nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Některé části jsou nudnější, ale to by tak nevadilo. Hlavně jsem chvílemi zapomínala, co se vlastně řeší a asi mi utekl konec. Líbil se mi jazyk, postavy a popis života a pocity starých lidí, to cením.

15.12.2017 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Španěl píše o české dívce z koncentračního tábora ? Přiznám se, obrovské překvapení. Ten jazyk mrazí, krásně ale strašně silně. Kniha působí na člověka neuvěřitelně silně. Zkrátka nádhera.

15.12.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města je rozhodně čtivá knížka a člověka prostě nutí číst. Ale zatím vstřebávám příběh a v některých ohledech mi některé pohnutky postav nejsou jasné. Možná až to nechám slehnout, zapadne mi to o něco více. Ale to mi nebrání v tom, ohodnotit knihu velmi kladně. Za mě spokojenost.

24.09.2017 4 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Klasika. Znám i seriál, už od malička a kniha je skvělou připomínkou. Jen se mi pořád při čtení vraceli části ze seriálu. Ale nelituji, že jsem se ke knize dostala.

23.09.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

První dejme tomu třetina mi přišla pomalejší (stejně jako u 1. dílu podzemí) ale potom mi to nedalo a začetla jsem se a dvě poslední třetiny jsem zhltla hodně rychle.

19.09.2017 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Upřímné, až to bolí, ale hezky a tak to má být. Naprostá rutina toto léto při cestě do práce i z práce. Nádhera

19.09.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Už při otevření knihy jsem věděla, že úkol: najít knihu s kterou budu pracovat na praktickou maturitu je splněn. Krásný jazyk. Možná, že se budu této spisovatelce věnovat více.

19.09.2017 5 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Nakonec jde jenom o ty prachy - nevím proč mě tato myšlenka spontánně napadla, když jsem knihu četla. I když asi.........vím. Jinak nádherně napsané ale film nemůžu - byla bych naštvaná jako vždycky, knihy přece jenom snáším líp.

19.09.2017 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Z filmu jsem měla možnost vidět zatím jen část. Ale jsem ráda, že se mi ještě předtím podařilo přečíst knihu. Je účinná, rychle čtivá a pochopitelná.

09.06.2017 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Žiji na místě bývalých sudet. Viděla jsem nejprve divadelní zpracování - to mě vlastně přivedlo ke knize, ale téma pro mě bylo velmi blízké, složité, zajímavé. Nádherný knižní zážitek - některé scény byly opravdu otřesné - lidsky i společensky.

02.06.2017 5 z 5

Vinárna U Pavouka Vinárna U Pavouka Zdeněk Svěrák

Marná sláva, Cimrmanolog musí znát.

19.05.2017 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Pominu to, že je to nádherně napsané a čtivé. Než jsem se do této kniha pustila, věděla jsem téma knihy a řekla jsem si že potřebuju naprosto nezaujatý postoj. Vždyť historický kontext znám. Ale nešlo mi to. Protože mi některé postavy naprosto hýbaly žlučí. A daly zabrat mému slabému srdci. Gitě jsem naprosto, přiznaně fandila. V duchu jsem si vlastně představovala, co bych těm lidem řekla, kdybych je měla před sebou. A asi bych to vážně dokázala. Pro mě velký knižní zážitek.

07.05.2017 5 z 5

Rýmované komentáře Rýmované komentáře Karel Kryl

Mám velmi zvláštní dojmy. Jak je vůbec možné, že tento člověk tady už není ? Dost tu chybí. Jeho komentáře, básně i písně mám moc ráda a jsou nadčasové.

24.04.2017 5 z 5

Taková normální rodina Taková normální rodina Axel Hacke

Moc milé, rychlé čtení, o nečem mně tak blízkém jako výchova a děti.

22.04.2017 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Tato kniha zasáhne a nechá čtenáře zasaženého

21.04.2017 5 z 5

Hry a semináře – úplné vydání Hry a semináře – úplné vydání Zdeněk Svěrák

Toto bych mohla pomalu považovat za svou bibli

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Pro mě je tohle něco tak krásného a nepostižitelného. Stejně jako ostatní díla.

19.04.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Sakra, vždyť to byly pomalu děti, stejně staré jako já. Právě na to jsem často během čtení zapomínala. Krásně ale i smutně se to čte. A konec ? Nádhera.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jak moc se dá přilnout k postavám za pouhých 100 stran ??

27.01.2017 5 z 5

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Pěkná poema, jen co je pravda. Klasiku má člověk znát. Udělalo dojem.

23.01.2017 4 z 5