n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Michaela Michaela Miloš Urban

Miloš Urban má pro mě trochu zvláštní druh psaní, ale musím říct, že Michaela se mi líbila, děj kdy zločinec zůstane uvězněn v klášteře jeptišek je podle mě neotřelý. Obecně mám rád horory a těch českých zas až tak moc není. A tento bych zařadil mezi podařené.

07.12.2019

Mé velitelské operace Mé velitelské operace Otto Skorzeny

Výborně napsané paměti skvělého a odvážného vojáka, které celkem reálně vylíčil svůj život, kdy se prakticky neustále pohyboval na hraně života a smrti. Jeho nezpochybnitelné vojenské úspěchy, např. osvobození Duceho, z něj dělají jednoho z nejlepších stratégů a vojáků druhé světové války.

24.11.2019 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

co říct po přečtení této knihy ... Zajímavý a originální nápad, kdy člověk hubne a přesto má stejnou postavu, potěšily mě odkazy na Kouzelnou skříňku od Gwendy, To či Mrtvou zonu, ale jinak ... nevím, nijak extra mě neoslovila, pro mě jedna z nejslabších knih Stephena Kinga

29.10.2019 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Po poslední knize Ve službách zla, která mě celkem zklamala, jsem vůbec váhal zda pokračovat v další četbě. Nakonec jsem se do toho pustil. Moc mě na této knize baví zasazení děje do reálií Londýna, kdy si člověk může ony místa vybavit pokud tam byl. Dějově mi kniha přišla lepší než Ve službách zla, dobře vykonstruovaná vražda a děj má celkem spád. Co mě na knize opravdu nebaví jsou citové výlevy Robin a k této postavě mám velkou averzi. Nechápu proč autorka musí dávat tak obrovský prostor homosexualitě. Ale jinak bych řekl solidně napsaná kniha

28.10.2019 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

tak z téhle knihy jsem byl naprosto nadšený, protože autor přesně vystihnul charakter lidí, kteří se v krizi společnosti dostanou na špici a stanou se vůdčí silou. Politikům a vůdcům se nedá nikdy věřit. Jinak upřímně, těžká deprese z této knihy

05.09.2019 5 z 5

Románské kostely Čech Románské kostely Čech Tomáš Koutek

Opět skvělá kniha Tomáše Koutka, díky které člověk znovu obuje boty a vyrazí po Čechách, aby objevil krásy této země. Výborná práce, kdy je třeba si uvědomit, kolik toho autor musel nachodit, nafotit, klobouk dolů před Vámi

20.06.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Jako pro velkého fandu fantasy lehké zklamání. Čekal jsem díky hodnocení mnohem lepší příběh. Hlavní hrdinka na mě extra nepůsobí sympaticky, naopak rozmazlené děcko, která stále vzpomíná na to, jak je dobrý zabiják, ale v příběhu nijak extra o tom nepřesvědčuje. Děj má občas spád, jinak se na můj vkus moc táhne. Spíš než klasické sword and sorcery mi to přijde jako dívčí román zasazený do fantasy doby.

11.01.2018 3 z 5

Černá kniha komunismu 2. Černá kniha komunismu 2. Nicolas Werth

zrůdnosti komunismu by si měl přečíst každý pak by snad všechny komunistické strany mohly zmizet v propadlišti dějin

15.10.2017 5 z 5

V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 Rudolf Kalčík

Dobře a čtivě napsáno, nesnaží se být moc ideologická

18.12.2015 4 z 5

Moji slavní spoluhráči Moji slavní spoluhráči Ivo Urban

Hezká kniha o skvělých sportovcích své doby, koulaře Skobly, fantastického fotbalisty Masopusta, olympijského vítěze ve veslování Václava Kozáka a skvělého házenkáře Víchy. Jsou zde popsány hlavně jejich úspěšné závody a zápasy. Bohužel nutno konstatovat, že úspěch Jiřího Skobly byl podpořen dopingem a nadměrným užíváním anabolik, díky kterému následně zemřel na rakovinu jater.

