Monni Monni komentáře u knih

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila. Musím říct, že byla slabší jak předešlé díly, ale i tak se mi líbila. Prostě sevrské detektivky jsou moje oblíbené. Celou dobu jsem netušila kdo by mohl být vrah ačkoliv jsem nějaké návrhy měla (nečekaně byly mimo :D) a při odhalení vraha jsem hleděla jak puk.
Nadruhou stranu musím souhlasit, že konec byl hodně rychlej za to opravdu musím dát * dolů. Je to škoda, kdyby byl konec trochu propracovanější bylo by to super.

01.07.2019 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Já mám prostě takové knihy ráda. Příemné oddechovky u kterých se nemusí přemýšlet. Na léto ideální.
Kniha byla vtipně napsaná a byla velice čtivá. Někdy jsem sice měla chuť je profackovat, ale i to k tomu patří.
Všechny knihy s touto tématikou jsou v podstatě stejné akorát v jiném prostředí. Z tohoto prostředí jsem ještě žádnou knihu nečetla a tím pádem jsem si ji vybrala a rozhodně nelituji.

01.07.2019 5 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Dystopie moc nevyhledávám, ale jelikož mě naprosto dostala smrtka a poslední číslo a když jsem ji uviděla v knihovně, tak jsem si řekla proč ne. Doma jsem zjistila, že je i film (trailer mě ve srovnání s knihou vůbec nenadchl, takže se na něj podívám rozhodně později), tak jsem se do ní pustila.
Kniha je rozhodně napsána velice čtivě. Čte se skoro sama, ale nemůžu si pomoct a něco mi tam prostě chybělo. Rozhodně musím říct, že smrtka a poslední číslo se mi libily mnohem víc. Chvilakama mi to připoínalo GOT :D oblíbila jsem si nějakou postavu a ona potom umřela. Vždycky jsem si říkala ,,to jako fakt?" :D Za tohle musím dát rozhodně hvězdičku navíc.
Mám v plánu i další díly, ale nechám si je na později. Momentálně mám na seznamu knihy, které si chci přečíst víc.

01.07.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Další kniha s touto tématikou a oět mě dostala a nejednou rozbrečela. Nevíc co víc k tomu napsat. Lidi jsou prostě ty nejsilnější a zároveň i ty Nejhorší stvoření na světě.
Spousta lidí říka, že knihy s touto tématikou jsou všechny stejné. Ano hlavní téma je stejné, ale příběh je jiný a vždy jen nevěřícně krotím hlavou a nejem schopná vysvětlit si jak se tohle vůbec mohlo stát. Jak to vůbec mohl někdo druhým udělat a jak to vůbec mohl někdo vydržet a přežít.
Obdivuju tyto lidi. Nic jiného se k tomu ani nedá říct.

06.06.2019 5 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Neumím se rozhodnou jestli byl třetí díl lepší než první nebo to bylo nastejno. Každopádně to bylo super zakočení celé série a hrozně těžko se mi s ní loučilo. Každopádně chvilkama mi přišel díl zbytečně natahovaný, ale i tak přečteno jedním dechem a rozhodně této série nelituji. Spíš lituji, že se mi do ruky nedostala už dřív.
No...rozhodně mě i tento díl nenchal chladnou a stejně jako u předchozích dílů i sla ukápla. Jsem prostě cíťa :D

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

První díl se mi líbil o něco více než tehle. Ale i tak tyto knihy prostě miluju :D. Opravdu jsem ocenila i kapitoly z pohledu Coltona. To byl opravdu super tak od spisovatelky. Hlavní hrdiny nejde nemilovat. Občas sice nad jejich chováním kroutím hlavou, ale je to prostě úsměvné a k těmuto druhu knih to prostě patří :)

06.06.2019 3 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Já musím naprosto souhlasit s komentářem podemnou (knihomolka97). Mám tyhle knihy opravdu ráda a jsou to pro mě takové oddechovky a jednohubky a vlastně i útěk od mnohdy šílené reality :D Jediné co mi na této knize chybělo byla absence kapitol z pohledu Coltona.

