NiniDeVallum NiniDeVallum komentáře u knih

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

(SPOILER) Po dlouhe dobe pribeh, ktery me dostal. Zvlastni prvek komunikace znakovkou, odtrzeni od okolniho sveta... cela kniha mi prisla velmi emotivni, ale naprosto uzasna (a to nerikam casto). Eroticky roman na trochu vaznejsi tema, ktery mi malem zpusobil zastavu (nemam rada smutne konce a chvilinku to tak vypadalo). I ty klise typu nadherneho polonaheho chlapa sekajiciho drevo, romantiky u svicek, nebo fraze “jednim mocnym pohybem” (sakra to neumi vymyslet neco jineho?) sedely do pribehu a umocnovaly dojem. Chvilemi mi prislo ze autorka moc specha a chvilemi ze se to natahuje, ale celkovy dojem je dobry. Doporucuju:)

26.07.2020 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Romanticka klasika. Tesim se na dalsi dil…

27.05.2022 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Pribeh Duny jsem znala ze starsich filmovych zpracovani. Ted jsem hledala neco na poslech do prace a 40h mi znelo slibne. Takze priznavam necteno ale poslechnuto. A prekvapive me to fakt bavilo. Prijemny hlas predcitajiciho dodal pribehu zivot a ja chvilemi tajila dech nebo se uculovala pribehu.
Pribeh je prekvapive obsahly a bohaty. Poutavy svet a me prekvapilo, kdyz jsem si uvedomila, jsk je kniha vlastne stara a co vsechno autor vymyslel do sveho sveta.

05.03.2022 4 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Mam rada romany MM, a serie VI opravdu stoji za to. Nektere dily jsou lepsi jine horsi a zalezi i v jake nalade je ctu. Neco maji ale spolecne. Naprosto suk… uzasne hlavni hrdiny :) Halton je dalsim z rady a jeho pribeh ma vse co od techto romanu ocekavam a co chci cist a tentokrat sedlo i me nacasovani nalady. “Bohuzel” to byl dil tak dobre napsany, ze mi zabral jen par hodin, tak musim hledat dalsi knihu, co bych mohla takhle slupnout. Ale co si budem nalhavat… takove se hledaji tezko;)

22.11.2021 5 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Mam rada tyhle “vysokoskolske romanky”. Tohle se cetlo samo. Sice je to sladoucke jak lizatko, ale docela jsem se u toho pobavila. Dobre prolozene vzpominkami s naschvaly co si provadeli a ac tohle normalne moc rada nemam, tady jsem nad tim vubec nepremyslela a bylo to dobre doplneni hlavniho pribehu. Delka mi prisla kratsi (ebook) nez obvykle romanky tohohle typu, coz ale je to prumer. Nicmene cetlo se to jako opravdu rychla jednohubka.

02.11.2021 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Nebylo to dokonale, ale bylo to oddechove cteni. Konecne chlap, kterej je ochotnej mluvit o minulosti, i kdyz samozrejme to nejhorsi/nejdulezitejsi si nechal na konec. Ona celkem normalka (na tenhle druh lit.) celkove proste dalsi kniha Vi:)

21.10.2021 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Ani Stin noci nebylo nejsnadnejsi cteni. Hromada postav, ve kterych se clovek pomalu ztracel uz v prvnim dile, ve druhem narostla do pekneho chundelateho bordelu…:( jsem debil na jmena, a pokud je jedna postava oslovovana jednou jmenem jindy titulem a potreti prijmenim jsem v pr***, takze proto se mi to mota… nicmene pribeh byl o neco zajimavejsi a hlavne podstatne obsahlejsi nez serial (bohuzel jsem k serii prisla pres serial) a prvni kniha… Tozhodne mnoho veci dostalo mnohem vetsi smysl a clovek si uvedomil ze v prvni serii serialu hrdinka, co chvili identifikova to ci oni bytost ale ve druhe uz ne, coz prevazne clovek pochopil az z knihy a tim se taky posunulo pochopeni pribehu a celkovy dojem nekam jinam. I kdyz pri cteni knihy jsem si jako Rudolfa stejne predstavovala Wericha:)
Buhuzel jsem “cestou” narazila na par chybek, ktere mi kazily dojem v jinak poutavem pribehu.
Neni to teda zrovna (aspon pro me) lehke oddechove cteni, ale rozhodne to stoji za to.

05.09.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Nejsem si jista jestli je to roman pro zeny spis pro divky. Neni nicim vyjimecny a ani originalni. Nicmene i presto to autorka zvladla obstojne cele napsat a kniha je ctiva a vice mene bez hluchych mist. V ramci zanru je to ale prumer.

20.03.2021 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Tentokrat mela kniha vse, co od ni ockavam, vcetne “toho neceho”, co si u me zaslouzi tu 5.* Jen tezko jsem se odthavala, abych se vyspala. Ano je tam hodne klasickych stereotypu, ON s velkym p****, ona nebyla a byla “klasickou” hrdinkou a pribeh byl taky celkem “obyc”. Jenze to jak to autorky napsaly me tentokrat stalo par slz a nekolik hodin spanku. Tak diky:oD

10.02.2021 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Urcite lepsi nez 1. dik, kde se hlavni hrdina choval jako debil (v tomhle dile taky). Je to pekny, romanticky pribeh s davkou humoru, kteremu ale chybi spetka spravneho dramatu. Cetla jsem par lepsich, ale spoustu horsich. Autorky nezklamaly.

