Morisa Morisa komentáře u knih

Mikro Mikro Michael Crichton

Mě to bavilo! Přijde mi to jako fakt super nápad. jJasně, možná už to tu někdy bylo - jak brouci, tak zmenšování - přesto je to opravdu dobrý, napínavý ale i zábavný příběh. A když nad tím tak přemýšlím, nezdá se mi to zas tak nepodobné Jurskému parku! Monstra jako monstra, ne? No dobře, v normálním životě bych asi radši potkala brouka, než dinosaura, ale kdybych měla sotva cenťák? Nevím, nevím… Každopádně jsem si to užilo, jen mě pak trošičku strašily sny o velkých broucích a mých malých rozměrech!

28.09.2013 4 z 5

Naprostý cizinec Naprostý cizinec Kay Schubach

Ano, občas jsem si říkala, že hlavní hrdinka je tak trochu kráva, když se sebou nechá tahle vorat, když mu věří a je jím úplně posedla. Bože, je slepá? Nevidí, že ji využívá? Jenže pak jsem si uvědomila, že tak snadné to není. Ona sama si jistě před tím taky nemyslela, že by mohla spadnou do spárů tyrana. A hle, stalo se. Proto jsem své mínění přehodnotila. Nejspíš to není úplně tak obtížné narazit na někoho, kdo vás zničí. Každopádně příběh je to velice zajímavý, napínavý a čtivý. Jsem ráda, že jsem po Naprostém cizinci sáhla.

19.08.2013 3 z 5

Paleo dieta Paleo dieta Loren Cordain

No co napsat, když jsem vegetarián? Pro mě by bylo opravdu náročné tu dietu držet, i když je mi jasné, že nejspíš funguje - důkazy nelžou. Každopádně tuhle dietu řadím mezi ty lepší, neboť tady vám necpou, že se nesmíte cpát :D že zhubnete jen hlady. Moje maminka ji drží a pochvaluje si ji. Myslím, že je to vhodné hubnutí pro všechny, co mají rádi maso a kvalitní potraviny. A samotná knížka se mi taky líbí - je přehledná a je v ní plno zajímavých receptů... za zkoušku to nejspíš stojí.

11.08.2013 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Nevěděla jsem co čekat, ale i tak jsem se do knihy pustila. Jsem za to opravdu ráda, protože se to vážně vyplatilo. Je to krásný, napínavý i oddechový příběh, který se čte opravdu snadno. Rozhodně to není nějaká laciná červená knihovna. To vůbecn ne, Na ostrově má na mnohem víc. Za příběh jsem opravdu ráda. Pobavila jsem se, bylo mi jich líto i jsem jim záviděla. Na ostrově splňuje všechny atributy dobré knihy.

17.07.2013 4 z 5

Pouto Pouto Mark Watson

Vskutku zajímavá kniha. Byla jsem na ni opravdu zvědavá. No inu otázka incestu je zajímavá sama o sobě, natož pak když se zakomponuje do skvělého, na mnoha místech vtipného příběhu. V mnoha směrech tedy Pouto překonalo moje očekávání. Za to jsem ráda. Ovšem nemění to nic na tom, že na krvesmisltví stále hledím jako na něco zvráceného. Každopádně mě kniha pobavila a zároveň přinutila přemýšlet.

09.07.2013 4 z 5

Dukanova dieta - Jak rychle a přitom trvale zhubnout Dukanova dieta - Jak rychle a přitom trvale zhubnout Pierre Dukan

Nevím jak vy, já hubnout nepotřebuju, ale přesto shledávám tuhle knížku jako nesmírně přínosnou. Určitě to není jen nějaké pitomé pindání o tom, jak je kdo tlustý, tahle knížka vám chce pomoct a to trvale! Navíc obsahuje plno odborných faktů a přesto si stále dokáže urdžet pozornost čtenáře, je jednoduše čtivá a nehraje si na nějak extra učenou. Výsledky téhle diety jsem viděla na své příbuzné a byly ohromující, to byl vlastně taky důvod, proč jsem si ji přečetla. No rozhodně jsem neprohloupila a doporučuju ji všem, hubeným i tlustým :)

18.04.2013 4 z 5

Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány Pierre Dukan

No, nemyslete si, nejsem žádný dietářský maniak, k téhle knížce jsem se dostala jak slepá k houslím. Totiž přes svoji švagrovou. Ta má s Dukanovou dietou velkou zkušenost – a musím říct, že veskrze pozitivní!

