muchomurka muchomurka komentáře u knih

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Krásné ilustrace i verše. Co, že některé jsou těžkopádnější. Vždyť taky vznikly už před dlouhou dobou. (Nebo že by chyba korektora a dotisku?) Ale mně to nevadí, však to mohu přečíst tak, aby mi to vyhovovalo (např. sloveso vyčasované apod.).

14.03.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Já nevím. Knížka se četla dobře, napínavá byla, ale něco tomu chybělo. Colma Healyho nemusím, navíc jak čtu knihy na přeskáčku, tak mi trvalo seřadit si, co se kdy stalo a co ještě ne. Dobré bylo, že zde byl David ještě celkem lidský, žádný superhrdina, který zvládne a přežije mnohé líté boje a souboje. Trochu jsem také měla problém uvěřit tomu, jak na ně reagovala Sona, to prostě nedává smysl - tedy normálně, tady chápu, že to bylo pro posun v příběhu, ale stejně, bylo to divné.
Arcipadoucha jsem si také tipla cca v polovině knihy, ale to mi kupodivu tolik nevadilo, zajímaly mě jeho motivy. A ten konec, mělo to skončit o asi 70 stran dříve, ten hon tam byl už dle mého navíc.

27.12.2019 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Napínavá detektivka, po které jsem sahala s obavami, zda mě bude bavit. Bavila a moc. Vyprávění z pohledu různých osob a v různých časových obdobích bylo v tomto případě ku prospěchu příběhu. Konec jsem si tipovala, ale třikrát mě autorka dostala, takové zvraty jsem nečekala. Sice mi přišlo, při zpětném pohledu, že ne vše logicky sedí, ale nijak mi to nevadilo. A ty jeptišky, to bylo jak Sestra v akci. :)

03.12.2019 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Knížka se mi líbíla. Byť nejsem úplně introvertka, v některých situacích jako bych se našla. Ale Dospělost je mýtus a Ubulená hromádka štěstí jsou lepší, tam jsem se viděla víc. Co je ale na téhle knize super, tak její pohled na knihy, božííí.

02.12.2019 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Tahle knížka byla velké zklamání. Slibný rozjezd velmi rychle skončil. Celkem čtivé to bylo, ale já si chtěla přečíst o Přátelích, o seriálu, o jeho zajímavostech, hercích, věcech, co ještě nikde nezazněly. Kdyby tam byly fotky, hlášky ze seriálů atd. bylo by to super. Ale takto máme jakousi divnou úvahu autorky na téma vývoje společnosti v Americe, která je psaná divoce a na přeskáčku, kolikrát s větami bez smyslu. Navíc mi přišlo "vtipné", jak autorka cituje různé "osobnosti" (kamarádky, sestřenici atd.), to jsem opravdu potřebovala vědět, že každý večer s rodinou seriál sledují a stal se součástí jejich rodinných hlášek. Opravdu informace o nejoblíbenějších seriálu, bez které bych nemohla být. Srovnávání s jinými seriály bylo k ničemu, protože jsem žádný další vlastně ani neznala, tudíž mi to srovnání nic neřeklo. Škoda, moc jsem se těšila, jak se dozvím něco víc o Přátelích a nic.
Zcela souhlasím s komentáři zmíněnými přede mnou. O nejoblíběnejších seriálu všech dob jsme se nedozvěděli téměř nic (a i to, co tam bylo už nějakou dobu koluje éterem). Velké zklamání.

07.10.2019 2 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Tenhle díl se mi hodně líbil, byl správně napínavý. Sice zde bylo míň pátrání, ale nijak mi to nevadilo. Zajímalo mě, k čemu Maura a Jane dospějí, jaká budou jejich odhalení. (Mini spoiler:) Jen na konci mi bylo líto detektiva Ballarda, to si nezasloužil. I když chápu, proč to tak bylo.

18.08.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na to, že to má být debut roku, jsem zklamaná. Za mě je to obyčejná detektivka, která nenadchne, ale ani neurazí. Hlavní hrdina mi sympatický nebyl. Některé události mi přišly odbyté, některé nevysvětlené. A hlavně mi vadilo, že autorka se kolikrát v něčem pitvala, ale pak to bylo k ničemu, žádné vysvětlení, nebo užitečný detail pro pokračující příběh. Třeba celá linie s Nicky byla hodně divná. A kdo sebral hlavu, to jsem si tipla hned na začátku knihy - správně. Škoda, nějak jsem od toho čekala podstatně víc.

20.06.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Klasická duchařina, která nepřišla s ničím převratným, ale je to dost dobře napsané. Úplně jsem si přišla, jak kdybych po Ashburnu chodila a na záda mi dýchal děs. A velmi oceňuji, že zde bylo vše vysvětleno, sice s nadpřirozenem, ale to vůbec nevadilo. Jediné, co fakt nepochopím, je, že hlavní hrdinka přijede pozdě odpoledne do neznámého domu, kde neví, co ji čeká (ale budiž, chápu, že neměla kam jinam jít), ale to, že hned druhý den ho celý neproleze, nehledá důležité dokumenty, informace, to mě neskutečně štvalo. Vždyť to nedává smysl, jen se divit a čekat. Ale i přes to fajn příběh, snad se mi bude v noci dobře spát.

