Monni Monni komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tohle byla opravdu krásná kniha. Skvělě jsem si u ní odpočila a za jeden den jsem ji přečetla. Prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout. Místy mě kniha dojímala skoro k slzám a místy jsem se smála. Hlavní hrdinové mi seděli a jejich osudy se mi vryly pod kůži. Na tuto knihu jen tak nezapomenu. Opravdu krásná.

11.12.2019 5 z 5

Ohnivé ostří Ohnivé ostří Kristina Hlaváčková

Těžko říct, jestli byl tento díl lepší než první. Musím říct, že zápletku a co se tam odehrávala jsem uhodla. Což mě celkem mrzelo, ale i tak jsem si čtení užila a vážně mě zajímá další díl :)

11.12.2019 4 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Musím říct, že se mi kniha vážně líbila. Nečekala jsem od toho moc extra, když je to první díl série a ještě k tomu YA, ale byla jsem opravdu mile překvapena. Kniha mě rozhodně bavila, byla čtivá a za chvilku přečtená. Určitě se mi líbilo prostředí do kterého je příběh zasazený. Internátní škola pro nadané děti v lesích, prostě super místo. Ze začátku byla kniha malinko pomalejší, ale konec byl pecka a nečekala jsem něco takového zrovna u této série a už se těším na další díl. Doufám, že bude minimálně stejně takový jako ten první.

11.12.2019 4 z 5

Nevím, kniha mě nijak moc nenadchla. Vlastně ani nevím čím. Asi sem ji jen četla ve špatnou dobu. Do čtení jsem se musela vyloženě dokopávat.
Třeba ji zkusím ještě někdy jindy.

02.12.2019 2 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Tohle byla tak milád oddechovka na odpoledne, kterou jsem právě teď potřebovala. Roztomilá a zároveň i k zamyšlení. Člověk by měl jít za svým cílem a vyklouznout ze své bubliny aby si mohl rozšířit obzory a nežít v nejistotě.
Strašně moc se mi líbil vztah Abby a jejího dědečka a ten jejich sarkasmus byl naprosto dokonalý. Kniha mě několikrát hodně rozesmála. Určitě ji můžu doporučit.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

No teda nevím... musím říct, že šelma mě bavila o dost víc. Rozhodně byla kniha opět skvěle čtivá a díky krátkým kapitolám doslova mizela pod rukama. Bohužel mi ptam přišlo hodně pasáží k ničemu a dala by se seškrtat a to má i tak celkem málo stránek.
Musím uznat, že grafické zpracování opět nemá chybu a svým zbůsobem se i těším na další díl. Jen od něj nebudu moc očekávat.
3,5*

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Tato kniha bylo prostě pecka... Nemám jí snad co vytknout, kromě občasného chování hlavní hrdinky, která mi svým rozmazleným chováním občas lezla na nervy, ale i tak musím říct, že to bylo super. Něco jsem sice tušila, ale prostě to bylo wow a nevím jak jinak to vyjádřit. Jsem nadšená.

02.11.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nevím proč, ale nějak nevím jak se s hodnocením vypořádat. Kniha byla silná o to víc, že byla podle skutečných událostí. Mám tam jedno ale....které nevím jak dále rozepsat. Prostě mi něco chybělo nebo jen nebyl správný čas a nálada na něco takového. Rozhodně musím říct, že byla kniha zajímavá a čtivá, jenže furt je tam to neurčité ale... Mám v plánu si knihu ještě někdy přečíst a myslím si, že bued mé hodnocení jiné...uvidíme

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Kniha byla hned od začátku plná akce a kniha mě hned uchvátila. Ale postupě akce v knize ustávala. To mě přišlo trochu líto, ale ke konči to opět sílilo. Každopádně kniha byla čtivá. Občas jsem sice nepobírala postavy, které usilovně přemýšlely co a jak a při tom to bylo zcela zjevné :D. Každopádně se těším na další díl, který by měl být ještě údajně ještě lepší.
Dávám 3,5*

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Další skvělá kniha od autorky. Nemůžu dát méně než plný počet.
Autorka mi neskutečně sedla stylem psaní. Její knihy jsou neskutečně čtivé a moc se těším na další. Knize snad nemám co vytknout opět mě její kniha několikrát rozesmála i rozplakala a píše zde o hodně silném a důležitém tématu.

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Knize bych dala tak 3,5*/5*.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla ukončena první dílem, ale jsem zvědavá, tak jsem přečetla i druhý díl. První polovina knihy celkem o ničem. V podstatě tam bylo pořád to samé dokolečka a nic, kvůli čemu by bylo potřeba druhého dílu se tam nestalo.
Na druhou stranu se to dobře četlo a celkem to utíkalo a konec mi přišel milý a ani nebyl nijak přehnaný, ale obešla bych se bez toho.

20.10.2019 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha se moc líbila. Byla jsem do ní zažraná od začátku až do konce. Sice bych to doporučila určitě mladším čtenářům. Rozhodně se chystám na druhý díl, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby pokračování nebylo. Přišlo mi to ukončené a tak by to klidně mohlo zůstat. Doufám že druhý díl nebude moc přitažený za vlasy.