Nicméně, tahle knížka se dostala do středu mého zájmu poté, co jsem z ní ochutnala jedno jídlo. Tak tak, švagrová mě pohostila, já byla na vrcholu blaha a ona mi pak prozradila, že je to recept z téhle kuchařky. Inu, jak jednoduché.
V každém případě jsem si knížku půjčila, protože jsem byla těmi recepty ohromená – spousta vegetariánských jídel. Nedalo se odolat.

No, ať už Dukana držíte nebo ne, tahle kuchařka, pokud rádi jíte a vaříte, se ve vaší knihovně neztratí!

29.07.2014 4 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

A zase ti seveřani! Jako kdyby už toho nebylo dost. Ale víte co? Ono toho vážně není dost! A zvlášť pak tak senzačních thrillerů, jako je právě tenhle.
Když jsem dostala knížku do ruky, nijak zvlášť se mi do ní nechtělo. Ovšem potom, co jsem zjistila, co jsou zač autoři - jo, to bylo jiný kafe.
Skvěle propracované, mrazivě děsivé svou podstatou. Protože když si uvědomíte, že tohle je vlastně normální, začne vám běhat mráz po zádech. Bavila jsem se, byla jsem napnutá, zvědavá jak to dopadne a především jsem se od čtení nemohla utrhnout. Čtivý styl, jakým je kniha psaná, vás prostě pohltí. Nemůžete se urvat - ani na tři vteřiny!
Autoři se vytáhli a já se vůbec nedivím, že se to stalo bestsellerem. Zkrátka tady se pozná, že to do rukou vzali kumštýři od fochu.

Thriller, který stojí za víc jak tři vteřiny pozornosti!

23.07.2014 4 z 5

Nahý mezi vlky Nahý mezi vlky Bruno Apitz

Ke knížce jsem přistupovala se značnými rozpaky. Mám ráda literaturu, která se zabývá druhou světovou válkou a vším, co přinesla. Tady jsem si ale tak jistá nebyla. Totiž jedna věc je literatura faktu a druhá pak klasický román.
Dalším faktorem, který mě trochu odrazoval je fakt, že všichni hlavní protagonisté jsou komunisti. Ale na druhou stranu komunisti ve druhé světové a komunisti potom, to je přece jen trochu rozdíl.
A nakonec já to nechtěla číst kvůli politice, ale hlavně mě zaujal ten příběh - malý chlapec uprostřed Buchenwaldu.

Inu, jak často ráda říkám, není dobré soudit knížku jen podle toho, co si o ní člověk přečte - je třeba si ji přečíst sám. A v tomto případě to platí dvojnásob!
Nahý mezi vlky je úžasný příběh, který vás chytí za srdce. Jistě, komunismus se tam často ozývá, ale ne tak, aby narušil hlavní myšlenku příběhu. Totiž tady vedle sebe v úzké blízkosti stojí dva protipóly. Na jedné straně bezmezná krutost a na té druhé nekonečná laskavost - oboje plynoucí z lidského srdce.

Zajímavý příběh, který stojí za povšimnutí!

25.06.2014 4 z 5

Nefilim Nefilim Asa Schwarz

Nefilim! Miluju mytologii, miluju angelologii – tedy když vyšla knížka s názvem Nefilim, musela jsem ji mít!
A ještě že jsem vším tím kolem andělů tak posedlá! Kdyby ne, ošidila bych se o tenhle velice originální a neotřelý thriller.

Výborně zpracované, výborně propracované, napínavé jak kráva a plné mytologie a úryvků z bible. Tuhle knížku jsem si prostě chtě nechtě musela zamilovat!
Každopádně mně se tu nejvíc líbí ten autorčin záměr - že nefilim slouží především jako metafora. Metafora k lidské zkaženosti.

Jak jsem psala, neotřelé, nevšední, taky ale důmyslné a chytlavé. Během jednoho odpoledne jsem měla celý příběh v sobě.
A teď ho nechávám zrát - protože to se s dobrými příběhy dělá!

