111moni 111moni komentáře u knih

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Na rozdíl od předchozích knih, je tato jiná a od začátku do konce plná něčeho, co člověk ví, že je špatně a čeká, kdy už se dozví pravdu, jak to tedy je, jak to bylo. Jak minulost ovlivnila čin přítomnosti. Upřesňování minulosti vede k porozumnění přítomnosti, vazeb na nynější činy. Přečteno jedním dechem.

07.10.2018 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Skvěle napsáno, propletenec, který se postupně pomalu rozmotåvæ,osobní vztahy,které s vyšetřováním souvisí.Minulost,přītomnost.Kniha,kterà má spád a čte se velmi dobře.

04.08.2018

Kost v krku Kost v krku Anthony Bourdain

Přečteno, ale jen proto,abych věděla, koho to byla mrtvola nalezena v úvodu. Jinak rozvleklé, nezáživné, nudné,rádoby mafiánské,ale tak nějak jen trochu,ale zase když, tak drsně, jako by se autor rozhodl, že když krutost, tak hodně ...a pak zase kuchyně. Takové nemastné neslané, člověk by řekl, neurazí to,ale ani nepotěší a nemá člověk potřebu si to pořídit zase.

02.05.2018 2 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Třetí díl, je třetí díl, chtěla jsme vědět, jak Brunhilda dopadne a musím říct, že to, co vymyslela mě iritovalo. Bylo jasné od začátku, kam a k čemu to povede, a nebýt spojenců, nedopadlo by to dobře. Za mě tedy 4. díl už ne. Díly po prvním jsou jen zápasem s tím, co si sama vytváří.

16.03.2018 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Prvoplånově nic nového,honička s mladou ženou za rozluštěním záhady,kódu.Dalo by se říct,nic nového,nuda...a přesto,napínavé čtenī,které přinåší i otåzky.Jako ostsatně všechny Brownovy knihy.Napínavý dèj,který må spåd,vylīčení španělských památek tak,že si je minimålně vygooglujete,zåpletka,kterou tušíteva myškenka,která vås nutí k zamyšlení,zůstane ve vås.Budete na ni myslet,když si budete pořizovat kepší telefon....auto s více doplňky....

25.02.2018 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Opět napīnavé,oproti minulým knihåm dvě dějové linie,Vyřešení dvou vražd,krok za krokem sledujeme myšlenky dvou příslušníků Surette.I když se těším na další, mám obavu o obyvatelé vesničky Three Pines

30.12.2017 5 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Karin nezklamala,kniha je jiná než předchozí, ale na to asi ti,co četli o Willovi a Såře čekají.Jak se bude/nebude vyvíjet i jejich vztah s ohledem k Wilově minulosti.Za mě zajímavá zápletka i "podivným nechutným" hlídáním psem,vícecrovin pŕíběhu,napětī vyvolané na úvod a otázky. ..tak jak to bylo.Postupné rozmazávání .

25.12.2017

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Příjemné čtení,příběh ztracených věcí a lidí,milé vyprávění,které se dobře čte a a čas s knihou uteče. Je to kniha u které si člověk odpočine,nicméně v ní najde i důvod zamyslet se nad vlastními ztrátami.

01.10.2017 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

A tentokrát, jen pár známých, jiné místo, přesto zase pátráme, kdo měl důvod, jaké jsou osudy lidí, proč dělají věci, které dělají. I když nejsme ve vesničce Three Pines,je tady další zajímavý příběh o lidech a jejich důvodech,proč musel někdo zemřít. A každý by mohl mít důvod, je jen otázka,kdo jej uskutečnil.

29.09.2017 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Kdo z nás by se nechtěl občas povznést z těla a jen se tak kouknout, jaké by to bylo,jak by se k nám lidé chovali. Zde je příběh, kde se "detektiv duše" snaží zachránit děti. Matka, která se snaží zjistit, kdo chtěl ubližovat. Nápaditě pojatý příběh. Pro mne nejlepší ze tří.

31.08.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mnohem lepší,než Dívka ve vlaku,více napětí, hlavní hrdinka nebudila negativní emoce svým alkoholismem( všimli jste si,jak je alkoholismus dnes v knihách "populární"? ) Ano, bylo v tom kus psychologie, nedorozumění, nechápání, tajemna.Za mne mnohem lepší.

06.08.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Asi jsem čekala mnohem více,hlavní hrdinka je úplně zaslepená sama sebou, tak,že odmítá vnímat realitu,navíc její bezcitnost..Děj knihy je velmi plochý, nic není dotaženo , jen nakousnuto. Co chtěla autorka napsat, sdělit - myšlenkovým pochodům opravdu nerozumím, stejně tak konci knihy.

