muchomurka muchomurka komentáře u knih

Jaro je tady Jaro je tady Anne Passchier

Mně se líbila. Jednoduchá, hezké ilustrace, zajímavě zpracovaná. Pevné listy. Pro malé děti ideální.

21.10.2022 4 z 5

Proč potřebujeme včely? Proč potřebujeme včely? Katie Daynes

Mám moc ráda knížky od Katie Daynes a tato není výjimkou. Zpracované akorát pro malé zvídavé děti. Četly jsme s Bambulkou několikrát a zvažujeme, zda ji nutně potřebujeme do knihovničky.

21.10.2022 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Knížku jsem četla jako malá, desetiletá holka a moc se mi líbila. Nějak jsem si na ni vzpomněla a jelikož ji můj muž neznal, začali jsme ji číst naší Bambulce před spaním. Bambulku moc nebavila, ale to je tím, že je ještě malá. No a já? Když jsem příběh četla očima dospělého a navíc ovlivněného respektující výchovou, tak se mi to úplně nelíbilo. Chápu, že je to psáno v nějaké době a docela to o ní vypovídá.
Pana Pfalffyho jsem nemohla vystát, takový namyšlený sebestředný sobec. A ten jazyk byl taky někde jinde.
Očima dítěte 5 hvězdiček, očima dospělého s trochou sentimentu 3 hvězdičky.

21.10.2022 3 z 5

Ruka - kompletní průvodce Ruka - kompletní průvodce Magda Garguláková

Knížka se mi líbila. Líbilo se mi, co všechno lze k tak úzkému tématu všechno vymyslet. Textu bylo akorát, knížka obsahovala spoustu zajímavostí. A i na grafické zpracování jsem si zvykla.

28.09.2022 4 z 5

Cesta kolem světa za zvířaty – Z Grónska, přes pouště až do Antarktidy Cesta kolem světa za zvířaty – Z Grónska, přes pouště až do Antarktidy Anna Claybourne

Bambulka ji vytáhla z knihovny, ale po chvilce ji přestala bavit. Zato já si čtení užívala. Líbil se mi způsob, jakým je knížka zpracovaná. Vtipné, neobvyklé ilustrace, ty velké oči jsou něco, minimum textum, ale zato nabitý zajímavostmi. Jsem zvědavá, jestli Bambulku knížka osloví, až bude starší.

07.09.2022 4 z 5

Jak si vychovat sourozence Jak si vychovat sourozence Tereza Pařízková

Knížka se mi moc líbila. Příběh pohladil po duši a ty ilustrace, ty jsem si moc užívala. Kupodivu mě knížka tak nadchla, že uvažuji o nákupu domů.

17.08.2022 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Mám ráda takovýto typ komiksů, ale tady to nebylo úplně ono. Občas jsem se nechytala, občas to bylo fakt trefné. Jen mi u toho chyběl nějaký rámec, takto jen náhodně naskládané za sebe to bylo zvláštní.

26.07.2022 3 z 5

Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Ester Stará

Zajímavá, nevšední. Překvapily mne překlady přísloví do dalších jazyků.
Ilustrace byly některé trefné, některé jsem tedy nepochopila. Ale celkově se mi nelíbily.
A dost jsem se zapotila, když Bambulka chtěla jednotlivá přísloví vysvětlit a ještě k tomu, proč je to na obrázku takto. Uf.
Jen jsem tedy čekala nějakou přidanou hodnotu, výklad nebo zajímavosti, cokoliv. Takto jen sepsaná přísloví za sebou.

22.07.2022 3 z 5

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Tahle knížka mě dojala. Vůbec jsem nevěděla, o čem vlastně je a byla jsem překvapená. Nemám ráda smutné knížky, ale tato byla tak jemně podaná. A ty ilustrace...
Bambulku však nezaujala, ani ji nechtěla dočíst. Ale to je tím, že na tuhle knížku má ještě čas.

22.07.2022 4 z 5

Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Marta Breen

Zajímavá kniha, dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Děkuji neohroženým ženám za to, že nyní mohu žít tak, jak žiju - můžu o sobě rozhodovat, vzdělávat se, volit.

23.06.2022 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Vypadalo to zajímavě, ale jak děj nabíral spád, nějak to ztrácelo potenciál. Mara byla nesympatická a dost nevyrovnaná osobnost , vůbec nevím, co na ní Neil viděl, ale láska je láska. Vysvětlení a nadpřirozeno mi nevadilo, ale přišlo mi to celé takové plytké, jak kdyby autorka vůbec nešla do hloubky a jen plula po povrchu. Musím však přiznat, že čtivé to bylo.
A vůbec nechápu, proč tam byly ilustrace, ty mi hodně vadily.