30.01.2021 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Ne vsechno mi uplne sedlo, ale vetsinou mi to pri cteni ani moc neprislo. Bohuzel mqm spatnou pamet na jmena a v “klucich” serie mam gulas. Takze kdyz na zacatku vylezlo ze Hunter je teprve tretak a Mike uz venku, tak jsem byla trochu zmatena ale nedivila se. Navic kdyz autorka na jedne strance popisuje celej tym a jednou je oslovuje krestnim a o odstavec dal prijmenim, muj gulash je dokonalej.. Ale jinak je to proste sladak a vtipne napsanej:) uz se tesim na dalsi dil.

03.01.2021 4 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Prijemne cteni, splnuje podminky zanru na jednicku. Oddechove cteni, ktere se mi nechtelo odlozit ani abych se vyspala:)

31.10.2020 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

(SPOILER) Boze to je takova sra.... minulej dil vypadal velice slibne, dobre se cetl, mel dobrej napad. Tento dil je o nicem, z hlavni hrdinky kterou jsem mela celkem rada se stala totalni blbka, pocinaje tim, ze mela mesic, !mesic!, na to aby si precetla tu debilni knihu, ktera by ji leccos objasnila a ona se akorat opijela a hulila. A pak si malem cvrkne do textilu, kdyz pro ni prijde jeji “buh”, kterej ji akorat lhal, tyra ji, a zamlcuje informace, ale ted uz ji nikdy nebude lhat... Vetsi blbku bez sebeucty z ni autorka uz udelat nemohla.
Kniha ma v sobe neco ctiveho, ale zatoven je dej hrozne nesmyslny a autorka (pripadne prekladatel) by se meli mrknout do do encyklopedie anatomie.
Jsem zklamana a to hodne..

11.08.2020 1 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Stejne jako prvni dil je spis knizni porno nez eroticky roman (aspon ve srovnani s tim, co se tam obcas radi). Opet tak 3/4 knihy je sex na mnoho skoro novych (oproti 1.dilu) zpusobu. Pokud se chcete docist o potave kulture Japonska, doporucuju spis Cajovnu v Japonsku, tady je sex, sex, snaha o pravidla, sex, trocha kultury, sex, sex, male drama, sex sex a konec. Celkem se divim ze se nepridali do miloveho klubu, protoze si to rozdavali skoro vsude kde byli.
Celkove plati, co jsem napsala o prvnim dile, necekejte hluboke myslenky, jen silne erotickou oddechovku.

23.06.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Krasna kniha, super popisy, vtip a konec u ktereho nemam chut knihu poslednich padesat stran odlozit.

27.05.2022 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Byl to pekny pribeh plny lasky, humoru a slz. Jen me obcas rozcilovalo chovani hrdinu. Nevim, co preste to bylo, jen ze bylo “divne”. Nebo “divne” popsane. Tezko rict.
Jednoduse receno to byla ale prijemna romantarna.

01.05.2022 4 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Mam radsi pravnicke pribehy jinych autoru. Tohle nebylo spatne, whitney nezklamala, ale ma lepsi.

18.04.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nebylo to uplne co jsem cekala, ale uslo to. Pekny pribeh, romantika… celkem to fungovalo.

30.01.2022 4 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

(SPOILER) Pozor SPOILERY!!!
Kniha mela pro mne nezvykly styl a tempo. Pribehu hodne pomahaly lekarske zakroky a postupy a zprijemnovsly tempo pomalu vlekleho pribehu ktery obcas neprijemne poskocil. Slozite detstvi prekazky to vse utvarelo dr. Sam. Kdyz jsem cetla dopis od Joshua, tak jsem brecela. Kdyz se potopil Excalibur, tak jsem se vydesila. Copak ta holka nikdy nebude mit stesti, prijde o kazdeho muze ktery pro ni neco znamenal, otec, bratr, stary Hawksbill, Freddy, Joshua a ted i Mark a jako tresinka prijde o to blbe osvedceni (o diteti jsem jeste v tu chvili nevedela).. no podivala jsem se na konec, protoze ja proste vetsinou nevydrzim cekat kdyz nevim co mam cekat…. Blazena uleva:)
S nadeji jsem cetla dalsi stranky a dostavala dalsi rany. Konec nebyl uplne happy end ale byl realisticky a nebyl zly. Hlavni hrdinka byla vykreslena velmi realisticky a rozhodne ne plose. A vubec kazda postava mela to neco co z ni delalo charakter. Jedine co me mrzi je ze se uz Americe neobjevil Freddy. Autorka oddelila tlustou carou postavy z Anlie a skoro je uz nezminila coz mi prislo malicko skoda, ale zase by to asi byla pak podstatne vetsi bichle…
Kniha neni rozhodne zamilovanym romankem, ale obsahuje lasku a bolest a stoji za precteni…

25.11.2021 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Suzanne Enoch

Zacatek a konec super, prostredek mozna az moc natahovany. I tak je kniha jedna z tech lepsich, a i pres ostatni komentare ja si zase az tak stezovat nemuzu. Libilo se mi, ze hrdinka neni ta typicka debutantka, jako hrdinky vetsiny ostatnich pribehu z tehle doby (aspon co jsem cetla ja). Hrdina uz nebyl tak originalni, ale i tak to bylo fajn.

10.11.2021 4 z 5