nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Zastávka na znamení Zastávka na znamení Helena Němcová

Byla jsem v hodnocení na rozpacích, ale nakonec jsem dala 3***. I když to bylo snad až moc jednoduché (snad díky tomu jsem knihu přečetla za den), nakonec se mi to přece jen příjemně četlo. Možná by neškodila větší psychologie postav (ale to by potřebovalo také větší rozsah). Takže na pláž, jako odpočinkovka určitě fajn.

18.06.2016 3 z 5

Památná místa Járy Cimrmana Památná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Jako správná skalní fanynka Járy Cimrmana, samozřejmě nemohu hodnotit jinak. Ale i tak, velmi pěkné, úsměvné, poučné. Dozvěděla jsem se pár zajímavých skutečností, což mně velmi potěšilo. A byla jsem překvapena kolik ulic a uliček je pojmenováno po tomto géniovi. Takže za mně 5*****

18.06.2016 5 z 5

Já se tam vrátím... Já se tam vrátím... František Halas

Tohle je opravdová nádhera a veliká krása. Zvláště poslední věty jsou velmi silné. Mně se nestává moc často, že bych si části básně či textů hned po přečtení pamatovala ale konec tohoto skvostu jsem si zapamatovala hned a okamžitě. Prostě pro mně velmi silný zážitek.

15.06.2016 5 z 5

Krásné neštěstí Krásné neštěstí František Halas

Hezké příjemné čtení. Přečetla jsem za jeden nudný školní den. Občas jsem zesmutněla občas trošku pousmála. Opravdový cit, láska a touha.

15.06.2016 5 z 5

Dokořán Dokořán František Halas

Mě se to líbilo. Trošku zvláštní rýmování ale to mi vůbec nevadilo. První Halas, se kterým jsme se seznámila. Je to něco čemu já říkám opravdová lyrika.

14.06.2016 4 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Z mého osobního pohledu se mi nejvíc líbí překlad Vrchlického. Ale celkově tu báseň miluju a celkově tato poezie byla příjemná a krásná. Takže za mně 5*****

14.06.2016 5 z 5

Kočičí hra Kočičí hra István Örkény

Asi nikdy nezapomenu na den kdy jsem si pustila záznam kočičí hry s Danou Medřickou v roli Erži. Pro mně naprosto úžasný zážitek i přes sklo monitoru. A příběh sepsaný do prózy taky bezva. Za mně jednoznačně 5 hvězd.

14.05.2016 5 z 5

Dana Medřická Dana Medřická Jindřich Černý

Moc se mi líbilo. Úžasná herečka...naprosto skvělá..měla tady být mnohem déle.

12.05.2016 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

První díl kde vystupuje můj oblíbený belgický detektiv. Velmi barvité, na začátku to vypadá jednoduše ale konec jsem si musela přečíst dvakrát, abych ho pochopila. Ale nemyslím si, že by to bylo knihou :-). Takže za mně úspěch. Ale dávám 4 hvězdy , protože A.Christie posunula laťku i výš.

30.04.2016 4 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Tak. Mně se málokdy stane, že by mě nějaký konec vážně totálně dostal. Ale tady se to stalo. Příběhy byly fajn (hororové). Kniha se četla moc dobře, příběh super a díky konci jsem byla totálně konsternovaná takže za mně 5 hvězdiček.

27.04.2016 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Krásné verše, i díky nim dávám plný počet. Ale celkově krásná kniha, ruská klasika, kterou mám ráda.

14.04.2016 5 z 5

Cesta vlka Cesta vlka Bear Grylls (p)

Mile překvapilo. Svižné čtení, napínavé přitom celkem jednoduchý příběh. Bez potíží jsem knihou prolétla a zanechala ve mně pěkný zážitek.Také mám moc ráda seriál nutné k přežití, kterým provází autor této knihy. Takže za mně velmi, velmi hezké čtyři hvězdičky

12.04.2016 4 z 5

Slavné kočičí příběhy Slavné kočičí příběhy Lesley O'Mara

Hodně dlouhé rozhodování o tom jestli ohodnotím knihu 4 nebo 5 hvězdičkami, nakonec rozhodla, poslední povídka. Ano Mildred mě totiž dohnala k slzám smutku i naštvanosti, takže mi nezbývalo nic jiného než dát plný počet bodů. Jinak celkově moc hezká kniha. A kočičky zbožňuji :-)

09.04.2016 5 z 5

Všichni mí pacienti kopou a koušou Všichni mí pacienti kopou a koušou Jeff Wells

Příjemná, humorná, milá záležitost. Občas i dojímavé. Mám tyhle příběhy ráda a je to o zvířátkách takže to nemůže být špatné :-)

31.03.2016 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Jak platilo před sto i před dvěma sty lety. Platí i dnes. Lidé se nemění a jsou nepoučitelní.

24.03.2016 5 z 5

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Celkem příjemné víkendové čtení. Rychle se přelouskalo, konec tomu dal spád a jen je škoda, že nebylo více dramatičtějších situací. Ale proč ne ?
PS: jsem na sebe pyšná...kniha přečtena za dva dny :-)

22.03.2016 4 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Naprosto úžasný zážitek při čtení těchto povídek. Rozhodně něco k zamyšlení. I když možná čtenáře udiví rychlý konec chce to zkrátka pozornost čtenáře a nechat si to trochu rozležet v hlavě, přečíst znovu. O tom to je. Některé části jsou lehce úsměvné, některé naopak. Celkově ale důvtipnému čtenáři dají naprosto jiný pohled na svět a zůstane v něm. Moc krásné.

19.03.2016 5 z 5

Květa Fialová o sobě - (... čím hůře, tím lépe ...) Květa Fialová o sobě - (... čím hůře, tím lépe ...) Květa Fialová

Přečteno za den. Velmi hezký životopis. V mnoha názorech jsem se našla i já.

13.03.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů HP. Nádherně tajemné a musím říct že se mi moc líbí i filmové zpracování. Četlo se velmi hezky a příběh, tak mě zaujal a nedělalo mi problém knihu přečíst.

12.03.2016 5 z 5

Přežít Přežít Jacqueline Wilson

Měla jsem přečtené za jedno odpoledne. Ale příběh byl milý a pro mladší čtenáře vděčný. Takže proč ne ?

11.03.2016 4 z 5