murdoch murdoch komentáře u knih

Zámek Zámek Franz Kafka

Krásný popis ad absurdum rozbujelé byrokracie... Ale jinak z téhle knihy mám takový možná trochu zvláštní dojem. Chvílemi mi to to totiž skoro připadalo, jako by tam byla snaha napsat humoristický román a moc se mu to nepovedlo, všichni to pochopili jinak... Možná jsem divný, nevím. Ale je to tak. Patrně nemám ten správný filozofický náhled.

17.06.2023 3 z 5

Kontinent neomezených možností Kontinent neomezených možností Jaroslav Velinský

Novelu Den a noc jsem kdysi četl v antologii Stalo se zítra a z celé knihy si na první dobrou vzpomenu asi jen na ni. Takže když jsem narazil na Kontinent neomezených možností, nedalo se nic dělat, musel jsem po něm okamžitě skočit. Christy Bigs je absolutní frajer a Kapitán Kid byl sakra dobrej spisovatel. Tuhle knížku rozhodně doporučuju - otevřete si Morgenvit, zakousněte chlebíček s trepangem a začněte číst...

17.06.2023 4 z 5

Pavoučí případ Pavoučí případ Jan Frána

Obecně si nejvíc ulítávám na sci-fi, detektivky nevyhledávám - i když třeba Phil Marlow a Nero Wolfe mě docela bavili. Tuhle knihu jsem kupoval kvůli tomu, že se mi líbilo Podivné údolí a byl jsem zvědavý, jak vypadá Hafranova další tvorba. Trochu jsem se bál, jak mi sedne, ale obavy byly liché. Ani bych to nehodnotil jako detektivku jako takovou, spíš jako dobrodružný příběh. Přečteno za dva večery a je jasné, že to není poslední, co jsem od Hafrana četl.

17.06.2023 5 z 5

Divné údolí Divné údolí Jan Frána

Moje první setkání s Hafranovou tvorbou (pokud tedy pomineme pár povídek z Trapsavce). Upřímně, něco podobného mi na trhu chybělo. Spojení sci-fi (? možná spíše "záhadna" obecně) a vandrování se moc často nevidí. Mám rád podobné neobvyklé kombinace. Kdo disponuje trampskou duší, ten rozhodně nebude zklamán.

17.06.2023 5 z 5