notburga notburga komentáře u knih

Dračí hněv 2 - Bouře Dračí hněv 2 - Bouře Michael A. Stackpole

My dvě si do oka zkrátka moc nepadly. Nejsem fanynkou podrobných popisů vojenských strategií a postupů. zato se ráda vžívám do postav a nemám ráda, když jsou ploché a už vůbec ne, když autor smrt oblíbené a důležité postavy odbude stěží jednou větou. K téhle knize se už určitě nevrátím... No i když kombinace ona + já + pustý ostrov....

04.07.2015 3 z 5

Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Jess McCloskey

Pěkná knížka, i když pro mě byla využitelná jen asi polovina receptů a návodů, zbytek zkrátka nemám komu věnovat...

04.07.2015 4 z 5

Velká škola vaření Velká škola vaření Monika Kellermann

Moje první kuchařská bible. Dostala jsem ji jako svatební dar a nelituji. Provařila jsem ji od začátku do konce a kapitoly zbožíznalství a praktických postupů jsou vypracovány opravdu skvěle, stejně jako recepty. Někomu možná bude vadit, že jsou v knize k mání spíše exotičtější recepty, ale já to jako mladá začínající kuchařka spíše uvítala, protože k té naší české poctivé kuchyni jsem se musela opravdu dlouho propracovávat a knihu s podobnou tématikou bych jistě zastrčila někam do kouta.

04.07.2015 5 z 5

Jak chutná Andalusie Jak chutná Andalusie Maria Froydová

Za mě spokojenost. Recepty jsou většinou jednoduché s dobře napsaným postupem, nechybí ani názorné fotografie a nějaké to povídání :)

04.07.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Na mě až moc pletichaření a akce nám místy taky trochu drhne. Prostě trochu horší čtyři hvězdičky. Vnímám to spíše jako spojovací díl mezi dalšími událostmi. Ale nevadí.

28.06.2015 4 z 5

Akta X: Neoficiální společník Akta X: Neoficiální společník Ngaire E. Genge

Koupeno za pár korun v levných knihách, ale užila jsem si s ní hodně legrace. Nejlepší byly asi úkoly, které bylo třeba splnit po shlédnutí každého dílu. A o pozadí jednotlivých dílů tam toho také nebylo málo, i když zpětně vím, že některé informace byly trochu překroucené nebo neúplné.

24.06.2015 4 z 5

Putování s pravěkými zvířaty Putování s pravěkými zvířaty Tim Haines

Nádherné fotografie a poutavé poučné texty. Pokud jste viděli seriál, nejspíš se mnoho nového nedozvíte, ale i tak knížka stojí za to.

24.06.2015

Modrá planeta Modrá planeta kolektiv autorů

Nádherné fotografie a poutavé poučné texty. Pokud jste viděli seriál, nejspíš se nic nového nedozvíte, ale i tak knížka stojí za to.

24.06.2015 5 z 5

Musela jsem zabíjet Musela jsem zabíjet China Keitetsi

Neskutečně silná kniha. Dodnes na některé pasáže vzpomínám a to jsem ji četla skoro před deseti lety. Budu si pro ni muset do knihovny zase zajít.

24.06.2015 5 z 5

Legenda o Humovi Legenda o Humovi Richard A. Knaak

Nádherná kniha, četla se skoro sama. Nicméně ten konec mi přišel takový odfláknutý, uspěchaný. Čtenář má jen velmi málo příležitostí k tomu, aby se s postavami rozloučil, což mě osobně hodně vadí. Proto jen čtyři hvězdičky, i když velmi dobré.

24.06.2015 4 z 5

Pěstujeme tilandsie Pěstujeme tilandsie Zdeněk Ježek

Určitě nejobsáhlejší a nejsrozumitelnější příručka, která u nás o těchto rostlinách vyšla. Díky ní se mi úspěšně daří pěstovat tilandsie i v paneláku (včetně kvetení) a bravurně od sebe odlišovat jednotlivé druhy. V knize je charakterizováno asi 120 druhů a vše je doplněno fotografiemi a zdařilými perokresbami. Odbornou tématiku čas od času odlehčí nějaký příběh nebo zážitek obou pěstitelů, díky kterému si lze popisované problémy a jejich řešení lépe zapamatovat. Pokud se někdy rozhodnete tyto neobvyklé rostliny pěstovat, určitě si jako první pořiďte tuto knihu.

