n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Muž v zástěře Muž v zástěře Achille Gregor

Když jsem začal bydlet poprvé sám, tak toto byla moje první kuchařka, podle které jsem začal vařit. Je psána netradičně formou vtipných povídek , u kterých se člověk nejen pobaví, ale i naučí pár dobrých receptů.

13.08.2020 5 z 5

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Čtvrté pokračování série. Čas Eduarda Delacroixe se naplnil a musí nastoupit cestu po Zelené míli a současně se rozloučit se všemi spoluvězni i milovanou myší. Ovšem Percy nezapomíná na ponížení a chystá pomstu, která bude hodně krutá. Popis popravy Eduarda je jen pro silné žaludky a hodně brutální

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Paul Edgecomb v domově důchodců vzpomíná na dobu, kdy byl velitelem jednoho bloku věznice v Cold Mountain, kde se popravovali na elektrickém křesle vrazi. A když jednoho dne přivezou brutálního vraha dvou malých holčiček, o jehož vině není pochyb, tak je to jen další střípek do mozaiky šílených vrahů, kterých jeho oddělením prošlo nespočet. Nápad psát román na pokračování, byl podle mě geniální. Vzpomínám si jak jsem vždy první den v měsíci čekal u metra u knižního stánku a čekal než prodavač vybalí další díl této série a nemohl se dočkat až si přečtu jak to bylo dál. Tato útlá knížka, ale byla přečtená během dvou hodin a dalších 30 dnů bylo velké utrpení.

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další z řady výborných detektivek, kdy tentokrát Hunter a Garcia pátrají společně s FBI po vrahovi, který sbírá lidské trofeje. Líbilo se mi to, že ač na jednu stranu to klasicky dopadne dobře, na druhou, to jak dopadnou detektivové FBI, bylo nečekané a pro mě zajímavé a překvapující

28.02.2020 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Výborně napsaná kniha o svobodě, o nezlomnosti vůle nepoddat se a stále bojovat za to zůstat člověkem. Ovšem ne každý boj lze vyhrát. Randle McMurphy ho nevyhrál, ale nesklonil se. Pro mě naprosto úžasný příběh

22.12.2018 5 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Hořce smutná kniha o dívce, která se nedokáže smířit s rozchodem rodičů a svou tvrdohlavostí skončí v dětském domově. Tuto knihu jsem četl několikrát a má hodně tíživou atmosféru jak z psychologického hlediska tak i z popisu prostředí. Přesto je skvěle napsaná

30.04.2018 5 z 5

Temná věž 3: Zrada Temná věž 3: Zrada Peter David

Třetí pokračování komiksu Temná věž .... Skupina Rolanda Deschaina se vrátila zpět do hradu, ale pomalý rozklad všeho postupně začíná. A zrádce ve společenství se posouvá k dalšímu tahu, aby mohl zničit vše. Když se sejdou opravdový mistři svého řemesla t.j. spisovatelé Stephen King a Peter David a k tomu Jae Lee se svými nádhernými ilustracemi, tak prostě vznikla další nádherný komiks

15.02.2021 5 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Vzpomínky Vladimíra Škutiny na vězení za komunistického režimu, které podává s humorem a nadsázkou ač tato doba pro něj zajisté nebyla vůbec lehká. Podat strávené časy v kriminále filozofickým a sarkastickým pohledem dokáže pouze velká osobnost a tou Vladimír Škutina byl

30.09.2020 5 z 5

Dubliňané Dubliňané James Joyce

Povídková kniha, která je pohledem do života obyčejných irů ze začátku dvacatého století, kteří žili své běžné životy v Dublinu. Některé povídky nejsou lehké na přečtení. Přesto na člověka dýchne atmosféra té doby. Joyce dokázal výborně popsat tehdejší dobu, ve které se napozadí tehdejší společnosti hodně snoubila atmosféra nacionalismu a katolicismu.

