n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Můj život s hokejkou Můj život s hokejkou Miloň Jasanský

Memoáry slavného pardubického srdcaře. Skvělý hokejista, který celý život byl věrný pardubickému klubu. Velké úspěchy sklízel nejen v lize, ale hlavně na mezinárodní úrovni

18.04.2020 5 z 5

Pátrání po Martinu Bormannovi - Pravdivý příběh Pátrání po Martinu Bormannovi - Pravdivý příběh Charles Whiting

Kniha popisující konec ve Vůdcově hlavním stanu a snahu útěk přeživších mezi nimiž byl i Martin Bormann, osobní tajemník Adolfa Hitlera. Po útěku jeho stopy mizí a nastupují spekulace a fámy, kde všude by se mohl skrývat a kde byl viděn. Z mnoha výpovědí však nakonec byly nalezeny jeho ostatky. Celkem dobře sepsaná kniha bez zbytečných odsouzení

18.04.2020 4 z 5

Soldat Soldat Siegfried Knappe

Memoáry frontového důstojníka wermachtu, který se podílel na obsazování pohraničí, prošel si peklem fronty v Sovětském svazu a konec války strávil ve Vůdcově stanu a poté v pracovních lágrech. Za mě skvělá a zajímavá kniha, kdy autor byl obyčejný voják a nijak zapálený nacista. Prostě jen bojoval za svou vlast. Je zajímavý její popis posledních dnů ve Vůdcově hlavním stanu, kdy toto vylíčení lze srovnat s knihou Trevora-Ropera.

31.03.2020 5 z 5

Operace Ratlines Operace Ratlines Mark Aarons

Kniha popisující akce římskokatolické církve, které hlavně po druhé světové válce pomáhali v úkrytu a poté útěku do Jižní Ameriky představitelům poražených států. Mnoho němců, ale i např. chorvatů (neznámější z nich Ante Pavelič), se v pořádku tato dostali z Evropy

29.03.2020 5 z 5

Šéf, Andrej Kvašňák Šéf, Andrej Kvašňák Stanislav Sigmund

Jedna z největších legend nejlepšího klubu světa, kdy Andrej byl nejen fenomenální fotbalista, ale i skvělý člověk. V dnešní době už se asi nestane, aby se lidé chodili dívat na jednoho fotbalistu, který jim víkend co víkend přináší dobrou náladu. Andrej to dokázal a lidé ho milovali

24.03.2020 5 z 5

Čenda a spol. Čenda a spol. Vojtěch Steklač

příběhy kamarádů z Holešovic mám strašně moc rád a i tahle mi přijde skvělá, kdy Bořík s Čendou pošlou své rodiče do Bulharska a může začít to pravé prázdninové dobrodružství na sídlišti, kam je nucen se Bořík s rodinou odstěhovat.

21.12.2019 5 z 5

Legendy o Divokém západě Legendy o Divokém západě Jaroslav Šikl

skvěle sepsaná kniha o největších osobnostech Divokého západu, doplněná dobovými fotografiemi či náčtrky nejslavnějších přestřelek a soubojů v tehdejší době. Kdo by neznal Buffalo Billa, Billa Hickoka, bratry Earpy či nejslavnějšího "banditu" Jesseho Jamese

06.12.2019 5 z 5

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Pokračování Hochů od Bobří řeky, kdy fungování skautů za okupace bylo o velké odvaze, za mě dobře popsaná atmosféra Protektorátu. Ač trochu tísnivá a smutná kniha, za mě velmi čtivé

24.11.2019 4 z 5

Divočina Divočina Jan Morávek

krásná kniha z Posázaví o věčném souboji myslivců a pytláků a klasicky lásce k jedné ženě, projděte si okolí Kamenného Přívozu a poznejte Divočinu

24.11.2019 5 z 5

Pražské pamětní desky Pražské pamětní desky Tomáš Koutek

nádherná kniha, kdy člověka jdoucího po Praze, donutí zvednout oči na fasády domů, zastavit se a vidět, kdo zde žil

21.11.2019 5 z 5

Byl na Sázavě přívoz Byl na Sázavě přívoz Jan Morávek

Morávek psal o lidech z nádherného kraje v Posázaví kolem Kamenného Přívozu, kdy z této knihy na člověka dýchne závan starých časů, kdy život nebyl vůbec jednoduchý, přesto atmosféra tehdejšího venkova je nádherně vylíčena

30.10.2019 5 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Foglar nikdy nezklamal přesvědčením v upřímnost, slušnost a čestnost. Příběh Mirka, který chce vstoupit do junáckého oddílu, aby zde ukradl stan, ale chování ostatních chlapců mu změní jeho povahu. Možná trochu naivní, ale přesto skvělé

21.08.2019 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

výborná kniha o mladém chlapci, který je od narození nadán magickým talentem a díky starým mágům je jeho talent rozvíjen. Moc se mě bavila zápletka, kdy se Ged musí postavit vlastnímu stínu

21.08.2019 5 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

za mě výborná kniha, člověk ví co jde číst a to také dostane a v plné míře, krásně zvrácené 19. století. Určitě se u této knihy nebude nudit

17.06.2019 5 z 5

Velkopopovická legenda - 130 let od založení pivovaru Velké Popovice Velkopopovická legenda - 130 let od založení pivovaru Velké Popovice Zeno Čižmář

Nádherná kniha o nejhezčím pivovaru v Česku, plná krásných dobových fotek. Dozvěděl jsem se hodně nových věcí o rodu Ringhofferů i o založení pivovaru

13.01.2019 5 z 5

Lidé na křižovatce Lidé na křižovatce Marie Pujmanová

komunistická propagandistická kniha, kdy je zde vykreslena doba dvacátých let. Postavy jsou zde naprosto černobílé, kdo byl dělník je jednoznačně bílý, kdo byl továrník, je jednoznačně černý. Jediná hvězda za celkem slušně popsanou atmosféru té doby, ale jinak za mě naprosto zbytečná kniha

01.01.2019 1 z 5

Krůček od hajzlu Krůček od hajzlu Záviš (p)

pro fanoušky Knížete jsou jeho básně povinností. I když atmosféře jeho neopakovatelných koncertů se to nevyrovná

02.12.2018 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

tak vtipnou knihu si představuju úplně jinak. Spisovatelka se snaží o rádobyhumor, ale ten pro mě absolutně nepřišel. Tohle mi přijde celkem slušná zoufalost.

02.10.2018 odpad!

Poslední dny Adolfa Hitlera Poslední dny Adolfa Hitlera Hugh R. Trevor-Roper

Sepsané poslední dny Adolfa Hitlera, které přežíval Vůdce v Hlavním stanu se zbytkem svých nejbližších spolupracovníků. Trevor-Roper sestavil zajímavou knihu, která vycházela hlavně z výpovědi svědků, kteří přežili. Dává to ucelený obraz naprosté beznaděje a zoufalství v posledních dnech války. Myslím, že tato kniha je celkem reálně a pravdivě sepsaná, neboť to částečně může čtenář srovnat s knihou Soldat od Siegfrida Knapeho, který nezávisle na Trevoru-Roperovi ty poslední dny popsal prakticky stejně, neboť konec války jako důstojník prožil v Hlavním stanu.

03.05.2020 4 z 5

Dědeček, Kyliján a já Dědeček, Kyliján a já Jan Ryska

Krásná kniha o útěku chlapce za svým dědečkem a jeho prožití prázdnin u něj spolu s oslíkem Kyliánem.

02.04.2020 4 z 5