Modrina Modrina komentáře u knih

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Moc pěkné. Příběh se mi moc líbil, včetně rozuzlení. Trochu mi vadí Vyskočil, chci věřit, že nic takhle blbého by na takovém postu být nemohlo. Každopádně knihy paní Černucké jsou zárukou perfektní četby. :)

09.10.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Milá paní J. K., kdybyste zůstala u kouzelnické ságy, měla bych posledních pár dnů daleko klidnějších - Harry mě bere rozhodně úplně jiný. :) Když jsem dočetla 3. díl, netušila jsem, že nás necháte napnuté tak dlouho. Pěkné, moc pěkné. Ano jsem nepostřehla, že má kniha 720 stran (knihy mám v elektronické verzi). Doufám, že na další případ (a přiznejme si to - i na příběh hlavních hrdinů) nebudeme čekat zase tři roky. :)

02.10.2019 5 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Opět milá jedno-, no, řekněme spíš půlhubka. :) Pro mě takoví milé intermezzo při hltání nového Cormorana. :)

23.09.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

V očekávání nového Harryho příběhu jsem z nostalgie nahlédla na všechny předchozí a s hrůzou jsem zjistila, že jednu jsem z nějakého důvodu nečetla - Nemesis. Tuto nedbalost jsem rychle - a ráda - napravila. Moc se mi příběh líbil, některé drobnosti zapadly do Harryho celkové dějové linie. A zase jsem se na notu toho dvoumetrového magora naladila tak, že už netrpělivě vyhlížím Nůž. :)

13.09.2019 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Zase jedna kniha, která ohrožuje na životě - člověk zapomene nejen jíst, ale občas i dýchat. Moc pěkné!

29.08.2019 5 z 5

Zlomený král Zlomený král František Kalenda

První díl už jsem skoro zapomněla. :) I tenhle příběh se mi líbil, i když se mi knížka nečetla lehce a sama. A konec slibuje další zajímavý osud lékaře - a snad i Rivky. Já jsem byla spokojena.

19.08.2019 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Budou-li pro mě mít další Mikovy příběhy tak vzestupnou tendenci, jako měly ty tři první, bude mi chybět hooodně hvězdiček. :) Skvělá knížka. Příběh, který vás vtáhne a nepustí, sloh takový, že ani nevíte, že čtete, a ideální četba před plavkovou sezónou - že byste se od knihy odtrhli a šli se najíst, to moc nehrozí, a jíst při četbě (to se nedělá, já vím, ale holt někdy...) prostě nejde, při některých hláškách si poprskáte knihu tak, že začnete shánět pračku. Na krátký program samozřejmě, abyste mohli číst dál. Tomu příběhu věříte, tohle se rozhodně mohlo stát. Skvělá knížka, fakt skvělá.

12.08.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět skvělé. Dokonale popsané postavy a děj, který vás vcucne a už nepustí - zkrátka přečtěte si to. :) Nebudete litovat.

08.08.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knihy této autorky jsem dosud sice vnímala, ale nějak mě žádná neoslovila natolik, abych si ji přečetla. Hotýlek mě zaujal okamžitě. A tak to bylo od prvního do posledního písmena. Sága mě vtáhla tak, že jsem ani nevěděla, že čtu. :) Velmi pěkné.

30.07.2019 5 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Jsem trochu v rozpacích. Knížka se mi četla dost těžce, ale důvod neumím říct. Příběh sám mě vcelku zaujal, takže jsem se nutila knížku dočíst. Závěr se mi líbil, trochu jsem se bála banálního konce, ale naštěstí se nekonal. Takže za mě tak průměr.

22.07.2019 3 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Pěkná oddechovka. :) Bratr Cadfael je velmi osvícený, bavil mě. :)

14.07.2019 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Už první Mikův příběh se mi hodně líbil, tenhle mě přímo nadchnul. Velmi pěkné, psáno velmi čtivě, dokonce vydáno s minimem gramatických chyb, což je v posledních letech opravdu výjimka. Lakonické vtípky "na půl huby" mě prostě baví. :) Velmi doporučuji k přečtení, jsem zvědavá na další.

10.07.2019 5 z 5

Vražda Alvina Bensona Vražda Alvina Bensona S. S. Van Dine

No, přečetla jsem to. Být toho tak půlka, možná bych jednu hvězdu přidala, ale takhle to bylo jen neustálé omílání téhož - v podstatě takřka ničeho. O další příběhy toho vševěda nestojím.

03.07.2019 2 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a jsem za to ráda, hodně se mi líbila. Už se těším na další - koukám, že je jich dostatek. :) Miko mi trochu připomněl mého severského oblíbence, tak uvidím, jak se bude jeho příběh odvíjet dál. :)

Stejně jako Makii mi vadí gramatické chyby, jen se bohužel domnívám, že na korektory se dneska peníze nevydávají...

25.06.2019 5 z 5

Na Leopardí skále Na Leopardí skále Wilbur Smith

Ne všechny autorovy knihy, které jsem četla, se mi líbily, ale tahle je skvělá. Kdo jste četl aspoň jednu, rozhodně si tuhle autobiografii přečtěte.

19.06.2019 5 z 5

Pekárnománie Pekárnománie Radka Hrevušová

Pekárnománie byla na webu jedna z prvních, kam jsem chodila lovit recepty pro domácí pekárnu. A ty recepty prostě fungovaly, takže když se objevila kniha, měla jsem jasno. :)

18.06.2019 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Opět skvělé. Doufám, Jeane-Lucu, že pana komisaře a celou jeho suitu nepošlete na odpočinek. :) Opravdu další díly potřebuji! :)

07.06.2019 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Jako ty předchozí - milá oddechovka. :)

01.06.2019 4 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Skvělé! A ten dotek mysteriózna byl taky moc pěkný. Pan komisař mě baví čím dál víc. Ovšem kde seženu to ragú z humra... :)

28.05.2019 5 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Pěkné. Zloději času jsou pro mě i nadále autorova nejlepší kniha, ale tyhle příběhy mě bavily. Jen jsem si občas musela uvědomit, o kom se mluví, postav je v knize fakt hodně. A korektor - byl-li nějaký - svou práci odflákl. Ale i tak kniha rozhodně stojí za přečtení.

14.05.2019 4 z 5