05.06.2014 3 z 5

Hledej ve svém nitru Hledej ve svém nitru Chade-Meng Tan

No jo, tak to abych přestala zuřit a házet věcmi přes celou místnost - nebo tedy podle téhle knížky bych měla. Jinak nedojdu štěstí a spokojenosti.
Ale vážně, komu někdy nerupnou nervy? Kdo by někdy s chutí svému šéfovi/podřízenému s radostí nezakroutil krkem? To se prý nedělá, máme se zastavit a zamyslet a nechat to na rozumu. No, asi na tom něco je, ale kdo má na to mít nervy?

No, každopádně na tuhle knížku jsem narazila náhodou na veletrhu Svět knihy. Zaujala mě svou vlastně docela pitomou obálkou. Nebo já jsem si nejdřív říkala, že je pitomá. Proč je v barvách nejpopulárnějšího vyhledávače? Inu, pak mi to došlo - autor je jeden z prvních, kdo tam pracoval. Teď mi ta obálka připadá spíš chytrá.

Tak jako tak, Hledej ve svém nitru jsem si prolistovala a hned vzápětí pořídila. Je vtipná a hlavně má co do sebe, a pro takového nerváka jako jsem já, je jako dělaná!

21.05.2014 5 z 5

Šťastná máma Šťastná máma Meagan Francis

Nejsem šťastná máma, nejsem ani máma a doufám, že ještě hodně dlouho nebudu, přesto mě Šťastná máma hodně pobavila!

Knížku jsem koupila jako jeden z mnoha darů pro moji těhotnou švagrovou. Je to sice její už třetí dítě, ale já věřím, že na nějaké to poučení a radu není nikdy dost.
Ostatně Šťastná máma je hlavně o vtipu, nadhledu a neřešení každých prkotin. Být matka ještě přece neznamená být prudérní, upjatá, nebo hysterická a řešící každou blbost. Ono to jde i bez toho.

Když nad tím tak uvažuju, jestli se náhodou někdy rozmnožím, tuhle knížku si vezmu jako vzor :D

22.03.2014 4 z 5

Past Past Marko Leino

Další z knih, která se ocitla pod mým Vánočním stromkem – a že jich nebylo málo!
No, nejprve jsem si říkala, že ji budu číst asi jen ze slušnosti, protože ten námět mě fakt moc nevzal - mám radši trochu víc "masa" :D - ale pak jsem se začetla a už jsem nemohla přestat! A to myslím doslova, kvůli Pasti jsem nešla vůbec spát. To se mi stalo naposledy při Kingově Temné věži! No opravdická bomba.
Ne, upřímně musím říct, že Past je daleko víc, než jen skvěle propracovaný thriller. S Pastí se ocitnete v pasti raz dva. Ta kniha si vás omotá a vy nebudete vědět ani jak.

Protože v pasti se může ocitnout kdokoliv...

11.01.2014 4 z 5

Krvavá mlha Krvavá mlha Patricia Cornwell

Krvavá mlha je moje první setkání s Kay Scarpettovou i se samotnou Patricií Cornwellovou. Jsem asi docela dost literárně nevzdělaná, neboť o této světoznámé spisovatelce jsem doposud nevěděla - no jo, chybička se vloudila.
Kamarád mi knížku půjčil se slovy, že budu nadšená. No, vlastně měl pravdu! Docela žasnu a to nejen nad neskutečně napínavým a strhujícím příběhem, ale taky nad tím, že příběhy o Kay Scarpettové mi celou dobu utíkaly! Teď už je jasné, co bude o Vánocích dělat. Číst, číst, číst - dohánět resty.
Každopádně mohu říct, že mě knížka velice příjemně překvapila! Prostředí ženské věznice i samotné vražedkyně mě vždycky zajímaly! Žel bohu je jich v literatuře jak šafránu! Všude vraždí chlapi - a pak se můžeme bavit o nějaké emancipaci, že?
Těším se, až se začtu do další autorčiny knihy.

