n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Naprosto skvělá kniha, kterou jsem poprvé četl v r.1987 a od té doby jsem jí četl několikrát. Rychlé šípy poznávají vontskou historii, díky nalezené kronice. Členové Rychlých šípů jsou samozřejmě naprosto charakterově jedineční, ale v této knize pro mě naprosto nejlepší Široko. Za pár let se ke knize vrátím znovu a opět se ponořím do temných ulic Stínadel, moc se těším až znovu potkám Uctívače Ginga a samozřejmě Široka.

20.06.2018 5 z 5

AC Sparta Praha AC Sparta Praha Miloslav Jenšík

Kniha mapuje historii našeho nejúspěšnějšího fotbalového klubu, od počátku jeho založení po další roky. Dobře sepsaná, jen mi přišla trochu stručná, oproti knize Vítězslava Houšky Železná Sparta.

23.03.2021 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Osobně mám rád knihy s upírskou tématikou a proto když Stephen King napsal tento upírský příběh, tak jsem si ho moc rád přečetl. Sweet Skinner, psanec, vrah a první upír narozený na americké půdě pomůže začínající herečce Pearl Jonesové uskutečnit pomstu na těch, kteří jí děsivě napadli. Napínavý příběh z dvacátých let pro ty kdo mají rádi komiks, upírskou tématiku a hlavně zradu a pomstu.

01.12.2020 5 z 5

Dlouhý, Široký a Bystrozraký Dlouhý, Široký a Bystrozraký Karel Jaromír Erben

Notoricky známé klasické pohádky, které se dají stále a dokola pořád číst. Příběh chlapce, kterému ke štěstí pomohou tři kumpáni se svými zázračnými schopnostmi. Další je o hledání jabloňové panny. A co se stane, když se na mostě setká rozum a štěstí. Jako vždy ve všech pohádkách dobro vždy zvítězí a zlo je potrestáno.

18.10.2020 5 z 5

Opuštěná řeka Opuštěná řeka Jan Morávek

Volné pokračování románu Plavci na Sázavě, kdy dochází k úpadku sázavského vorařství po první světové válce a nelehký život plavců z Kamenného Přívoza, aby uživili své rodiny. U Morávka jde vlastně o takovou biografii, neboť všichni lidé zde popsaní, tak v té době žili ač je pochopitelně nazývá jinými jmény. To je podle mého názoru na jeho románech hodně silné, že věrně zobrazuje skutečnost

06.10.2020 5 z 5

Druhá planeta smrti Druhá planeta smrti Harry Harrison

Druhý díl dobrodružství Jasona dinAlta, který se dostane na další planetu, kde tentokrát jeho život neohrožují rostliny, ale místní obyvatelé, kteří uctívají staré stroje. Jednoduchá, vtipná kniha nabitá akcí, která se velmi dobře čte. Starší sci-fi knihy mají v sobě to správné kouzlo

23.07.2020 4 z 5

Coffeyho ruce Coffeyho ruce Stephen King

Třetí pokračování této série. Vězeň Eduard Delacroixe se "zkamarádí" s myší, která pronikla do uzavřeného bloku věznice. Ovšem hlídač Percy, který Eduarda nenávidí za to, že jen zesměšnil mu myš zabije. Paul Coffey ovšem způsobí zázrak, na základě kterého se Paul Edgecomb začne zabývat vraždou holčiček a vinou Paula Coffeyho.

08.07.2020 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Edgar Alan Poe byl sice jedním z předních zakladatelů horroru, ale uměl napsat i detektivní povídky, které tato sbírka obsahuje. Skvělá povídka Vraždy v ulici Morgue je podle mě notoricky známá všem o záhadných vraždách, které musí vyřešit věhlasný detektiv Dupin a pak povídka o hledání zlatého pokladu Zlatý brouk. A i další povídky Vrah jsi ty či Odcizený dopis jsou podle mě více než výborné. Poe je pro mě fenomenální spisovatel

10.06.2020 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Výborně zakončená trilogie Vontů, kniha nepostrádá nic z napětí předešlých dílů a navíc okořeněná "detektivní" záhadou Velkého Vonta. Jaroslav Foglar uměl skvěle navodit tísnivou atmosféru Stínadel a přesvědčit čtenáře, že kamarádství je víc než jen slovo

10.12.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

sice pořád stejný scénář jako u předchozích dílů, ale vždy skvěle pobaví a rozesměje, málokdy jsem se u knih smál v tramvaji nahlas jako u knih Evžena Bočka

25.10.2016 5 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Erik malý démonolog se rozhodne, že vyvolá démona, aby mu splnil 3 přání. Ovšem ne každé kouzlo se podaří a místo démona vyvolá Mrakoplaše s jeho Zavazadlem a začíná bláznivé dobrodružství za splněním tří přání. Jako všechny knihy Terryho Pratchetta, zábavné, bláznivé, strhující a za mě další hvězdička za Mrakoplaše, kterého považuji za nejlepší postavu v knihách tohoto fantastického spisovatele

23.09.2024 5 z 5

SK Doksy ve znamení magické trojky SK Doksy ve znamení magické trojky Miroslav Oliverius

100. let fotbalu v malé vesnici na Kladensku stojí za to vydat publikaci o počátcích založení klubu, přes všechny ty, kteří se o klub starali, hráče, kteří klubem prošli. Krásně sepsaná publikace hlavně pro místní, kteří mají k tomuto klubu vztah a dokáží se ztotožnit se všemi zde uvedenými. Nejsem rodák ani ke klubu nemám žádný vztah, do kontaktu s ním jsem se dostal řekněme z opačného konce, ale přesto děkuji za tuto knihu, kterou vydali srdcaři klubu, kterého zjevně milují.