18.10.2019 5 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Kniha byla zajímavá a čtivá. Taky napínavá, ale pachatele jsem věděla už od začátku a konec mi přišel hrozně uspěchaný. Za mě takový průměr. Neurazí a ani nenadchne.

18.10.2019 3 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se mi moc líbila. Bylo to moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Stylem mi to připomnalo knihy od Aleny Mornštajnové.
Moc se mi líbil vztah mezi Helgou a Oldou a byla jsem zvědavá jak dopadnou vztahy jejich dětí a oceňuji i postupné odhalování rodinných tajemství. Jen mě trochu zklamal konec. Možná mohla být kniha o pár stránek delší. Hrozně mě zajímalo jak to dopadne mezi Katkou a Matoušem a co na to bude řkat Helga s Oldou atd....

18.10.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

O této knize nevím moc co si myslet. Kniha byla čtivá, ale přišla mi pořád dokolečka. Na jednu stranu chápu hodnocen plným počten hvězd, ale na druhou stranu nevím no... Rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla a chystám se i na další. Dala bych asi tak 3,5 - 4*.

18.10.2019 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Za mě teda asi ne. Od půlky mě kniha prostě vůbec nebavila, protože to bylo vlastně pořád to samé dokolečka. Určitě bych řekla, že tak jak se ,,hlavní hrdina" v knize choval vůbec neodpovídalo popisovanému věku.
Nehledě na to, že podle toho co jsem četla to vůbec není ,,autobiografie" a sám autor to vůbec nezažil. Jen pobral příběhy o hrůzách, které kde slyšel a napsal knihu. Prý pocházel z bohaté rodiny a po změně jmen utekli a válku zvládli.
Nevím co je na tom přesně pravdy, ale jak jsem psala od půlky jsem se do čtení musela nutit a to co bylo popisované v knize...no pochybuju, že by to malé dítě přežilo...
Spoiler...
Jako například být pověšený za ruce a celé odpoledne se držet a mít nohy nahoře, aby ho nezabil pes? Chtěla bych vidět jak by to zvládlo dítě, kterému je tuším 8 let? Vždyť by to nezvládla ani spousta dospěláků....

Za mě kniha asi nee... dala bych tak 2,5*

03.10.2019 2 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Ačkoli jsou na tuto knihu recenze takové všelijaké, tak jsem byla na autora zvědavá. Je to moje první kniha od něj a já osobně musím říct, že se mi kniha moc líbila. Má to být sice detektivka a musím souhlasit, že to jako detektivka moc není, ale i tak mě to moc bavilo. Kniha byla čtivá a styl psaní se mi taky líbil. Romantické kapitoly, kde bylo popisované jak se hlavní hrdinové potkaly, seznámili a zamilovali byly lepší než ty kde se vyšetřovala vražda. Ale ten konec, tak ten byl super.
vraha jsem uhodla už v půlce knihy, ale postupně se přidávali i další podezřelí. Každopádně původní a nejsilnější tip byl správný. Knize dávám 4*/5* jen z toho důvodu, že jsem slyšela, že původní trilogie z ostrova Lewis je ještě lepší a brzo se na ni chystám, tak abych měla alespoň jednu hvězdičku navíc :)

01.10.2019 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Moje první kniha od autorky.
Kniha se velice dobře četla a byla napínavá. Konec byl celkem řekvapení, ale přišel mi takový divný. Nemůžu si pomoct. každopádně i tak dávám 4/5 a pokud budu mít možnost přečtu si i jiné knihy od autorky.

01.10.2019 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Jako první jsem četla Lea a Leovu šanci, které byly dobré, ale tohle? To bylo za mě úplně boží. Bylo to citlivé, romantické, smutné i vtipné. Já jsem prostě nadšená. Archera mi bylo líto, u Bree jsem občas nechápala chování (klasika), ale i tak to bylo opravdu super a hrozně rychle se to četlo. Sice mi bylo jasné od začátku jak je to s Archerem a jeho rodinou, což je u těchto knih normální, ale šla jsem do ní záměrně jako do oddechovky, což je u tohoto žánru běžné a byla jsem nadšená.

27.09.2019 5 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Já teda nevím. Jsem ráda, že jsem jako první knihu od autora četla Domov, protože kdyby byla toto moje první kniha, tak bych další už asi nečetla. Musm říct, že podle anotace jsem absolutně nevěděla co čekat. Jako kniha byla čtivá, to ano a četla se rychle, ale to téma, no nevím asi jsem čekala něco jiného. Rozhodně musím ocenit popis trajektu a zábavy, ten byl opravdu dobrý. Bála jsem se, že se budu ztrácet v postavách, kterých tam není zase tak úplně málo, ale bylo to v pohodě. Ale prostě mě to nějak extra nenadchlo. Za mě takový průměr.

27.09.2019 3 z 5