Monni Monni komentáře u knih

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Komentář bude pro obě knihy stejný. U něčeho jsem se zasmála, něco mi přišlo vytržené z kontextu a něco mi přišlo naprosto zbytečné. Jsem ráda, že jsem si to půjčila jen z knihovny a zbytečně za to nevyhodila peníze. Není to nic, k čemu bych se vrátila a pokud přeče jen, tak jsem tam vlstně zprávy, které se dají najiít i na jejich instagramu. Takže zbytečně.

31.01.2020 2 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

31.01.2020 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha byla fajn a čtení mě bavilo, ale nebylo to nic vyjmečného. Musela jsem si přečíst anotaci abych si osvítila o čem kniha byla, protože píši komentář až delší dobu po přečtení. Za mě tedy fajn česká detektivka, která je čtivá a v průběhu čtení super, ale nic extra k zapamatování. Prostě průměr.

31.01.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha byla fajn oddechovka. Moje druhá kniha od autora a dobře jsem si u ní odpočinula. Ze začátku mi vadilo množství postav, ale potom jsem si na to celkem zvykla. Celkem jsem se i zasmála. Styl psaní mi celkem sedí, akorát je někdy až zbytečně zdlouhavý. Myslím si , že jeho styl nebude sedět každému. Za mě lepších 3,5*

31.01.2020 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Knihu jsem četla hlavně kvůli vychvalovaného seriálu na netflixu. Upřímně musím říct, že kniha mě skoro vúbec nebavila. Postavy mi přišly šílené a to jejih chování bylo naprosto divné. Možná jsem ji jen četla v nesprávný okamžik a nebyla jsem na té ,,správné vlně\". Každopádně jsem byla z knihy zklamaná a čekala jsem víc. Tato kniha se bude řadit k velice malému množství vyjímek, kde se mi filmové zpracování líbilo více než kniha. Bohužel za mne 2,5*

31.01.2020 3 z 5

Pouta z pavučin Pouta z pavučin Markéta Harasimová

Moje druhá kniha od autorky a musím říct, že byla asi o trošku lepší než Mrazivé hry. Tady aspoň hlavní hrdinka nelezla tak moc na nervy.
Jako oddychovka od pořádných thrillerů je to dobré. Pachatele jsem neodhadla, ačkoliv jsem si myslela, že ho vím už od začátku.
Romantickou linkou jsem byla celkem zklamaná. Čekala jsem, že bude rozvinutá romantická linka mezi Teem a Julii. I když musím uznat, že zakončené to bylo dobře, takže by se mi to i líbilo, kdyby tam nebyl cpaný soukromí žívot detektiva a jeho manželky. Což mi přišlo naprosto zbytečné a nepodstatné.
Jinak byla kniha celkem fajn. Jako oddechovka celkem dobré. Takový průměr.

11.01.2020 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Kniha mě chytla hned od začátku a probudila ve mě zvedavost co se tam bude dít. Příběh je napínavý a místy strasidelny. Občas jsem nechápala chování hlavní hrdinky vzhledem k jejímu věku, ale budiž. A rozhodně bych z chalupy zdrhla za jiných okolností a mnohem dřív :-D spíš bych tam nebydlela vůbec :-D
Každopádně se mi kniha hodně líbila. Dávám 4,5*

07.01.2020 5 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Kniha byla velmi ctiva a celou dobu napínavá. Celou dobu jsem přemýšlela kdo by to mohl dělat, ale byla do toho potom celá zamotana :-D ale od jisté kapitoly už to bylo jasné. Chvilkama mi to přišlo už malinko moc, ale i tak se mi kniha líbila. Často bych se zachovala stejně jako hlavní hrdinka a v jiných situacích zase nevím jak bych se zachovala. Celkově se mi kniha dost líbila. Dávám 4,5*

05.01.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Za mě určitě zatím nejlepší díl série. Theo je super chytrej rebel :D a jsem zvědavá na dalš díl :)

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Kniha je hodně čtivá. Hned jsem se do ní začetla a otáčela jednu stránku za druhou. Hrozně mi sedl styl psaní a chytl mě tak, že jsem schopná přehlednout i nedokonalosti :D

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Musím říct, že to bylo sper. Žádné zbytečné rozpitvávání blbostí apod. Taková jednohuka a rychlovka . Ovšem řekla bych, že druhý příběh se mi líbil víc. Opravdu mi ho bylo líto.