23.06.2015 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Vzhledem k tomu, že hodnocení přečtených knih uděluji vždy až po delší době, je to za čtyři hvězdičky. Knížka mě sice bavila a nemohla jsem ve čtení přestat. Ale když jsem pak hledala v knihovně vhodný dárek pro kamarádku, padla volba právě na ni. nějak nemám chuť ji číst podruhé, tak jde o dům dál. Nejspíš se mi nějak nepovedlo vžít se do postav...

17.06.2015 4 z 5

Velká kniha Strážců Velká kniha Strážců Vlastislav Toman

Velmi pěkně zpracované. Jako malá holka jsem hledala nějaký komiks na způsob Rychlých šípů, které jsem měla v té době přečtené už nesčetněkrát a tohle se jim vyrovnalo velmi dobře. Mimo jiné mi obohatila slovník o krásné slovo "scíplá" a taky spoustu praktických věcí využitelných při pobytech v přírodě.

12.06.2015 5 z 5

Jak mluvit, aby se děti lépe učily Jak mluvit, aby se děti lépe učily Adele Faber

Kniha v zásadě pracuje s postupy, které u nás nejvíce proslavila "učebnice" Respektovat a být respektován.

Podává je ovšem mnohem čtivější a srozumitelnější formou. na nic si nehraje a uznává, že na některé děti zkrátka nemusí zabrat vůbec nic. Odezvu u svého hyperaktivního a výjimečně nadaného syna zatím hodnotím velmi kladně. Chválila ji i jeho třídní učitelka, která si prošla několika kurzy na toto téma.
Rodič zde není stavěn pouze do role "toho, který se musí změnit, aby...", ale jsou tu dopodrobna rozebrány i jeho pocity a názory, které by mělo naopak respektovat dítě. Místy mi kniha opravdu "mluvila z duše." Nemám zkrátka tak abnormálně tvrdohlavé dítě, jak jsem si dřív myslela.

Asi třetinu knihy zabírají nákresy a komiksy různých modelových situací, které se hodí třeba i na ukázání manželovi, který by se jinak tak "tlustou" knihou odmítl prokousávat.

02.06.2015 5 z 5

Bonsaje malované křížkem Bonsaje malované křížkem Milena Hampelová

Klasika. Vše pěkně a návodně zpracováno. Dobře se podle předloh tvoří.

31.05.2015 5 z 5

Aladin – Tajemství Orientu Aladin – Tajemství Orientu Walt Disney

Děti ani mě tyto příběhy už zdaleka nenadchly tak jako první kniha.

29.05.2015 3 z 5

Pramen z Araratu - I. díl Pramen z Araratu - I. díl Imán P. Varandyan

Život na vesnici popisovaný z pohledu dospívajícího chlapce, o kterém si především starší dívky myslí, že je "ještě moc malý." Sasune tak může nahlédnout za oponu některých dějů a situací, kam by už jako o něco starší hoch přístup rozhodně neměl. Na vše pohlíží s přirozenou ještě dětskou naivitou, takže si některé věci musí zvídavý čtenář domyslet sám.

První díl knihy Pramen z Araratu se prakticky celý točí okolo svatby Sasuneho strýce a místní vyhlášené krasavice. Čtenář doprovází snoubence při mnoha často podivných přípravách a dojde i na velké svatební finále, kterým celý díl končí.

29.05.2015 4 z 5

Epizoda I: Skrytá hrozba - Podle filmového příběhu Epizoda I: Skrytá hrozba - Podle filmového příběhu George Lucas

Hodně zjednodušený filmový příběh doplněných záběry z filmu. Jako čtení pro děti a první seznámení se světem Star Wars docela dobré :)

26.05.2015 4 z 5

Star Wars, Unikátní materiály z archivů Lucasfilm za posledních 30 let Star Wars, Unikátní materiály z archivů Lucasfilm za posledních 30 let Stephen Sansweet

Úžasná věc. Takřka povinnost pro všechny, kteří kdy okolo světa Star Wars se zájmem prošli. Množství doprovodných materiálů je ohromující. Knihu lze číst po částech - jak vás co zaujme.
Škoda, že se jí u nás nedostalo odpovídající marketingové kampaně (respektive ani elektronická knihkupectví nedovolila zákazníkům alespoň nahlédnout do úžasného obsahu). Jinak by určitě neskončila ve výprodeji za tak směšnou cenu.

26.05.2015 5 z 5

Banán Banán Lenka Požárová

Spousta zajímavých receptů na netradiční zpracování banánu. Nádherné fotografie a srozumitelné postupy.

25.05.2015 5 z 5