Modrina Modrina komentáře u knih

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Louise Penny zraje jak víno, je čím dál lepší. A to jsem si myslela, že už není kam stoupat. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a doufám, že další díl vyjde velmi brzy. Prostředí izolovaného kláštera bylo neotřelé, příběh v něm se odehrávající uvěřitelný a osobní dějová linka skvělá. Knihu rozhodně doporučuji, samozřejmě postupně od prvního dílu, jinak se o hodně ochudíte.

19.11.2018 5 z 5

Rockové pohádky pro malé rebely Rockové pohádky pro malé rebely Jiří Štraub

Jednohubka (možná spíš půlhubka :) ) pro ty, komu v žilách pulzuje rock. :) Doufám, že vyjde pokračování, téma má podle mého docela potenciál. :)

09.11.2018 4 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Myslím, že tohle je Agatha jak vyšitá. :) Velmi pěkně napsáno, včetně velmi zajímavého závěru. Za mě plný počet.

09.11.2018 5 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Tara mě baví. Příběh byl podle mého velmi dobře propracovaný a uvěřitelný. Za mě plný počet.

02.11.2018 5 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Souhlasím s názory, že je v knize spousta postav. Dalo mi trochu práce se v nich neztratit. Ale jinak velmi čtivě napsané a rozhodně to není ztráta času.

29.10.2018 4 z 5

Jak cestovat s lososem Jak cestovat s lososem Umberto Eco

Některé knihy tohoto autora jsou spíš studium než četba, ale tohle je klídek a pohoda. Na některých esejích je znát, že jsou napsané už před nějakou dobou, ale některé naopak nestárnou. Lehké čtení, když potřebujete vypnout. :)

24.10.2018 4 z 5

Zmizení Nefertiti Zmizení Nefertiti Elizabeth Peters (p)

Tuhle sérii mám fakt ráda, jsou to velmi milé oddechovky psané pěkným jazykem. Ale tahle se nějak vymkla. Nemohla jsem se začíst, připadalo mi, že nejen děj, ale i jazyk velmi drhne. Nevím, jestli je to tím, že knihu dopsal někdo jiný, ale tentokrát jsem byla opravdu zklamaná.

22.10.2018 1 z 5

Spříznění Spříznění Steve Robinson

Můj kolega jednou řekl - zase vím víc, než jsem chtěl vědět. Nevím, jestli J.T. necítil totéž. Příběh je podle mého skvěle napsaný a uvěřitelný, v podstatě jsem ho vdechla. Rozhodně doporučuji k přečtení.

08.10.2018 5 z 5

Záhada Španělského mysu Záhada Španělského mysu Ellery Queen

Ke své hanbě musím říct, že tohle je první Ellery Queen, kterého jsem četla. A četbu jsem si užila, líbilo se mi to. Jen závěr mě trochu rozmrzel - vraha jsem si správně tipla, motivaci taky, tak jsem se těšila na závěrečné shrnutí. A to mi drhlo. Ale i tak to byla fajn detektivka. :)

02.10.2018 4 z 5

Incident s dragouny Incident s dragouny Vilém Křížek

Autorova první kniha mě hodně zaujala, takže když vyšel Incident s dragouny, okamžitě jsem si knihu vyklikala. Při pohledu na cenu jsem měla pocit, že jde o překlep, netušila jsem, že jde o takovou jednohubku. :) Ovšem velmi pěkně napsanou. Vše už napsal trudoš, takže já jen knihu doporučím. Chcete-li se tak na hodinku příjemně zabavit, nalijte si sklenku, sedněte si do pohodlného fotelu ke krbu a přečtěte si ji. Mně zpříjemnila cestu autobusem. :)

24.09.2018 5 z 5

Tajemný plamen královny Loany Tajemný plamen královny Loany Umberto Eco

Mám pocit, že vše k této knize již bylo řečeno. S poslední větou jako by vše v příběhu zapadlo na své místo - a přitom jsem si říkala, tohle nemůže přece být konec! Ecovy knihy nejsou pro každého, ale jdete-li do toho s vědomím, že jste nesáhli po lehké oddechovce, nebudete litovat. A jen velmi těžko se od Yamba budete odpoutávat. Takže kniha vlastně poslední větou nekončí, ještě dlouho ve vás doznívá.

