Modrina Modrina komentáře u knih

Pět holek na krku Pět holek na krku Iva Hercíková

Četla jsem coby školačka, tehdy se mi to líbilo.

Hester aneb o čem ženy sní Hester aneb o čem ženy sní Iva Hercíková

Přečetla jsem, ale znovu už bych do toho nešla.

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Tady jsem měla trochu pocit, že ho autor dopsal poté, co měly předcházející díly takovou odezvu. Četlo se dobře, ale pro mě to přecejen trochu ztratilo náboj.

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Opět skvělé.

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

I tenhle díl jsem přečetla jedním dechem.

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Těšila jsem se na něco, čím bych si trošku odpočinula od Oldřicha z Chlumu, tak jsem sáhla po Martinovi ze Stvolna. :) První díl se mi moc líbil.

21.05.2014 5 z 5

Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy Rudolf Čechura

Docela zdařilé, četlo se to dobře.

Jakub Nemrava Jakub Nemrava Jaroslav Matějka

Tahle knížka nemá chybu. :) Jakubovy sudičky jsou opravdu k nezaplacení. :)

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Četla jsem kdysi dávno a byla jsem z toho úplně hotová. Podle mého skvěle napsáno.

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Kniha perfektní, ale s filmem mám problém.. Pan Kodet je (tedy bohužel byl) herec od boha, ale kapitán Exner prostě měl vypadat jinak..

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

První věc, kterou jsem od tohoto autora četla - a podle mě je nejlepší. A filmové zpracování je prostě skvělé, pan doktor Soudek v podání Jiřího Sováka prostě nemá chybu. :)

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Zmlsaná lepšími autorovými příběhy tady dávám jen tři hvězdičky, prostě to nějak nebylo ono..

21.05.2014 3 z 5

Kapitán Exner uvádí: 7 příběhů s tajemstvím Kapitán Exner uvádí: 7 příběhů s tajemstvím * antologie

Erbenova povídka je zvláštní, dneska už hodně zastaralá. Ale zajímavá. Slyšela jsem i její dramatizaci v rozhlase - a taky doporučuju.

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Velmi dobrá detektivka.

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Kupec to není, ale četla se taky dobře.

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Prvně jsem četla už dávno a stále se k ní vracím.

21.05.2014 5 z 5

Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Václav Erben

První věc, kterou jsem od tohoto autora četla - a podle mě je Poklad byzantského kupce nejlepší. A filmové zpracování je prostě skvělé, pan doktor Soudek v podání Jiřího Sováka prostě nemá chybu. :) Bláznovu smrt jsem taky přečetla jedním dechem.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Fantastická knížka. Četla jsem ji česky i slovensky a přiznám se, že ta slovenština mi k tomu sedla víc. :)

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Pro pobavení dokonalé. :)

21.05.2014 5 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Přečetla jsem - a v klidu zapomněla.

21.05.2014 1 z 5