29.09.2020 4 z 5

Zpáteční voda Zpáteční voda Jan Morávek

Román o mlynářské rodině Benediktů z nádherného posázavského kraje, kteří prožívají bouřlivé roky 19. století spolu se svými sousedy voraři, kameníky ..... Skvělé vyobrazení tehdejšího života na vsi, kdy člověk si může udělat představu někdy hodně nelehkého života v té době

24.09.2020 5 z 5

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Peter David

Pokračování komiksové Temné věže, kdy Roland se svými příteli vrací domů, ovšem cesta je mnohem komplikovanější než by se zdálo. Skvělé kresby Jae Leeho podtrhují strhující děj, převedení této série do obrazové formy se více než povedlo.

17.09.2020 5 z 5

Soumrak padá Soumrak padá Les Martin

Další z dílů Akta X, kdy tentokrát Mulder a Scully pátrají u pobřeží Tichého oceánu po dřevorubcích, kteří mizí při práci v místních lesích, kdy nakonec sami musí bojovat o holý život. Krátká jednohubka hlavně pro fanoušky této dvojice. Kniha není špatně napsaná a čte se poměrně dobře

03.09.2020 3 z 5

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Druhý díl fantastické série Zelené míle. Ve věznici jsou nejen vrazi, kteří čekají na smrt a jsou šílení, někteří šílenci nosí uniformu a vyžívají se v brutalitě a ponižování těch, nad kterými mají moc. Paul Edgecomb se snaží k vězňům chovat s respektem, neboť ví, že brzo vyjdou na cestu po Zelené míli ke svému konci. Ovšem jeho kolega Percy je pravý opak. Děj se pomalu rozjíždí a nabírá obrátky také tím, že do věznice pronikne myš ....

Pohádky (54 pohádek) Pohádky (54 pohádek) Hans Christian Andersen

Dnes již klasické pohádky, u kterých by se některé děti mohli i začít bát. Jsou zde klidné pohádky ať je to Hloupý Honza nebo Císařovy nové šaty, ale pak i drsnější jako Sněhová královna nebo Cínový vojáček. Celkově ale jsou pohádky výborné a skvěle napsané

07.07.2020 5 z 5

Divá Bára / Karla Divá Bára / Karla Božena Němcová

Dvě kratší povídky, které se dobře čtou. Divá Bára je svou dobu jiná jak povahou tak vzhledem, nehledí na konvence a žije si tak, jak to cítí. To je v očích místních obyvatel špatné, protože se to vymyká zaběhnutému standartu. Druhá povídka Karla je o matce, která se snaží ochránit syna před vojnou tím, že ho vydává za dívku. Každá doba je svoje a ti, kteří se vymykají nemají mnohdy lehký život

10.06.2020 3 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Druhý díl příběhů malého Vaška, který se konečně dočká svého tatínka, který pro něj a maminku Annu vymyslel prázdniny u dědečka, kde se dočká svého snu a začne lézt po skalách jako táta. Krásná kniha plná milého humoru, ze které dýchá pohoda prázdnin a klidu

02.06.2020 4 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Nádherná rodinná sága o rodině Bjorndalů, jejich drsný život v přírodě a pevná výchova od otce, které zbytek rodiny přebírá. Doby, kdy čest a přátelství nebyly jen slova, ale skutečnost a moudrost a pravda starých horalů, vycházející z předávaných zkušeností, platí i na dnešní dobu. Tuto třídílnou ságu jsem přečetl několikrát, protože mě hodně bavila

14.05.2020 5 z 5

Kdo by neznal krásné příběhy o dvou skřítcích z pařezové chaloupky. Václavu Čtvrtkovi se podařilo, že tito dva se jednoznačně řadí mezi nezapomenutelné klasické postavičky českých pohádek

02.04.2020 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

nádherné pohádkové příběhy s překrásnými ilustracemi Josefa Lady. Projděte si okolí Hrusic, zajděte dolů k Sázavě a bude na vás dýchat kouzlo těchto příběhů

31.03.2020

Mlha Mlha Stephen King

King je nejen skvělý spisovatel románů, ale i úžasných povídek, které mě moc baví. Mlha je asi nejznámější díky výbornému filmovému zpracování, ale za mě i další skvělé povídky jako Zkratka paní Toddové, Bourák a pro mě nejlepší povídka z této knihy je Prám. Mistr má neskutečnou fantazii.

04.02.2020 5 z 5