Nevinné lži Nevinné lži Dana Hlavatá

Realistický příběh. Kdybych něvěděla, že se opravdu takové případy dějí tak si klepu na čelo. Opravdu jsou některé ženy takhle hloupé a naivní, ale věřím, že se ze získané zkušenosti poučí. Kniha by se četla hodně dobrě, kdyby tam ovšem nebylo chyb jak much. z toho sem vyloženě lezla po zdi. Kdyby to nebyla kniha z knihovny, tak vezmu tužku a všechno to tam poškrtám a pošlu do nakladatelství. A ještě mi tam moc neseděla ta detektivní linka. S vrahem mi to přišo až moc překombinované.

02.01.2020 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Hodně silné téma a hodně uvěřitelný příběh (až na pár drobností). Kniha z pohledu matky, otce a dcery. To střídání pohledů se mi hodně líbilo. Bála jsem se jestli linka s Morrisem nebude takové to klasické kliše... naštěstí nee. S knihou jsem spokojená, ale něco málo mi tam přece jen nesedělo proto 4*

02.01.2020 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Moje první kniha od autora a musím říct, že byla fajn. Hrozně reálné téma. Jen mi ze začátku chvilinku trvalo než jsem se začetla a potom to vyhrocení na konci a styl jakým hlavní hrdina ukončil maskr mi přišel už trochu moc, ale jinak musím říct, že kniha byla opravdu super a ukazovala važně bezradného člověka, ketrý si za to vlastně mohl sám, ale jak říkám važně super a reálné. Určitě si od něj přečtu ještě něco.

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Musím říct, že to bylo opravdu zajímavé čtení. čtení utíkalo rychle a stránkiy mizely pod rukama, ale jsem z nihy taková na rozpacích, nemluvě o tom, že Zita mi prostě nesedla. Vybrala si špatného chlapa, potom si myslela, že ho přebere kamarádce a nakonec podědí kluka po druhé kamarádce. To mi přišlo opravu směšné. Hlavně po tom co provel, ale tak prosím no... Každopádně jsem zápletku neodhadla což bylo fajn a styl psaní mi taky seděl. už mám doma její další knihu, tak se na ni co nejdříve vrhnu a jsem zvědavá. Knize bych dala 3,5*

Doteky přírody a moudrosti Doteky přírody a moudrosti Petr Nazarov

Bylo to fajn čtení. Krásné citáty doplněné opravdu nádhernýma fotkama, jediné co bych uvítala by bylo kdyby u každého citátu byl autor a u fotek popis místa, kde byla focená. Jinak to bylo opravdu krásné,

11.12.2019 4 z 5

Svíčka jménem Kristián a povídání o Vánocích Svíčka jménem Kristián a povídání o Vánocích Werner Tiki Küstenmacher

No nevím, moc to nebavilo mě a děti v podstatě vůbec. Bylo tam něco málo co jsem nevěděla a slyšela prvně, ale jinak to bylo takové nic moc.

11.12.2019 2 z 5

Mrazivé hry Mrazivé hry Markéta Harasimová

Představovala jsem si trochu něco jiného. Rozhodně musím říct, že pachatele jsem neodhadla a vůbec mě ani nenapadl. To bylo rozhodně překvapení. Za to ale hlavní hrdinka Bára mi nesedla skoro vůbec byla to na jednu stranu super žena, která přemůže a zmlátí na krev dva zloděje a na druhou stranu strašné nemehlo, které zkolí malé štěně :D Z toho jsem opravdu nemohla a prostě se tomu smála, to bylo vážně ujeté a to její chování bylo často taky na facku, hlavně jak se chovala k Danielovi. Ale jinak to byla taková oddechovka.

11.12.2019 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kniha byla opravdu dobrá a čtivá. Občas mě z ní i trochu mrazilo, jelikož mám malého syna a to popisování detailů bylo občas...brr... Co se týče Charlotte tak její postava byla fajn, ale pachatele toho jsem opravdu neodhadla a ani ho vůbec netipovala. Zkrátka mě vůbec nenapadl. Což bylo prostě super. Určitě knize dávám 4,5 *, tu půlečku si nechávám na další díly.

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Dala bych jen tři hvězdičky, ale jednu přidávám za poznámku autorky na konci. S tím co tam psala souhlasím. Jinak teda musím říct, že je to moje první kniha od autorky a řekla bych se jí tohle moc nepovelo, téma je to vážné, to si ce jo, ale ten styl psaní pozpátku by měla autorka určitě dopilovat. Narazila jsem na pasáže, kde bylo psané, že jí paní zavedli vývod z hrudníku a v další kapitole (mělo to být vlastně přdtím, než jí dali vývod) bylo psané, že má vývod už nějakou dobu. Přišlo mi, že se v tom autorka sama chvilkama ztrácela. Což je škoda, ale určitě jí dám ještě šanci, když jsem slyšela, že její jiné knihy jsou lepší.