27.11.2013 4 z 5

Aura Aura Richard Webster

Aura mě vždycky zajímala a sama za sebe musím říct, že na ni prostě věřím. Já si opravdu myslím, že nás nějaká barevná energie obklopuje. Nasvědčuje tomu i mnoho pověr. Zezelenal závistí, má růžové brýle a podobně. To všechno může odkazovat na to, že dřív jsme auru viděli daleko snáz. Co se týká Aury - je to velice užitečná knížka. Ucelenější publikaci jsem ještě neviděla. Nejen že obsahuje mnoho nových náhledů, ale i různé tipy na to, jak s aurou pracovat. No ať si to klidně někdo zve šarlatánstvím, pro mě je to jen zapomenutá součást našeho života.

27.10.2013 4 z 5

Monasterium Monasterium Andrea H. Japp

Hodně zajímavá kniha. No chvíli mi trvalo, než jsem se do toho začetla, ale pak to stálo za to. Jen ty jména mi dělaly problémy - ale to je taky můj problém. Každopádně příběh je skvělý, velice neotřelý. Jako že upřímně na historické romány nejsem - fakt je ráda nemám, tak Monasterium mi udělalo velkou radost. Je to opravdu napínavé, čtivé, nemohla jsem od toho odtrhnout oči. Opravdu super. Pro mě je to skvělá detektivka. Prostě pořád čtete a čtete, chcete vědět, co v tom pytli je! Užila jsem si to a ke knize se nejspíš ještě vrátím.

30.09.2013 4 z 5

Od toho chlapa ruce pryč! Od toho chlapa ruce pryč! Natasha Burton

Už bylo načase, aby vznikla kniha, která upřímně popíše muže, jací doopravdy jsou. Žádný totiž není pan dokonalý, žádný není bez chybičky - většina z nich jsou jen nerudní, často nechutní, neurvalí, natvrdlí a nevěrní narcisové a ti co nejsou, jsou gayové! No dobře, nechci všem pánům křivdit, někteří za to opravdu stojí, ale je těžké takového najít... I když já preferuji knihy románového typu, tak Od toho chlapa ruce pryč! si mě získala nade vše. Je prostě zábavná, pravdivá, sarkastická, krutě upřímná a přesto bere život s nadhledem. Ano, autorky se trefily do mého vkusu - jedeme asi na sejné vlně... Ať žijou lesbičky! :D

18.09.2013 5 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Pěkný, čtivý příběh, který je inspirován prostou realitou a krutým životem. Mladý, zamilovaný, naivní pár, který se bere. Jak romantické, jenže probuzení do skutečného tvrdého života je celkem bolestné. Já a a on je skvělým varováním pro všechny mladé lidi, kteří uvažují podobně. Ona ta láska je moc krásná věc, ale když ta pak opadne, zůstavají jenom starosti. No zkrátka příběh, jakých se na světě odehrávají tisíce... velice poučný, velice opravdový.

04.09.2013

Umění prokrastinace Umění prokrastinace John D. Perry

Já jsem se na tuhle knížku opravdu moc těšila! Chtěla jsem se totiž konečně dozvědět, že to všechno dělám dobře a správně! A víte co? Já to pravdu dělám dobře. Sem tam něco odložit a nechat to, aby se to vyřešilo samo, je mnohdy lepší, než to překotně hrotit, být ve stresu a nokonec naštvaný, že se to nevyřešilo podle našich představ. Zkrátka nechat věci plynout vlastním životem. Jasně, není to pro každého a taky to není vhodné na každou situaci, ale občas to neuškodí. Určitě velice přínosná a zárovň zábavná publikace.

27.08.2013 5 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Inu, já nejsem na tenhle typ knih - na mě tam bylo opravdu hodně, hodně sexu! I když neříkám, občas mě to bavilo. Zas na druhou stranu, pokud bych byla založena tímto směrem, budu nejspíš slintat blahem a Hranu touhy číst pořád dokola. Jako kniha o sexu, tvrdém sexu, je to velice kvalitní dílo a splňuje svoje poslání, takže se tomu vlastně nedá nic vytknout. Styl jakým je kniha napsaná se mi taky líbí, čte se dobře a snadno - takže bezva. Všem, co mají tento žánr rádi doporučuju, čtenářky budou slintat blahem. A věřím, že nejen čtenářky :D Popřípadě je to dobrý studijní materiál pro méně zkušené milovníky :D

21.08.2013 3 z 5