15.07.2017 odpad!

Henryho tajemství Henryho tajemství Kristina Ohlsson

Svižná, čtivě napsaná kniha, hlavní postava se dostane do cizího příběhu, kdy se po smrti přítele dozvídá, že nebyl úplně tím, čím se původně zdál a tím rozpoutá sled nepochopitelných událostí, které nemají vysvětlení, a kontaktují jej lidé, kteří znají kousky pravdy. Zápletka drží napětí, nebo očekávání, čtenáře až do konce, autorka postupně odkrývá karty. Mohlo by se zdát, že je příběh překombinovaný, nicméně vše dává smysl, a čtenář spolu s hlavním hrdinou skládá střípky příběhu, až k závěru.

17.09.2023 5 z 5

Lazarova krypta Lazarova krypta Tom Harper (p)

Budu parafrázovat klasika " mnoho stránek pro nic" . Stále jsme nějak doufala, že se NĚCO stane, že bude nějaký uzel rozpleten, zvrat zvrácen, nebo tedy něco ve smyslu , kdy se čtenáři dostane odměny, že se tímto dílem, pokud to lze takto nazvat, prokouše. A, že se opravdu kousalo. A nestalo se tedy vlastně NIC, vlastně vůbec nic, něco, jako když dostanete na vánoce fusekle. Takže za mně už asi s panem Harperem nebudu chvíli komunikovat.

30.04.2022 odpad!

Pátý pacient Pátý pacient Thierry Serfaty

Knihy z lékařského prostředí jsou super pokud jsou dobré, tady to bylo tak nějak vleklé,utahané, autor chtěl ukázat na farmafirmy,ale ono nakonec v knize celý systém nevychází úplně dobře. Za mě tedy spíše podprůměrné.

15.03.2022 2 z 5

Temný déšť Temný déšť Conor Corderoy

Za a)netuším jak jsem se ke knize dostala,z toho plyne za b) netušila jsem čemu nebo komu se má podobat. Když jsem začala číst,bylo to,jako slyšet a vidět v hlavě scénu ale Phil Marlove,akorát plus ten déšť a pak už to byla horská dráha. Pro mne osvěžující,od knih,kde hlavní hrdina je nepřekonatelný,dokonalý a chytá padouch,jak kočka myši.Tenhle dostane na budku a zase to zkusí.K tomu trochu toho čehosi a kniha s dějem je tady. Jsou knihy,u kterých toužíte
a čekáte,kdy už bude konec,a jsou knihy kdy se těšíte, že se dozvíte jaký bude konec. Já se velmi těšila,až budu moct číst

06.02.2022 5 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

Všechny knihy S Flavii Sylvií de Luce jsou ..krásné, i přes tu "sem tam " mrtvolu jsou úžasné svým klidným příběhem, nikde nejsou šílené honičky, kulky, co minou, gauneři, co se vynořují...Jen mrtvola Flavia a inspektor Hewitt, který by bez Flawie byl samozřejmě bezradný.
A protože máme Google, budeme si držet palec, aby přišly další díly.

17.08.2021 5 z 5

Zastírací manévry Zastírací manévry David Baldacci

Jsem ráda, že jsme CamelClub objevila, oddechová četba, která má dobrou dějovou linku, drží určité napětí , není , tedy kromě Camel Clubu, úplně jasné, kdo je padouch a kdo hrdina, a tím je příběh zajímavý a čtivý. V dnešní době je mi sympatický i ten patriotismus, čest, odvaha , a plnění slibů.

14.07.2021 5 z 5

Camel Club Camel Club David Baldacci

Asi není ideální číst začátek série uprostřed, ale aspoň se člověk tolik nebojí, co se stane. Autora jsem objevila náhodou, a když víte, že to má pokračování, většinou chcete vědět konec, u mne tedy začátek. Nepřinesl mi překvapení, jen vysvětlení událostí. Kniha se četla dobře, měla chytlavý děj, a zajímavý byl i vývoj postav.

27.06.2021

Spravedlnost v Divine Spravedlnost v Divine David Baldacci

Asi není ideální začít číst sérii uprostřed, ale na příběhu to nic nemění. Napínavý, svižný, plný překvapení.Trochu "klika "schovat se někde,kde je průšvih za každým rohem.A tak se z hlavní postavy stane lovna,a to rovnou na dvou frontách.

13.06.2021