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Dlouho jsem přemýšlela jak knihu hodnotit.
Musím říct, že mě kniha bavila. Styl psaní mi sedl a střídání pohledů hlavnch postav byl super. Nutilo mě to přemýšlet jak to asi dopadne. Každou chvilku jsem přehodnocovala svoje typy jak by to dopadnout mohlo a jak ne. Na 5* to ale není. Opravdu mi to chvilkama přišlo trochu přehnané a přitažené za vlasy. Ale když tohle přehlédnu, musím říct, že kniha byla fajn a plná pocitů a četla se opravdu dobře a rychle.

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

Jelikož jsem si nechala mezi díly odstup, tak pro mě byla kniha super oddychovka. Mám ráda knihy, ve kterých se střídá pohled obou hlavních hrdinů nebo jsou dvě knihy každá z jednoho pohledu.
Těžko říct, která se mi líbila více. Spousta věcí se objasnila. A to, že se dialogy opakovaly mi nevadilo, jelikož už jsem si je nepamatovala slovo od slova.
Kniha byla super oddychovka. Takové knihy mám ráda a líbí se mi.

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli seriálu, na krérý sem se chtěla kouknout a jediné štěstí, že sem ji měla jen půjčenou z knihovny. Tohle prostě ne.

Příběh je vyprávěn z pohledu hl. hrdinky a ten styl je prostě něco. Na to, že je souzená za vraždu, napomáhání a navádění k vraždě a bůh ví co ještě jsou ty její myšlenkové pochody vulgární, naštvané a agresivní. Nad tím jsem opravdu kroutila hlavou. Jina řečeno, vyprávěno z pohledu arogantního, snobskýho farcka. V půlce knihy se to sice zlomilo a bylo to už celkem snesitené, ale i tak....
Opravdu mi bylo jedno jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Zajímalo mě jen co se vlastně stalo a co k tomu vedlo. Jediné co se mi na hrdince líbilo byl její vztah k sestře, který byl opravdu krásný.
Rozhodě považuji za plus popisy obahjoby, které byly dobře popsané a uvěřitelné. Jde vidět, že autorka ví o čem píše, když pracovala pro největší právnickou firmu v severském regionu.
Ale i přes to je v knize spousta zbytečných a detailních popisů, které knize rozhodně nepřidají na čitelnosti: Opravdu potřebujeme vědět, jak se střídá na záchodě se svymi advokáty a když ne řada na ní aby šla na záchod je sedátko ještě teplé? Nebo potřebujeme vědět, že když sedí u výslechu a opře se na židli a nahmatá mezi opěradlem a sedátkem zaschlé holuby? jako fakt? Je to opravdu tak důležité?

Kniha rozhodně pojednává o silném tématu, ke kterému opravdu ve světě dochází. Kniha mi připomíná knihu Hate List. Téma je v jádru stejné. Jen popsané hlavně ze soudní síně s prolínáním do minulosti a seznámení s tím, co se vlasně stalo.

Bohužel, kniha pro mě byla opravdu oporavdu sklamáním a na seriál se už taky nechystám dívat. Za mě 2,5*/5*

21.05.2019 2 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Je to taková milá oddechovka. I když nejsem cílovka, tak mě kniha bavila a odpočinula jsem si u ní. Prostě jednohubka na oddech se silným tématem. Přečetla jsem si ji hlavně proto, že jsem se chtěla podívat na film. Za mě je kniha určitě lepší, ale to je v mém případě vždycky. Stalo se mi jen jednou, že byl film lepší jak kniha.
Postavy jsem si oblíbila a chápala jsem starch obou chlapců z přiznání své orientace. Nedokážu si ani představit jaké to musí být pro tyto lidi. Natož puberťáky a rádoby drsňáky, kteří ovšem mají také city a bojí se, jak se k tomu postaví rodina, přátelé, spolužáci a ostatní lidi.
Každopádně kniha byla fajn a četla se skoro sama. Myslím, že pro cílovku s tímto ,,problémem" je i inspirativní.

21.05.2019 4 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Po knize jsem pokukovala od té chvíle kdy vyšla a byla jsem na ni hrozně zvědavá. Zaujala mě jak obálou, tak i anotací.¨

Musím říct, že autor v knize opravdu popsal vážná témata, která se opravdu dějí. Od drog přes pedofíli a incest a vztahy na pracovišti. I přes závažná témata jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Naprosto mě pohltila. Četla se lehce a rychle a čtenáře naprosto vtáhne do děje.

