, že autorka píše další knihy, protože už mi k přečtení zbývá jen jedna. :) Čtu je postupně a mám pocit, že autorka zraje jak víno - každá další kniha je zas o něco lepší. Tady mě hodně zajímalo, jak bude pan Bergman něco řešit, když je mu v cizině odznak naprosto k ničemu. Ale kdo umí... :) Rozuzlení bylo opravdu skvělé. Za mě rozhodně plný počet.

Nechci strhávat hvězdu, protože za to autorka nemůže, ale elektronické vydání knihy je hodně zpackané. Špatné formátování, nějaký automat si pohrál s interpunkcí, takže místo trojtečky je jedna tečka s mezerami okolo sebe a podobně. To bych v dnešní době už opravdu nečekala.

29.03.2018 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Jelikož nevlastním účet na žádné sociální síti, byla jsem ze začátku velmi zmatena. Pak jsem si nechala vysvětlit "status na FB" a konečně jsem vše trochu pochopila. Jazyk má pan Třeštík opravdu skvělý, takže jsem se nakonec velmi bavila.

20.03.2018 4 z 5

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Jako dítě jsem tuhle knížku četla mockrát, fakt se mi moc líbila. Bohužel jsem o ni při povodních přišla. :(

18.03.2018 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Třetí knížka od této autorky, kterou jsem si přečetla, se mi moc líbila. Další rozhodně budou následovat. :)

11.03.2018 5 z 5