17.02.2021 5 z 5

Slavnosti fotbalu Slavnosti fotbalu Jiří Pechr

Kniha, která pojednává o mistrovstvích světa ve fotbale od r.1930 a končí mistrovstvím světa v r.1978 v Argentině, které poprvé v historii vyhrála právě Argentina. Stručně popsané všechny šampionáty, které země se toho účastnily a výsledky, včetně fotografií. Pro mě trochu nostalgická kniha, protože s časopisem a edicemi Stadionu jsem od malička vyrůstal.

28.01.2021 4 z 5

Slavný otec a syn (František a David Výborný) Slavný otec a syn (František a David Výborný) Jaroslav Kirchner

Autobiografie dvou českých legend, trenéra Františka Výborného a jeho syna Davida Výborného, který se prosadil nejen v české extralize, reprezentaci, ale i NHL. Oba dva jsou pro mě velmi sympatičtí. U nás je několik takovýchto dvojic ať jsou to otec a syn Vůjtkové, Holíkové či Musilové. Velký respekt přede nimi co v hokeji dokázali

09.01.2021 5 z 5

Jak se stal hajný Jemelka (z Pasek) fotbalistou (v Praze) Jak se stal hajný Jemelka (z Pasek) fotbalistou (v Praze) František Černoch

Hajný Jemelka je fotbalista v místním klubu a jeho nejlepší střelec. Hajného zlanaří funkcionáři nově založeného týmu Spasla, což je sloučení mužstva Sparty a Slavie, ale Jemelka je prostě srdcem hajný a ne profesionální fotbalista. Za mě průměrná kniha s občasnými vtipnými hláškami, ale zase nijak extra převratná.

09.01.2021 3 z 5

Práče Práče Jan Mareš

Příběh chlapce nalezeného v koncentračním táboře a přiděleného k československé jednotce bojující na Dukle, aby vypomáhal vařit a prát. On však touží bojovat s nepřítelem a proto dostane šanci jako spojka k dělostřelcům. Knihu považuji za slušný průměr, který extra svým příběhem nezaujme.

25.11.2020 3 z 5

Pralinky z mašinky Pralinky z mašinky Záviš (p)

Další z básnických sbírek znojemského barda, které se opět točí kolem humoru, sexu, alkoholu a životních glos jako například .....

Přišel fotr z rodičáku, dal synovi do rypáku

05.11.2020 5 z 5

Lovec Lovec Andrew Macdonald (p)

Oscar Yeager má své přesvědčení, díky kterému se rozhodne k činům, díky kterým již není cesta zpátky. Po odhalení detektivem FBI musí plnit jeho úkoly, ale díky tomu se dostane do organizace, kdy její šéf Harry Keller mu při osobních rozhovorech změní styl a způsob myšlení a on díky tomu procitne a pozná skutečného nepřítele. Filozofické debaty mezi ním a Harrym Kellerem jsou trochu obtížnější a je nutno se na ně plně soustředit, aby člověk mohl pochopit. Nemohu si pomoci, ale William Luther Pierce byl svým způsobem vizionář s dnešním pohledem co se v současné době děje ve Spojených Státech.

15.09.2020 5 z 5

Přízraky Přízraky Dean Koontz

V horském městečku je nalezeno stopadesát mrtvých obyvatel a ostatní jsou pohřešovaní, ve městě zbyde poslední zbytek místních obyvatel, kteří se musí postavit dávnému zlu z nitra země. Mrazivá a stísněná atmosféra knihy vás pohltí a nepustí, neboť zlo se může objevit všude a konec se neodvratně blíží.

19.08.2020 4 z 5

Holky & spol Holky & spol Vojtěch Steklač

Další z příběhů holešovické party, kdy v důsledku bourání části holešovické čtvrtě, kde povede metro, se Bořík s rodiči přestěhuje na sídliště. Zažívá nenadálý rozchod rodičů, seznámení s novou spolužačkou, která je zároveň jeho sousedka v baráku, ale hlavně další dobrodružství se starými kamarády, se kterými se schází na Trojském mostě. Příběhy Boříka a spol. plná dobrodružství, trapasů, životních problémů mě prostě nikdy nezklamou a jsou pro mě zárukou dobré nálady.

13.08.2020 5 z 5