První polovina byla taková lehčí a u některých vecí a hlášek jsem se zasmála. Druhá polovina byla napínavá, místy až nechutná, ale ,,líbilo" se mi to. V některých chvilkách jsem se šlebila a jindy zase koukala s otevřenou pusou, ale nejsem taková, které by takové nechutnosti v knize vadily. Prostě k takovému hororu to patří. Navíc jsou tam i upozornění, kdo by knihu neměl číst. Tuším, že je tam upozornění hned třikrát. Ale najdou se lidi, kteří si ji přečtou jen proto, aby ji mohli zhejtit. Takže asi tak.

Každopádně já jsem s knihou spokojená, líbíla se mi a autor má prostě svůj styl psaní, který je všemu otevřený. Zkrátka co na srdci a v myšlenkách to na jazyku (nebo spíš v knize).

Bohužel musím jednu hvězdičku odebrat za ten konec. Ten mi přišel už hodně.
SPOILER
Jako aby prošli bránou do jiného času a dimenze? To už mi přišlo troško přitažené za vlasy a prostě mi to tam nesedělo. Ale jina jsem spokojená a dalším knihám od autora se nebráním.

21.05.2019 4 z 5

Labyrint Labyrint Sigge Eklund

Kniha mne v knihovně zaujala svou obálkou, ta jsem si ji půjčila.
Rozhodně nelituji. Byla opravdu super. Skvěle a rychle se četla a byla napínavá až do konce.

Oprvadu se mi líbilo jak se příběhy všech postav propojily. Chvilkama mi to přišlo až nereálné, ale nijak extra mi to tam nevadilo.

Co se týče konce. Já osobně si myslím, že jsem pochopila ja to nakonec s Magdou dopadlo a kde skončila. A myslím si, že to možná byl i záměr autora udělat ten konec takový jaký je aby vyzkoušel čtenáře, jak pozorně tu knihu čte a jak ji vnímá. Ano na jednu stranu jsem z toho konce byla zmatená, ale potom jsem se nad tím zamyslela a myslím, že to chápu.

13.05.2019 4 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Kniha mě v knihovně zaujala svojí obálkou. Vzala jsem si ji domů a zjistila, že je určena pro čtenáře od 12-cti let.
Jelikož jsem procházela čtecí krizí, tak jsem si řekla, že ji přečtu a bude to taková oddechovka, která mi vrátí chuť ke čtení a od které toh nemůžu moc očekávat, jelikož nejsem cílovka.

Knihu rozhodně doporučuji, tak jak píšou, od 12-cti let. Každpádně kniha má pomalý rozjezd. Ze začátku mě to vůbec nechytalo, ale jakmile jsem se prokousala přes prvních cca 100 stran se kniha začala rozjíždět.

Určitě jsem čekala jak kniha dopadne, a taky tak dopadla. Nicméně k mému překvapení byl na konci i jeden WOW moment, který jsem nečekala.

Kniha splnila účel a vytáhla mě ze čtecí krize a i díky konci, který mě napůl překvapil dávám 4*

04.05.2019 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje druhá kniha od autora a musím říct, že autor se asi vyžívá v detailním popisování naprosto zbytečných věcí.

Každopádně když opomenu rozsáhlé popisování byla kniha super. Hrozně se mi líbily úryvky z knih o prípadu Carrie, které tomu dodávaly na uvěřitelnosti.

Carrie mi bylo hrozně líto. To v čem musela vyrůstat a jak tím byla ovlivněna. Což samozřejmě vedlo k šikaně ve škole a vyčlenění z kolektivu. Rozhodně se neidvím co udělala a jak kniha dopadla.

Určitě jsem s autorem ještě neskončila.

04.05.2019 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Na tuto knihu jsem slyšela samou chválu, tak jsem si ji koupila. Bohužel mě nenadchla tak, jako jediné pravé lásky. Ovšem hodně se mi líbil styl psaní pomocí dvou dějovýchlinek. Nic takového jsem nečetla.

