Monni Monni komentáře u knih

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Celkově byla kniha fajn, ale na konci jsem byla zklamaná. Přišel mi uspěchaný, nepropracovaný a nepromyšlený. Nelituji toho, že jsem ji přečetla, ale zároveň nevím zda budu číst i další díly (pokud budou vydané).

25.10.2020 3 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Moje první manga a celkem mě to i bavilo. Rjúk je super, ale hlavní hrdina mi zatím moc nesedl. Uvidíme co další díly.

25.10.2020 3 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Dobrá kniha na odreagování, když se člověku nechce o ničem přemýšlet a chce si odpočinout. Od knihy jsem dostala přesně to co jsem čekala.

25.10.2020 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Byla to naprosto skvěla kniha plná emocí. Jak kladných, tak záporných a to jak je autorka dokázala popsat bylo skvělé a má můj obdiv. Bylo to naprosto věrohodné (emoce). To jak zlomená hrdinka potká zlomeného hrdinu, který ... POZOR SPOILER ... si vzal shodou okolností únoskyni jejího dítěte a vzorně se o něj staral a adoptoval ho za svého syna ... KONEC ... bylo prostě na jednu stranu nečekané a na druhou stranu pochopitelné, ale k příběhu to patří a není to tam nijak násilně vsazené. A ten konec jako... takhle utnuté v tom nejlepším ... jakože cože??? :D Knize dávám 4,5* půlhvězdičku si šetřím na další díl, který naštěstí mám u sebe :D

16.09.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tenhle díl, za mě asi nejslabší, ale jako oddechové horory je tato ,,série" skvělá.

14.09.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

,,První" díl se mi líbil o něco víc než ,,druhý", ovšem ,,třetí" díl je za mě asi nejlepší ahrozně moc se těším na další knihu.

14.09.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Má první kniha od Atticuse a musím říct, že jsem nadšená. Opravdu nádherné básně a některé jako by vyprávěly můj aktuální stav. Prostě nádhera a ty fotky jsou naprosto super.

14.09.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Musím přiznat, že od knihy sem čekala malinko ví, ale zklamaná nejsem. Hororové příběhy miluju (i když se u nich nebojím a opravdu se těším, až se budu u nějaké knihy bát nebo mít alespoň mrazení a husí kůži) a tenhle se četl opravdu lehce. Bylo to čtivě napsané a líbilo se mi i proplétaní deníkových zápisků a minulosti s přítomností. Ovšem občas mi to přišlo malinko přitažené za vlasy, ale pro mě to bylo takové úsměvné.

14.09.2020 4 z 5

Pred nami Pred nami Anna Todd

Hezké doplnění celé série. Za mě příjemná jednohubka na oddech. Klidně bych si přečetla i více z předchozího života vedlejších postav, hlavně Molly.

31.08.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Musím říct, že tato kniha byla asi nejlepší ze ,,série". Duchařiny zbožňuju a tohle bylo přesně něco pro mě.

31.08.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nevím, jestli bych to brala jako dětskou knížku, ale já osobně jsem si čtení velice užila. Dokonce mě i rozplakala (což ovšem není v mém případě zase takový problém). Já byla nadšená a bylo mi Conora strašně líto. A ty ilustrace, ty jsou prostě nádherné. Knihu si jistě někdy přečtu znovu.

23.06.2020 5 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Já byla nadšená. Horory miluju a duchařiny obzvlášť. Jakmile jsem zjistila, že je to Warrenových, tak jsem si řekla, že to si prostě musím přečíst. Bylo to skvělé a psané jakoby rozhovor, takže super a nechybí ani fotky. Nevím co k tomu víc říct. Knihu jsem si šetřila a čtení jsem si užila. Brala bych víc takových knih.

23.06.2020 5 z 5

Vánoce pod sněhem Vánoce pod sněhem * antologie

Moc hezká kniha povídek. Všeny člověku něco dají a něco ho přiučí. Nejvíce se mi asi líbila první a předposlední. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale pak už to utíkalo. Je to psané staročeštinou.

31.05.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Musím říct, že první díl se mi líbil o něco víc. Kniha opět začíná playlistem, který mi po tom, co jsem si ho přečetla nepřišel tak dobrý jako v jedničce, ale i tak fajn. Celkově mi kniha přišla taková zdlouhavější a chvilkama o ničem, ale i tak se mi líbila. Tyto knihy beru jako oddychovky, u kterých si člověk zasnít. Každopádně odhalení na obou stranách, jak u Dawn, ta i u Spence jsem nečekala. U Spence vůbec a u Dawn jsem si říkala...až tak?.. Každopádně kniha byla fajn, ale občas ty dialogy :D :D :D

23.05.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

NO... teda přemýšlela jsem, zda mám dát knize jednu hvězdičku nebo pět. Je to prostě mazec a hrozně silné téma. Co se týče dětí, tak na to jsem opravdu citlivá a bylo mi Barunky hrozně líto. Nechápu jak někdo může upřednostňovaz jen jedno dítě. Vím, že je to běžné, ale stejně to nechápu. Sama jsem matka dvou dětí a mám je ráda stejně i přesto, že jsou někdy na přetrhnutí. Knihu mám v el. podobě a když jsem ji dočetla nemohla jsem uvěřit, že je konec, že to opravdu takhle dopadlo. Pořád jsem klikala na další stránku, ale nic.... Myslela jsem (doufala), že jí Frodo pomůže. Kniha opravdu nekončí happy endem a v životě to tak dopadá někdy taky. Možná častěji než si myslíme....

