NatyČte NatyČte komentáře u knih

Dědici Remiey Dědici Remiey Anna Tausigová

Další česká autorka, ke které jsem se dostala díky bookstagramu. Upřímně jsem se trochu bála, když jsem zjistila, že ji sleduje Kóčová a Luxová :D
Překvapilo mě, jak skvěle vymyšlený a propracovaný svět vlastně vytvořila. Líbili se mi alfové xD To je náhodou hrozně fajn, když si autor vymyslí svoje vlastní bytosti. I zvěromágové byli zajímaví a líbili se mi. Svět a bytosti byly bez chyby a asi nemám co vytknout. Ohledně stylu psaní... jo nějaká ta slova se tam opakují. To ale je asi všude. Na to, že autorka knížku napsala v 17 letech úplná pecka. Spadla mi brada, protože to je psané, jako kdyby napsala x knížek předem. Jsem zvědavá, jak dopadne pokračování, protože knížka má velký potenciál.

Je to jenom sranda Je to jenom sranda Blanka Luxová

Poznámky pod čarou jsem teda v beletrii ještě neviděla xD to tam nemá co dělat, nevím, jak to mohl někdo dovolit. Pardon, ale to jsem prostě musela říct. Knížka mi přijde jako kdyby ji psalo dítě na základní škole. Sice je prostřední středoškoláků, ale sakra... Ta šikana je fakt jak od malých dětí. Takhle se to na střední neděje xD Co se mi líbilo, byla myšlenka. Ale jinak se to snažilo až moc působit jako nějaké psychologické dílo, což asi není úplně špatné, ale dělo se toho tam až moc a byl malý prostor na vše. Kdyby autorka měla možná více zkušeností se psaním, více by se rozepsala nebo by to nějak lépe podala. Teď už mi přijde, že jsem hodně tvrdá, ale nechci chodit kolem horké kaše.

01.09.2024 1 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Líbil se mi komentář dole: "Tato kniha komentář nepotřebuje." Ano xD Je to úplně mind blowing představit si, že tohle Wilde vydal nebo alespoň poslal do světa ve své době.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

(SPOILER) Vždy mě bavila otázka, zda vlastně Dorian byl zkažený v duši nebo se nechal zkazit? Podle mě se nechal zkazit. Měl nevinnou naivní duši, ale společnost (lord Henry) ho prostě zkazila. Knížka je ultimátní must-have, protože je opravdu k zamyšlení a všichni bychom se měli rozhodnout, na které straně stojíme, v této otázce. Zjistíme tím docela dost o vlastním charakteru.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdříve jsem viděla film, pak jsem se pustila do knihy. A překvapivě je to asi poprvé v životě, kdy jsem byla spokojená s knihou i filmem zároveň. Pokud si chcete pobrečet, ideál. Mě se to dotklo na osobní úrovni a proto se stala asi jednou z mých nejoblíbenějších romantických(smutných) knížek...

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Mělo to velký potenciál, opravdu jsem si říkala, že z toho něco bude. Ale prostě mi hlavní hrdinka nebyla vůbec sympatická, nelíbila se mi ani ta romantika. Jsem asi zvyklá na něco jiného. Uznám, že teda vyprávění dávalo smysl, autorka to napsala srozumitelně... ale odvařená jsem z toho teda nebyla. Byla jsem ráda, že je konec.

01.09.2024 odpad!

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Obálka hezká, ale to je tak vše. Naprosto mě zklamala. Do nějaké půlky jsem ještě měla naději, ale pak už to nešlo a ani jsem to nedočetla. Vůbec mi to nedávalo smysl a ani postavy mi nebyly sympatické. Odvážím si říct, že mě dokonce otravovaly. Chovaly se divně a nesedly mi, nedávalo mi to smysl. A v komentáři od Annaeli2 naprosto souhlasím, že se autorka soustředila jen na hudbu a byly úplně mimo.

01.09.2024 odpad!

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Ke knize jsem se dostala skrz bookstagram a musím říct, že jsem si autorku zamilovala. Líbil se mi její styl psaní. Naprosto mi vyhovovala a četlo se mi to jedna báseň. České/Slovenské autorky moc nečtu, ale když mě nějaká osloví na bookstagramu, tak jí ráda dám šanci a Šebová opravdu stojí za to! Zkusila jsem ještě její knihu Insomnia, ale o tom jinde. Každopádně úžasný nápad se zakomponováním slovanské mytologie, to byla pecka! Mělo by být více knížek na tyhle motivy.

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Top kniha. Naprosto úžasná knížka. Tak dokonale vymyšlený, propracovaný a úžasný příběh nenajdete u nikoho jiného. Sanderson si dal tak strašně moc záležet a jeho svět je svěží, originální a neotřelý. Není to jak každá druhá knížka, která se teď vydává xD Opravdu, pokud chcete změnu a nebaví vás to "dnešní fantasy" tohle je klasika. Tolkien, Sanderson, Prachett... Zlaté trio

01.09.2024 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Asi žádná z knížek autorky mě neuchvátila natolik, abych o ní básnila a podobně. ALE! Bylo to pěkné pohodové čtení. Nenudila jsem se a obecně styl psaní je čtivý, příjemný. Postavy byly sympatické... Akorát to nebyla taková pecko bomba. Takže pokud nečekáte, že si kecnete na zadek a dva roky někomu budete kvůli té knize dělat díru do hlavy... je to ideální

01.09.2024 4 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Knížka mě bohužel zklamala... Asi mi prostě nesedl styl psaní autorky a nebo postavy. Narazila jsem na autorku skrz bookstagramy a líbila se mi anotace, ale pak jsem se nějak topila při čtení, bylo to na mě možná moc pomalé. Nebyl to můj šálek. Jinak ale svět má pěkný, linka taky nemá díry, je promyšlená, o tom žádná!

01.09.2024 1 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Úžasná knížka, asi se posunula na mém žebříčku mezi top 10 knih. Knížky znovu nečtu, ale k téhle jsem se vrátila a prolistovávala ji a vychutnávala znovu, protože bylo co číst. Pokud knížku neznáte a nebo přemýšlíte o tom, že si ji přečtete, neváhejte. Stojí to za to

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Bohužel mi to přijde jako totální vykradačka Leigh Bardugo...
Ale jinak příběh odsýpal, četlo se mi to hezky, bavilo mě to. Nedokázala jsem se však odprostit od toho, že to prostě bylo cítit Bargudo

01.09.2024 3 z 5