04.06.2020 5 z 5

Sexbomba na doplňkovou půjčku Sexbomba na doplňkovou půjčku Miloslav Švandrlík

Povídky Miloslava Švandrlíka a hlavně jeho humor mám strašně rád. Proto i v tom hodnocení budu poněkud možná nekritický, ale za mě skvělé a neotřelé příběhy, které člověku minimálně vyloudí úsměv na tváři ne-li upřímný smích. Moc se mi líbila Dokonalá vražda, kdy teorie je občas přenesená do praxe a pochopitelně Sexbomba na doplňkovou půjčku je nádherně originální příběh. Ale i ostatní povídky stojí určitě za přečtení.

29.05.2020 5 z 5

Gestapo Gestapo Rupert Butler

Butler se hodně specializuje na organizace a jednotky Třetí říše. Kniha mapuje vznik a činnost tajné státní policie a její představitele. Líbí se mi, že autor podává základní fakta bez nějaké extra výrazné zaujatosti a odsuzování

10.05.2020 5 z 5

Kačka & Mops Kačka & Mops Kateřina Perglová

je vidět, že autorka musela mít doma mopse, protože takhle věrně jej vylíčit, dovede jen ten, kdo s tímhle úžasným psem někdy žil. A protože kdo nezažil mopsí amokové kolečko, neví o čem je řeč. Jednoduchý komiks, ale velmi vtipný

20.04.2020 5 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Ať už máte rádi jakékoliv příběhy od Pratchetta, kdy hrdina je to Mrakoplaš nebo čarodějky či další hrdinové, tak si prostě zamilujete další jeho postavy. Schyluje se válka mezi Borogravií a ankh-morporkskými vojsky, která by díky síle Ankh-morporku měla být jednoznačná. Ovšem, když se nechají zverbovat Apolena s Igorem pod velením svobodníka Řemendera, tak to může dopadnout všelijak. Skvělý humor a výborný příběh jako v každé knize o Zeměploše

13.04.2020 5 z 5

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

pro mě výborné pokračování trilogie o Reynevanovi z Bělavy a jeho putování v pohnutých časech husitských bouří, kdy je stále pronásledován biskupem Konrádem a Janem Minsterbeským. Moc baví lehké přidání magie do reálií té doby. Sapkowski je mistr vypravěč

21.03.2020 5 z 5

Veršíky z putyky Veršíky z putyky Záviš (p)

Škoda, žes miláčku ode mě utekla, chtěl jsem ti objednat, vstupenku do pekla .... mě prostě básně Mistra baví

09.02.2020 5 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

G.R.R. Martin dokáže překvapit tím, že ač skvělý spisovatel fantasy dokáže napsat výborný horor s upíry zasazený do prostředí Jihu Spojených států. Atmosféra parníků na řece Mississipi, městeček New Orleans si Natchez je naprosto úžasná a k tomu věčný souboj mezi dobrem a zlem

24.11.2019 4 z 5

Londýn Londýn Michael Leapman

Londýn je pro mě srdcová záležitost a tenhle průvodce je skvěle napsaný, najde se zde hodně zajímavých míst, které nejsou zas až tak známé, ale opravdu stojí za vidění

17.04.2019 5 z 5

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Mile napsaná kniha, kterou jsem v mládí moc miloval a několikrát přečetl. Přátelství dvou chlapců prostě musí dopadnout dobře. Valja Stýblová je skvělá spisovatelka

15.12.2018 5 z 5

Vítěz, který prohrál, generál Radola Gajda Vítěz, který prohrál, generál Radola Gajda Antonín Klimek

Výborně sepsaný popis dle mého názoru nejslavnějšího československého generála legií v Rusku, který je úmyslně a neprávem opomíjen. To čeho dosáhl on a hrstka legionářů je obrovský a nedoceněný úspěch

15.12.2018 5 z 5