20.06.2022 3 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

(SPOILER) Uh. Dočetla jsem, ale chtělo to hodně sil. Zajímalo mě, jak se bude příběh vyvíjet a nápady tam jsou super, ale tentokrát zabalené do rozvleklého vyprávění, které, ač místy bylo čtivé, se neskutečně táhlo. Také mi vadila (kupodivu) ta romantická linka. Nebo nevadila, ale to, jak je v příběhu podaná - jak pubertální román.
Vadilo mi, že v příběhu byly zásadní nesrovnalosti - hluk tedy Vyzáblé přitahoval nebo odrazoval? To stejné světlo... A také to, že autorka postavy dostávala do situací, kdy se v podstatě musela stát nějaká "deus ex machina". A to nebylo ojedinělé.
Clare mi lezla krkem. Chápu, že ty situace byly náročné a její svět se rozpadl, ale ty její emocionální výlevy už byly moc a hlavně tak reagovala skoro na všechno. V jedné chvíli jí Dorran říká, že on by v tomto světě bez ní nepřežil, kdežto ona bez něj ano. Nemyslím si to. I když žil odříznutě od vnějšího světa, jeho chování bylo pro přežití rozhodně lepší než její.
Další díl si přečtu, protože chci vědět, jak to bude dál, ale doufám, že to bude lepší čtení.

15.06.2022 3 z 5

Jezevec Chrujda točí film Jezevec Chrujda točí film Petr Stančík

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Nápad s černobílým a barevným módním stylem se mi líbil. Ale nelíbilo se mi, že se zvířátka chovala k Chrujdovi ošklivě a nic z toho nebylo. Žádné ponaučení, omluva, nic...
A tedy zvolené písmo se nečetlo moc dobře.

12.06.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Ze začátku skvělý rozjezd, děj mě vtáhl a nutil číst a číst. Ale od poloviny se z toho jednak stala slaďárna pro náctileté, kdy hlavní hrdinka jen vzdychá nad Dorranem. A druhak se to začalo vléct, autorka psala pořád dokola to samé a děj se neposunoval. Nějak jsem to přelouskala a děj se pak rozběhl, ale skvělý začátek to už nedohnalo. Konec - no, další díl si přečtu, jsem zvědavá, tak snad nebudu litovat.

04.06.2022 3 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Nejsem úplně cílová skupina, ale přesto mě, přiznávám se, některé horory dost vyděsily. Některé jsem bohužel nepochopila a ostatní byly přiměřené věkovému určení. Rozhodně to nebyla špatná knížka, ale číst ji jako puberťák, tak se i v noci bojím jít na záchod.

10.05.2022 3 z 5

1001 her s knížkou 1001 her s knížkou Philippe Brasseur

Vyhrabala jsem si ji z hromady knih na přečtení a zhltla během jediného odpoledne. Skvělá knížka s velkým množstvím aktivit podporujících čtení. Spousta her by mě ani nenapadla a to je taková škoda. A co víc, díky přečtení a inspiraci mě napadají další a další hry a aktivity. Můžu jenom doporučit.

02.02.2022 5 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Myslela jsem, že tuhle knížku nikdy nedočtu. Ale nakonec jsem se k tomu dokopala.
Strašně moc mi vadil tón/styl, v jakém byla kniha napsaná. Působilo to na mě arogantně. Také mi přišla psaná dost odborně, ale paradoxně to pak působilo velmi laicky. Možná za to může překlad, nevím.
Obsahově mi velmi vadilo neustále opakování toho samého, bylo to neskutečně únavné a nudné číst. Také mi to přišlo psané všechno abstraktně, nesnáším spojení napojování a hluboký vztah. Autorka vždycky slibovala, že po teorii budou praktické informace, ale mně to tak nepřišlo. Také styl navrhované komunikace byl kolikrát dost krkolomný a například v rozporu s tím, co píše ve své knize Thomas Gordon.
V kontextu jiných knih, které jsem o výchově zatím přečetla, mi tahla sedla nejméně, byť některé myšlenky stojí za to. Ale ty jsem vyčetla i z jiných knih.

30.01.2022 2 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Knížka se mi moc líbila, i když jsem měla nějaký vnitřní blok a dlouho na ni nesáhla. Teď jako protipól k odborným knížkám mi sedla, příjemný oddech.
Sice nejsem úplně na tradice, ale přesto i já nějaké mám a dodržuji je svým vlastním způsobem.
Bylo zajímavé si přečíst o původu zvyků a svátků. Líbilo se mi, jak je knížka udělaná, pestrost témat. Už se těším, až se vrhnu na výpisky toho, co se mi líbilo a zaujalo mě a co chci vyzkoušet a pak na samotnou realizaci.
Jediné, co se mi příčilo, je, že prý není nutné o vztah jakkoliv pečovat. Na tohle mám úplně jiný názor, ale respektuji, že autorka to vidí jinak.

28.01.2022 4 z 5

Tady jsme doma Tady jsme doma Oliver Jeffers

Krásná knížka. Jednoduše vysvětlené i pro malé děti, ale ne na úkor srozumitelnosti. Textu úplně minimin, což je akorát. To všechno doplněno moc hezkými ilustracemi. Tuhle si pravděpodobně pořídíme do naší knihovničky.

03.01.2022 5 z 5

Králíčkovo přání Králíčkovo přání Chris Saunders

Krásná kniha. Jemné a milé ilustrace jsou doprovázeny příběhem s krásným poselstvím. Koupila jsem ji naší bambulce a říkala si, jestli na ni ještě není malá, ale není. Příběh prožívala a moc se jí líbil. Rozhodně doporučuji a jsem ráda, že ji máme v knihovničce.

28.12.2021 5 z 5