14.05.2019 4 z 5

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Tenhle typ knížek nevyhledávám, proto mě překvapilo, že knížka byla čtivá a sfoukla jsem ji za dva dny. I přesto však nemohu dát vysoké hodnocení, protože příběh měl své nedostatky. To, že nemusím prostředí Paříže, která je v nejedné knize pořád dokola popisována, je můj problém. Zde to naštěstí autorka vzala stručně, protože při čtení popisu každého zákoutí v Paříži bych knihu nedočetla. Hlavní hrdinka byla celkem fajn, občas jsem si říkala, že se chová jako puberťačka, ale tak hrozné to nebylo. A na nejistotu má právo každý. Ale co se mi nelíbilo, bylo, jak hlavní hrdinka sebou nechala manipulovat. Skákala, jak kdekdo pískal - přílet do Paříže, svatba, pátrání po minulosti a další. A štvalo mě, že se jí do dědictví nacpali lidi z muzea, ano, mělo to velikou hodnotu, ale ona ani nepípla. Já bych se tedy naštvala, že někdo rozhoduje za mě.
K Christianovi - nechápala jsem, proč je špatný. Byl jiný než Loic, ale kde bylo celou tu dobu to zlo? Ano, na konci se ukázalo, ale bylo to dost umělé. Je však pravda, že knížka byla celkově nedotažená a to nejen v případě Christiana, ale například záhada, kdo platil nájem, odhalena nebyla. I když je zde zmíněno, že Marha byt dostala, tak proč platit nájem?
Pátrání se neslo v duchu šťastných náhod, až jich na jednu knížku bylo nějak moc. A že je Cat fotografka? A čím fotila, že nosila foťák v kabelce? Nebo měla místo kabelky loďák?
Téma místnosti, která je po dlouhou dobu netknutá, je boží. Ale objevování jejich tajů je zde popsáno jak z rychlíku. Autorka potenciálu nevyužila. Škoda, na to jsem se těšila nejvíc a to mě nalákalo si knížku přečíst. Celkově shrnuto - milý příběh, ale se spoustou nejasností a nedotažených linek v příběhu.

17.04.2019 3 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Tak dobrý nápad a tak zpackané provedení. Já se na tuhle knížku opravdu těšila, o to bylo mé zklamání větší. Napnutá jsem byla, protože jsem chtěla vědět, co se to stalo, ale čtení bylo utrpení, ubíhalo těžce. Pět lidí zavřených v jednom pokoji, jeden z nich je vrah. Znělo to skvěle, ale hlavní hrdina byl nesympatický závislák, ostatní postavy nemastné neslané. Motivy postav příliš neuvěřitelné, překroucené. A závěr odbytý. Jsem zklamaná. Hodně.

09.04.2019 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Děj mě do knížky vtáhl ihned a já hltala stránku za stránkou. Nebylo to rozvleklé, atmosféra byla budována dobře až se tajil dech, ale pak to ztratilo šťávu. Hlavní hrdinka byla nesnesitelná, její neorganizovanost, lehkovážnost a sobeckost mě štvala, pořád vykládala, že něco musí a skutek utek. Od půlky knížky jsem už správně tušila, kdo za ty tajemné útoky může (což nebylo těžké tipnout vzhledem k množství postav) a samotný závěr, i když byl asi neočekávaný, tak mě zklamal. Čekala jsem něco víc. Škoda, nečetlo se to špatně.

08.04.2019 3 z 5

Nadechni se Nadechni se L. S. Hawker

Přečteno na jeden zátah. Napínavý příběh. Vůbec si nedokážu představit, že bych něco takového prožila. Líbila se mi síla hlavní hrdinky, její nezdolnost. Jen škoda, že na konci nedali více na svůj instinkt.

21.10.2018 3 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Lepší než první díl, méně krutých detailů, i když i tak jich tam bylo dost. Napnutá jsem byla až do konce, i když jsem si správně tipla, kdo je vrah. Kate zde byla lepší, i když to její pití a spoléhání se na štěstí mě vytáčelo. Ale co už, každý je nějaký.

19.06.2018 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Napínavý příběh, jehož závěr mě velmi překvapil, takovou bombu jsem nečekala. Vůbec si nedovedu představit, co to musela se zúčastněnými udělat.
Jediné, co mi přijde už praštěné, je to, že David jde vždycky do nějaké akce absolutně neozbrojen, max. si těsně před vezme nějaký nalezený předmět, klacek... Vždyť kolikrát ví, že stojí proti ozbrojenému protivníkovi, který se před ničím nezastaví, a on jde prohledat jeho dům a neozbrojen a pak je to jen překvapení a štěstí.