23.05.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu jsem poměrně dlouho odkládala. Měla jsem ji půjčenou z knihovny skoro 3 měsíce a nějak jsem se do ní nemohla dokopat mezitím jsem si celou sérii i koupila. Jelikož mám teď chuť číst jen samou romantiku, tak jsem se do ní pustila (knihovny otevřely musím ji vrátit) a rozhodně nelituji. Když jsem knihu otevřela a uviděla playlist, kde jsou moje oblíbené písníčky (asi kromě dvou nebo tří) tušila jsem, že to bude dobrá knížka a byla fakt dobrá a oddechová. Samozřejmě člověk v jak to dopadne, ale tak je to u všech takových knih, takže se s tím počítá. Musím říct, že u toho jejich škádlení a brblán jsem se nasmála. Dala bych 4,5* a jsem ráda, že mám koupenou celou sérii a mužu se hned pustit do dalšího dílu.

19.05.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Pání tak se nařehtat u knížky to už se mi hooooodně dlouho nestalo. Dostávala jsem přímo výbuchy smíchu, protože mi to připomínalo mě a mého bratra, který je sice skoro o rok a půl mladší (jsme skoro jako dvočata :D), ale o hlavu vyšší a i když je mi 27 let blbneme pořád stejně jako děcka a když se nevidíme posíláme si různé kraviny. S tímhle jsem se totálně ztotožnila a byla to pecka. Ty ,,anální" části....no bylo tam toho hodně, ale i tak jsem se smála. Věděla jsem, do čeho jdu, ale to již tolikrát zmiňované oslovení Sašenko mi vážně přišlo ujeté :D Pozvolné rozvíjení vztahu a vzájemné poznávání bylo super. Takže za mě určitě plný počet, směju se ještě teď když vzpomínám na ty hlášky a jelikož nepíšu do knih, tak si je musím zapatovat a použt na svého bratra.

19.05.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Moje první kniha od autorky, která mi byla doporučena a musím říct, že to bylo vážně dobré a napínavé s romantikou. Abra ta mi teda na začátku lezla dost na nervy svou ,,vlezlostí". naštěstí to potom už nebylo tak strašné. Eli byl celkem v pohodě a litovala jsem do jaké se dostal situace. Nedokážu si představit, jaké to musí být když je člověk terčem médií a přatelé se začnou chovat jako by člověk nebyl. Musím ovšem vytknout chyby v textu, který alespoň ze začátku není málo. Potom se to buď zlepšilo nebo jsem to přestala vnímat. Rozhodně mám v plánu si od autorky ještě něco přečíst a přidám na svůj nekonečný seznam další knihy :D

11.05.2020 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Knihu jsem přečetla jdním dechem. Byla super a prostě nepustila. Kniha mi ležela v knihovně už celkem dlouho a jelikož mě chytla krize, tak jsem po ní sáhla a doufala, že se do ní začtu. Naprosto mě chytla a určitě se k ní zase někdy vrátím. Těšila jsem se i na film, ale po shlédnutí traileru jsem na vážkách jestli si ho mám vůbec pustit. Bude naprosto překopané. Přitom si myslím, že zrovna tuhle knihu by nebylo vůbec potřeba ve filmové podobě tak překopat. Nepřišo mi tam nic tak složitého. Knihu můžu jedině doporučit. Jsem z ní nadšená a budu ji všude doporučovat.

27.04.2020 5 z 5

Bukůvky Bukůvky Táňa Kubátová

Tenhle styl psaní formou deníku a dopisů mám ráda. I když se to četlo trochu déle, protože, je to cca 520 souvislého textu. Každopádně se mi kniha od začátku hrozně líbila a byla jsem napjatá jak ty jejich osudy dopadnou, ale ke konci jakmile se dali ti dva dohromady mi to už přišlo trochu vleklé. Jenže konec byl zase super a i slzičky ukáply. V knize mi občas přišlo, že se tam děje až moc náhod, některé budiž, ale čím víc sem se přibližovala ke konci, tím víc mi to přišlo nereálné. Nicméně kniha jako celková se mi moc líbila a něco jsem se přiučila z historie a jak to chodilo. Knihu dám ještě přečíst babičcce, která to zažila a nechám si říct co tm bylo už moc :) Bohužel za vleklost a až moc náhod musím dát jednu hvězdu dolů.

15.04.2020 4 z 5