Od začátku se mi víc líbila dějová linka, kde se Hannah rozhodla z večírku odejít. Nevím proč ale prostě se mi tento scénář líbil mnohem víc. Ale i tak mi prostě v knize něco chybělo. Proto knihu hodnotím jen jako průměrnou.

04.05.2019 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

První kniha od autorky a podle anotace naplnila to co jsem od ní čekala.
Fajn oddechovka i když už nejsem cílovka. Čtení jsem si užila, ale mladš sestra z ní bude nadšená určitě víc. Kniha má cca 400 stran, ale čte se hrozně rychle a přběh krásně utíká.

Co na knize oceňuji je postupný vývoj postav i jejich lásky. Nic není uspěchané a není tam postup lásky tím stylem, že jeden den se potkají, večer už jsou do sebe zamilovaní a druhý den už spolu chodí. Tady to jde krásně postupně.
V knize je i spousta vtipných hlášek, u kterých jsem se hezky zasmála.

Nevím, kdy se dostanu i k jiným knihám od autorky, ale určitě si je chci přečíst taky.

19.04.2019 4 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Tuhle knihu hodnotím rohodně jako průměr. Četla jsem už i lepší romány, ale i horší.
Od nějaké strany 50 jsem věděla kdo Jake je. Kniha se dá lehce odhadnou, ale s tím u techto knih počítám. Bylo tam i pár zvratů. Kniha byla čtivá a rychle to utíkalo.

Co mě asi nejvíc štvalo bylo to , jak se Evie dokázala tak rychle do Jakea zamilovat a začít s ním chodit aniž by o něm něco věděla. U toho jsem si klepala na čelo. Jinak jsem si hlavní postavy oblíbila.

Líbily se mi kapitoly z dětství. Kde byla popisována začnající láska mezi Leem a Evie a bylo tam i krásně vylíčeno s čím se museli potýkat v pěstounské péči a dětském domově.

Chvilkama mi to připomínalo 50 odstínů. Hlavně větou jak spolu zažijí spoustu poprvé nebo jak to tam bylo. V toto okamžiku mi to připomělo úplně nejvíc. I ty dárky, šaty a jak ji bude rozmazlovat atd... tam bylo jasné, kde autorka čerpala inspiraci. I tak jsem si příběh užila. Prostě oddychovka.

19.04.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od autora a musím říct, že se mi líbila. Knihu jsem si přečetla díky tomu, že jsem se chtěla podívat na film a nelituju. Z knihy jsem nebyla tak unešená jak jsem si představovala, ale určitě si přečtu i jiné knihy od autora (až se k nim dostanu :D). Musím říct, že u knihy jsem se vůbec nebála, ale určitě nebude chyba knihy, protože se mi to zatím nestalo u žádné knihy. Kdo ví, třeba to autor nějakou jeho knihou změní.

19.04.2019 4 z 5

Andělská tvář I. Andělská tvář I. Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mě v knihovně zaujala svou obálkou, která je postě krásná.

Poté co jsem doma zjistila, že se jedná o historický román chtěla jsem ho vrátit do knihovny, protože to není můj šálek čaje. Nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím a udělala jsem dobře. Kniha byla naprosto super. Čtivá i přesto, že delší kapitoly nejsou mé oblíbené, tak tady mi to nevadilo a kniha mě naprosto vtáhla. Místy byla předvídatelná, ale byly tam i hodně překvapivé části. Hrozně jsem obdivovala popis prostředí. Krásně jsem si ho představovala.

Hlavní postavy jsem si oblíbila všechny. Jejich vylíčení bylo hezké a na tu dobu i uvěřitelné.

Hned po dočtení knihy jsem se podívala na film a z toho jsem byla opravdu zklamaná. Jak prostředí, které se vůbec nepodobá knižnímu, tak i samotný děj mi přišel hrozně moc osekaný a nesmyslný, kde chyběla spousta důležitých pasáží, nemluvě o obsazení. Možna, kdybych nečetla knihu nebyl by tak špatný, ale kniha je kniha a tohle je naprosto super kniha.
A styl psaní mi taky sedl.

Dávám 4,5*. Půl * si nechávám, kdybych chtěla číst ještě nějakou knihu od autorky.

10.04.2019 5 z 5