09.06.2018 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Kniha byla napínavá i čtivá, ale mě hrozně vytáčel Healy. Jeho nevyzpytatelnost, náladovost a hrubost byly už přes čáru. Chápu, že se dostal na dno a že měl nějaké problémy a osobní démony, ale tohle už je moc.
Navíc se mi nelíbilo jistý zvrat ohledně jedné z postav.
Jinak jsem byla napnutá a knihu přečetla rychle, to ne že ne, ale doufala jsem v něco lepšího po předchozí knize, která mě uchvátila.

24.05.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Knížku jsem málem odložila, protože mě na začátku nebavila. Prvních 50 stran bylo pro mě nudných, divná jména, místa. Ale vydržela jsem a nelituji. Napínavý příběh, který velmi mrazil, když jsem si uvědomila, jak moc je reálný, jsem nakonec zhltla na jeden zátah.
Co mi trochu vadilo, bylo přílišné střídání různých scén, obešla bych se bez některých postav - kapitol. A také mě fascinovalo, jak hlavní hrdina vždycky dostal najíst a sprchu, i když se všechno hroutilo.
Naopak se mi líbilo, že autor se nebál a narovinu v knize napsal všechny důsledky výpadku proudu. A co čekalo zemi po nahození - to mě ani nenapadlo, že to všechno bude mít tak dalekosáhlé důsledky - v takovém měřítku. Doufám, že toto zůstane jen na stránkách knihy a nikdy to nezažijeme.

14.05.2018 4 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Knihy od Julie Garwood mám moc ráda, ale tahle byla děsná. Příliš jednoduchá, neustále se opakující myšlenky, pasivita hlavní hrdinky. Hlavní hrdinka m lezla na nervy snad od první stránky příběhu, nevylepšil to ani supermužný agent FBI. Chyběl mi zde humor a lehkost, na které jsem v knihách Julie Garwood zvyklá.

03.05.2018 2 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Knížka mě zaujala už v knihkupectví a rozhodně to byla dobrá volba. I když to není klasický thriller, příběh byl napínavý, neobvyklé téma mě zaujalo. Obávala jsem se, že mě bude štvát vyprávění více osob, ale tomuto příběhu to dodalo to ono. Líbilo se mi budování napětí, kdy vždycky skončila kapitola nějakým odhalením a poté následovala kapitola o jiné postavě. Také se mi líbilo, že se jednotlivé příběhy neprotínaly, že zůstaly oddělené a každý si prožil ten svůj. Konec se mi ze začátku nelíbil, ale asi to tak mělo být. Jsem zvědavá, co dalšího autor napíše, rozhodně se na další knihu těším.

06.01.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nějak jsem se poslední dobou nemohla začíst, ať jsem si vzala knížku jakéhokoliv žánru. Ale jakmile jsem otevřela tuhle, věděla jsem, že krize je pryč a tuto knížku přečtu na jeden zátah. I když jsem se snažila, abych si knížku nevyplýtvala hned, stejně jsem se od čtení nemohla odtrhnout a skončila dřív, než jsem chtěla.
Vím, že příběh má spoustu chyb a asi jednoduchý, výsledek jsem si tipla správně tak v půlce příběhu, ale i tak se mi se hrozně líbil. Oblíbila jsem si všechny postavy, zajímalo mě, jak si povedou, fandila jim, ať všechno zvládnou a těšila se, co bude dál. Oceňuji také jejich emocionální posun a vývoj. A je škoda, že už je konec. Chci ještě aspoň 100 stran "Jak to bylo dál". :) Nebo aspoň ještě jeden epilog. A za ten sladký konec jsem ráda. Bez něj by to nebylo ono. :) (Aspoň pro mě.)

31.10.2017 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Příběh se byl napínavý a dobře se četl, ale konec byl tedy šup šup a hotovo. Nějak mi tam chybělo nějaké vysvětlení. Přijdu si ochuzená. Vím, že se kolikrát vyšetřovatelé nedozví motivy vraha, ale tohle je kniha a mohlo to tam být zmíněno.
Škoda také, že tam nebylo více Maury a jejích vztahů. V minulých dílech jí bylo věnováno hodně prostoru, proto najednou bylo divné, že tam byla v podstatě jako mimochoden. A také jsem čekala, že nějak dopadne situace s jejím svědectvím proti policistovi. Přišlo mi to z tohoto pohledu nedotažené.
Obdivuji Iris Fangovou, její vyrovnanost a smíření.
A jsem ráda, že Jane a Gabriel neměli roztržku mezi sebou. Doufám, že ani v dalších dílech mít nebudou. Tím by mě autorka opravdu naštvala.
Uvidím, co další díl přinese. Jsem zvědavá, kam autorka postavy nasměruje.

11.09.2017 4 z 5