Modrina Modrina komentáře u knih

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Tohle nebyl svist po dálnici, ale kochací cesta po okreskách. :) Jen bych ocenila větší prostor pro spolujezdce (pana Křížka). :) Pěkné, rozhodně stojí za přečtení.

03.05.2019 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Ufff... Tak to tedy byl zase příběh! Myslím, že aspoň na každé druhé stránce by mělo být v textu uvedeno "nádech... výdech...". :) Série se mi moc líbí od začátku, ale přesto mám pocit, že se příběhy vylepšují a celkový styl paní Penny zraje. Pět hvězd je málo.

A stejně jako ostatní i já radím - čtěte tuhle sérii od začátku, jinak si sice přečtete pěknou detektivku, ale z motivu táhnoucího se celou sérií nepoberete nic. A to by byla obrovská škoda.

25.04.2019 5 z 5

Po přečtení Zabijáka Anderse jsem se - hodně otrávená - zařekla, že už si od pana Jonasse nepřečtu nic dalšího. No jo, ale holt jsem podcenila svou zvědavost. :) Nějakou dobu jsem odolávala a četla ohlasy a recenze, až jsem kapitulovala a knihu si koupila. A ono to vůbec nebylo špatné! Genialita a půvab prvního Staříka tam není, otatně si nemyslím, že by tu skvělou myšlenku bylo vůbec možné zopakovat. Ale knížka se četla velmi dobře a sem tam nějaká glosa i stojí za zapamatování (např. tři zásadní lví otázky se mě budou držet dlouho :) ). Je pravda, že nesdílím páně Jonassův pohled na některé současné státníky, ale ani to mi knížku nezošklivilo. Zkrátka - já jsem byla vcelku spokojená. :)

16.04.2019 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

V rozporu s pravidlem číst série od prvního dílu jsem první díl příběhů komisaře Dupina četla až jako čtvrtý, prostě jsem ho nemohla sehnat. :) V tomto případě mi zdá se nic neuteklo. Pěkný příběh, rozhodně doporučuji k přečtení.

10.04.2019 5 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Začínám mít pocit, že univerzální odpověď na cokoli není 42, ale Bretaň. :) Na ústřice koukám stejně jako komisař Dupin, ale nahlédnout do tohoto kousku světa mě to láká čím dál víc. :) Pěkný příběh. A doufám, že už brzy někdo praští pana prefekta něčím těžkým přes kokos. :)

05.04.2019 5 z 5

Na úpatí Montmartru Na úpatí Montmartru Britta Röstlund

Zvláštní příběh. Ale půlka by stačila.

01.04.2019 3 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Elizabeth Peters (p)

Asi je čas tuhle sérii opustit. První díly byly skvělé, ale úroveň nějak klesá. A gramatické chyby, které by neměl udělat žák čtvrté třídy základní školy, knize na přitažlivosti nepřidaly. No, moje hromádka knih k přečtení mi jasně naznačuje, že bych se neměla věnovat těm, které za to nestojí.

24.03.2019 2 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Souhlasím se všemi, kteří by po přečtení knihy nejraději vyrazili - samozřejmě s kávou v ruce a humrem před očima - do Bretaně. :) Velmi příjemná oddechovka, trochu rozvláčná, ale milá. Další příběhy pana komisaře si určitě ráda přečtu.

19.03.2019 4 z 5

Modrý vrabec Modrý vrabec Anna Brodele

Tuhle knížku jsem jako holka četla několikrát, přestože mi nikdy nepřišla ÚÚ (= úplně úžasná). O povodni jsem o ni přišla, ale nedávno jsem na ni narazila v knihovničce na nádraží, tak jsem neodolala a sáhla po ní. Není to žádný zázrak, ale přečetla jsem si to ráda.

18.03.2019 3 z 5

Bílí baroni: bílé pláště v zajetí zelených mozků Bílí baroni: bílé pláště v zajetí zelených mozků Jiří Kučera

Skvěle napsáno! Nedoporučuji do hromadné dopravy, mohli byste být pro výbuchy smíchu vykázáni z přepravy. :) A přitom vám tak trochu nečekaně běhá mráz po zádech a vy jen doufáte, že si autor úplně všechno vymyslel...

09.03.2019 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Před dvěma lety jsem "objevila" bretaňskou sůl, takže tento příběh měl pro mě i tenhle slaný nádech. :) Zajímavý příběh, další si rozhodně přečtu ráda.

22.02.2019 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Velmi pěkné, pro mě jeden z lepších páně Vondruškových příběhů. A ten konec byl prostě geniální. :) Rozhodně doporučuji k přečtení.

18.02.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

V roce 1968 jsem chodila do školky, takže vše znám jen z vyprávění. Jelikož moje maminka byla tehdy zaměstnaná u Václaváku a všechno prožívala velmi intenzivně, s těmito událostmi jsem vyrůstala. Knížka je skvělá, doslova mě pohltila. Pohled cizinců mi připadá jako bezva nápad. Příběh budí dojem, že se rozjíždí pomalu, ale vyvíjí se exponenciálně, finále je grandiózní. A to samozřejmě není na základě nějakého překvapení, události všichni známe.

Úžasná kniha. Všem doporučuji k přečtení.

11.02.2019 5 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Skvělá série! Adélie mi bude chybět, stejně jako všichni okolo ní. I tento díl se mi hodně líbil a dobře se mi četl. Konec je takový, že by se třeba - někdy - mohlo nějaké volné pokračování objevit, necháme se překvapit. :)

01.02.2019 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Malinko jsem se bála, že další díl bude jen to, co už bylo napsáno, jen v bleděmodrém - ale ani náhodou! Hezky vymyšleno, hezky napsáno, několikrát jsem málem přejela, jak jsem byla začtená. :) Jsem hodně zvědavá, jak tohle všechno dopadne, takže hned beru poslední díl. :)

22.01.2019 5 z 5

Divoch Divoch Wanda Żółkiewska

Tuhle knihu jsem v dětství milovala, četla jsem ji několikrát. V roce 2002 jsem o ni (stejně jako o všechny ostatní dětské knihy) přišla. Včera jsem na ni narazila v knihovničce na autobusové zastávce. Nemohla jsem ji tam nechat. :) Velmi doporučuji k přečtení.

18.01.2019 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Přečetla jsem jedním dechem. Takto volnomyšlenkářská Adélie by v té době rozhodně dlouho nepřežila, ale i přes tuto výhradu se mi knížka hodně líbila a okamžitě jsem sáhla po další. :)

A pokud si chcete přečíst něco o Eleonoře Akvitánské, skvělá je Zajatá královna (https://www.databazeknih.cz/knihy/zajata-kralovna-261303).

17.01.2019 5 z 5

Nejlepší britské krimipovídky Nejlepší britské krimipovídky * antologie

No... Asi tahle forma - soubor povídek - není pro mě. Opět mě drtivá většina nezaujala. Hodně se mi líbila práve jedna, což je opravdu málo.

08.01.2019 2 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Romantický thriller - tak to jsem si fakt neuměla představit. A vůbec to nebylo špatné. Zvraty byly zajímavé, byť ne zcela nečekané. Tedy až na překvapení v tašce, to jsem fakt nečekala. Kniha se četla dobře, mohu ji jen doporučit.

14.12.2018 4 z 5

Druhá dívka Druhá dívka David Swinson

No... Asi už tu bylo vše řečeno. A možná jsem jen čekala víc. Knížka se mi četla špatně, dvě hvězdy dávám kvůli druhé půlce, která byla přecejen o trochu lepší.

06.12.2018 2 z 5