Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Pěkná oddechová knížka. Snadno se četla a příběh pohltil. První knížka této autorky a určitě ne poslední.

22.07.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Před 4 lety jsem knihu otevřela, ale nedostala jsem se ani k třetí kapitole. Nyní jsem ji otevřela znovu na základě čtenářské výzvy a nelituji. Vážně úžasná kniha. Autorka báječně popsala jak okolí, tak děj. Také vyobrazila charakteristiku postav.

22.07.2018 5 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Jelikož tohle nebyla moje první knížka na toto téma, musím dát pouze 3 hvězdičky. Kniha není moc dobře napsána a nedokázala jsem se do ní vcítit. Přijde mi, že to nenapsala dospělá osoba. Je to opravdu silné, když tak malou holčičku zneužívá vlastní otec. Je jisté, že tam mnoho věcí opomněla, protože mozek chce zapomenou a chování matky mohlo být taky jiné, ale...mám opravdu hodně otázek, které by mne zajímaly.

11.07.2018 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Tak já to dočetla opravdu jen kvůli výzvě. Většinou mi tato forma psaní nevadí a rychle si zvyknu, ale tady jsem skřípěla zuby. Možná jsem knihu nepochopila, ale zdá se mi, že tam nebyl žádný děj, žádný příběh...Pro mě ztráta času

09.07.2018 1 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Knihu jsem si zapůjčila kvůli čtenářské výzvě na doporučení z diskuze. Musím říct, že kniha se mi moc líbila. Přečtená během chviličky, přesto ve mě něco zanechala. Krásný příběh.

07.07.2018 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Přečteno velmi rychle, říkala jsem si, jak se s ní budu trápit dlouho a ono ne. Každou volnou chviličku jsem se k ní vracela a chodila spát na můj vkus pozdě. Ze začátku jsem měla problém orientovat se v postavách, ale každá je tak jiná, že už poté nebyl problém. Konec mě hodně překvapil, ale dodalo to knize šmrnc. Prostě je Rowlingová úžasná spisovatelka

07.07.2018 5 z 5

Tajné mise II. světové války Tajné mise II. světové války William B. Breuer

Čtenářská výzva 2018 - Kniha s válečnou tématikou. Tenhle žánr vůbec nečtu, takže jsem se do ní musela nutit, ale už po pár stránkách mě kniha pohltila a četla jsem další a další mise. Naprosto suprová kniha pro lidi, kteří se chtějí dozvědět další zajímavosti o 2. světové válce

02.07.2018 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Je jasné, že jsem do Tolkiena musela dospět. Úžasný příběh hobita Bilba, který zažívá s trpaslíky jedno dobrodružství za druhým. Trošku mě mrzelo, že část s drakem byla krátká a celkem rychle zemřel, ale to je můj subjektivní pocit :-)

08.06.2018

Dobrý den Brno Dobrý den Brno Hana Pražáková

Opět musím poděkovat Čtenářské výzvě, že jsem se díky ní dostala k této knize, protože jinak bych si ji určitě namátkou nevybrala. Kniha se četla lehce a byla velmi zajímavá.

30.05.2018 4 z 5

Ber, po čem toužíš Ber, po čem toužíš * antologie

Moc pěkné povídky, vybrané na základě čtenářské výzvy.

23.05.2018 5 z 5

Čas ujmutý i podvázaný Čas ujmutý i podvázaný Richard Ulman

Z celé knížky mne zaujala pouze jedna povídka a to ta o tom stopaři, takže za mne bohužel jen 1 hvězdička

20.05.2018 1 z 5

Maličkosti z lásky Maličkosti z lásky Jiří Žáček

Tyhle básničky nejsou můj šálek kávy, ale pro splnění Čtenářské výzvy udělána výjimka.

20.05.2018 2 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Popravdě jsem netušila, o čem kniha je. Ležela mi doma a tak jsem ji otevřela. Kniha radí, jak získat bohatství. Popravdě mě to tak nadchlo, že jsem se podle toho zařídila a už se těším, jak se mi budou penízky hromadit :-D

19.05.2018 5 z 5

Máš mě vůbec ráda? Máš mě vůbec ráda? Zuzana Peterová

Já dávám knížce 4 hvězdičky. Natrefila jsem na ní v knihovně, když jsem hledala knihu pro čtenářskou výzvu (kniha obsahující 4 slova). Zaujala mne. Kniha vypráví příběh matky s dcerou a jejich vztahu. Chování matky je opravdu strašné, sobecké a dcera je ušlápnutá a neumí se ze strachu z matky bránit.

22.04.2018 4 z 5

Encyklopedie mladého manželství Encyklopedie mladého manželství neznámý - neuveden

V době, kdy byla kniha napsána, možná čtenáře zaujala, ale já to nezvládla.

20.04.2018 odpad!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Parádní kniha, napínavá od začátku do konce. Stále jsem spekulovala, kdo je ten mrtvý a překvapilo mně to, protože na tu osobu jsem nepomyslela vůbec :-) Určitě sáhnu i po dalších knihách této autorky.

18.04.2018 5 z 5

Lásku zlatem nevyvážíš Lásku zlatem nevyvážíš Věra Řeháčková

Hezká pohádka pro dospělé. O ženě, která neměla peněz nazbyt a přišla o manžela a tak se rozhodla navštívit cizí zemi. Tam se na ni usmálo štěstí v podobě milionáře a i přesto, že to byl život bez lásky, nelituje a užívá si.

07.04.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ke Kafi a cigárku jsem se dostala úplně náhodou přes stream.cz, když Marie tohle vyprávění zfilmovala. Líbilo se mi to a čekala na další a další díl. Když jsem hledala knihu do čtenářské výzvy a vyskočila na mě právě tato, neváhala jsem. Z nedostatku času jsem knihu odložila a později se k ní zase vrátila, protože kapitoly na sebe nenavazují. Úžasně jsem se u této knihy pobavila, píše to tak, jak ji slova přišla do úst. A nám mudlům ukázala, jaký je vlastně život herečky.

03.04.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Od autorky jsem četla pár knih. Patří mezi mé oblíbené. Tahle kniha opět ukazuje, jak některé ženy nechávají po sobě šlapat a snášejí všechno možné jen pro lásku muže.

22.03.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Po téhle knížce jsem sáhla z důvodu Čtenářské výzvy 2018. Pamatuji si, že nám ji představili ve škole, ale nečetla jsem jí. Možná bych ji ani nepochopila. Příběh dvou mladých lidí za války, kteří se snažili dělat, že vlastně vůbec není. Překvapil mě konec knihy. Čekala jsem, že skončí nějak tragicky, ale vůbec by mne nenapadlo, že zrovna takhle.

21.03.2018 4 z 5