Modrina Modrina komentáře u knih

Hladový vrch Hladový vrch Daphne du Maurier

Konečně knížka, po níž jsem nepotřebovala pixlu antidepresiv. :) Není to špatně napsané, ale nějak mě to nechytlo.

Obětní beránek Obětní beránek Daphne du Maurier

Další kniha, která mě odložila naprosto vyčerpanou. :)

Generál jeho veličenstva Generál jeho veličenstva Daphne du Maurier

Tuhle autorčinu knihu jsem četla jen jednou, víckrát to nešlo. Asi se do postav příliš vžívám. Skvělé!!

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Od téhle knížky nelze odejít, dokud nejste na konci. A možná ani pak ne. :)

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Četla jsem, aniž jsem dýchala.. :)

Únik Únik Daphne du Maurier

Když jsem tuhle knížku četla prvně, nedočetla jsem ji. Podruhé jsem ji dočetla, ale moc nepochopila. Na to asi člověk musí přecejen trochu něco prožít. Takže až jako starší jsem tuhle skvělou knihu ocenila.

Knížka vyšla po letech znovu, tentokrát s názvem, který jí dala autorka, ale bohužel v jiném překladu. A to je pro mě vždycky rána.. :(

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

No, romantický příběh si představuju jinak. :) Jamajka byla fantastická, četla jsem to mockrát.

Penelopea Penelopea Lucie Jandová

Anotace mě zaujala, knížka samotná už tolik ne. Nicméně jsem ráda, že jsem ji četla.

Kratochvilné čtení Kratochvilné čtení Ondřej Neff

Tohle je krásná publikace. Ať ji otevřete kdekoli, něco si přečtete - a zase můžete jít. JE to prostě sborník říkadel, povídek, obrázků - a třeba i rad, můj táta podle toho už léta plete pomlázku. :)

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Četla jsem kdysi dávno a byla jsem v rozpacích.. Kapitána Kida jsem si pak už nechala jen jako skvělého písničkáře.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Dějepis mě nikdy nebavil, ale antiku jsem z nějakého důvodu měla ráda. Možná i díky téhle knížce. :) Ráda se k ní vracím.

Martínkova čítanka Martínkova čítanka Eduard Petiška

I tuhle knížku jsem svému malému Martínkovi četla. :)

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Měla jsem ji pro děti a byla to prostě nádhera..

Příběhy tisíce a jedné noci Příběhy tisíce a jedné noci Eduard Petiška

Moc se mi líbilo.

Konec záletné lady Konec záletné lady Hana Parkánová-Whitton

To byla dost bída.. Jako komentář pode mnou i já jsem to dočetla jen proto, že jsem doufala, že třeba bude nějaké fakt super rozuzlení. Nebylo.

21.05.2014 1 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Je několik knih, jimž bych dala sto hvězdiček z deseti. A tohle je jedna z nich. Pan Horníček nebyl tak úplně můj šálek kávy, ale tohle je vyloženě klenot. Na vrcholku mého pomysleného žebříčku se nejčastěji vyskytuje Případ s Vermeerem. :)

21.05.2014 5 z 5

Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Inna Rottová - Mirovská

Četlo se to dobře, ale něco tomu chybělo..

21.05.2014 4 z 5

Asistent generální ředitelky Asistent generální ředitelky Jakub Roland

Nenáročná četba do autobusu. :)

Kocour Vavřinec a jeho přátelé Kocour Vavřinec a jeho přátelé Dagmar Lhotová

Tohle byla nádhera.. Bohužel jsme o ni přišli při povodních 2002.. :(

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Tuhle knížku jsem četla mockrát a mockrát si ji ještě přečtu. O Caligulovi bylo napsáno mnohé, ale tohle je naprosto mistrovské.