21.09.2018 5 z 5

Henry a jeho hosté Henry a jeho hosté Pelham Grenville Wodehouse

Potřebujete dokonalý relax? Pak je tato kniha pro vás to pravé. :) Jen bych stejně jako názor přede mnou ocenila, kdyby se vyřešily všechny dějové linky. Ale i tak to bylo milé počtení. :)

10.09.2018 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Poměrně dlouho jsem se nemohla pořádně začíst, ale pak jsem naopak od knížky nechtěla odejít. Postava Adélie byla opravdu trochu nereálná, ale až budu chtít tvrdou realitu, přečtu si literaturu faktu, nikoli román. Já jsem byla vcelku spokojena a další Adéliin příběh si ráda přečtu.

30.08.2018 4 z 5

Smrt mluví mým jménem Smrt mluví mým jménem Joe Alex (p)

Pěkné. Opět jedna klasicky milá detektivka.

21.08.2018 4 z 5

Si len diabol / Tichý let smrtihlava / Vládkyňa Labyrintu Si len diabol / Tichý let smrtihlava / Vládkyňa Labyrintu Joe Alex (p)

Jedna z knih, které jsem mockrát četla ve slovenštině, a když jsem ji pak jednou zkusila česky, nešlo to. :) Líbily se mi všechny tři příběhy, ale Si len diabol vyloženě vede. Doporučuji všem, kdo mají tenhle víceméně poklidný styl detektivek rádi.

16.08.2018 5 z 5

Povím vám, jak zahynul Povím vám, jak zahynul Joe Alex (p)

Tuhle knížku jsem četla už mockrát, ovšem rozhodně ne naposledy. Styl, kterým je psaná, se mi hodně líbí. Četla jsem většinu autorových knih, ale tahle vede.

16.08.2018 5 z 5

3x na horké stopě 3x na horké stopě Miroslav Macek

Způsob, jakým pan Macek pracuje se slovy, mě baví, takže jsem na tuhle knihu byla dost zvědavá. A to i přes nepříliš dobré hodnocení. No, nečetlo se to špatně, ale pár výtek bych měla (v podstatě už tu zazněly).

1. povídku si budu muset přečíst znovu, protože jsem pointu neodhalila. :) Takže s tím vědomím to rozhodně vezmu ještě jednou. Souhlasím, že přehršel bonmotů je ubíjející. Sám pan Macek často cituje svého moudrého otce, já věřím, že by mu řekl, že méně bývá více. Nicméně se mi vyprávění líbilo a znovu si to přečtu opravdu ráda.

2. povídka opravdu evokovala autobiografické prvky. Ale jinak se mi zdála trochu nemastná, neslaná.

3. povídka - no, vše už tu bylo řečeno. Vypravěč - pedant mě hodně bavil, ale pointa byla nasnadě - a přišla mi poněkud hloupá. Škoda, řekla bych, že povídka měla větší potenciál.

Celkově ale nejsem otrávená a další páně Mackovu knihu, bude-li nějaká, si rozhodně přečtu.

14.08.2018 3 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Stalo se mi, že jsem si jako první přečetla druhý díl téhle (snad) série, tak jsem to rychle napravila. I tento - úvodní - díl se mi líbil. Nebylo to nic překvapivého, ale rozhodně jsem se nenudila. Já jsem spokojená.

10.08.2018 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Tak z tohoto příběhu i při teplotách, které teď panují, dost mrazí. No, rozhodně mám o čem přemýšlet. Velmi dobře napsáno.
Jednu hvězdu srážím za gramatické chyby (aspoň v elektronickém vydání jich bylo fakt dost) - např. je rozdíl mezi slovy "tip" a "typ", "svézt" a "svést", "budu vidět" a "uvidím", sem tam špatně i/y v příčestí minulém, trpný rod slovesa "být" opravdu není "by jste" atd. Škoda, hodně to rušilo.

03.08.2018 4 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Taková pohodová jednohubka. Nečekejte žádný zázrak, ale na tyhle horké dny je to ideální čtení. :)

25.07.2018 3 z 5