notburga notburga komentáře u knih

Stíny ledu Stíny ledu Richard A. Knaak

Povedený komiks. Bohudíky nejde jen o jakousi výplň mezi prvním a druhým dílem, hodnocení mohu udělit srovnatelné. Vyobrazení Pohromy je úchvatné :)

10.01.2016 4 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Krásné kresby, snadno chápatelný děj, který navíc vyplňuje některé dosud jen tušené události. Ale já jsem hráč, tak možná proto ...
Velmi jsem ocenila i shrnuní historie světa Azerothu hned na počátku. Hodně mi v mých začátcích pomohlo...

10.01.2016 4 z 5

Tolkienova léta Tolkienova léta Greg Hildebrandt

Osobně jsem z knihy nadšená. přímo před očima se vám odvíjí fascinující příběh dvou skutečných milovníků Středozemě, kteří díky svému umění dokázali vdechnout život celé řadě postav. Každý obrázek sledujeme od jeho nejranějších náčrtků až po finálovou kresbu s doprovodnými uměleckými komentáři obou bratrů a vzpomínkami Grega mladšího, kterému bylo v době vytváření prvního kalendáře pět let. Mě osobně se tyto popisy velmi líbily. Dýchá z nich kouzlo a fascinace pohádkovým světem, které znal jako dítě každý z nás.

Místy bohužel celkový dojem kazí překlepy a překladové chyby v textu a také fakt, že díky vyobrazení některých maleb na dvou stránkách dochází k mizení části obrázku v místě spoje, což často působí velmi neesteticky.

10.01.2016 5 z 5

Můj zlozvyk při čtení Můj zlozvyk při čtení Vratislav Ebr

Milá knížka o zajímavém tématu. na rychle prolistování u kafíčka a pousmání bohatě postačí.

09.01.2016 4 z 5

Toulavý medvídek Toulavý medvídek Vladimír Pazourek

Celkem milé čtení o zvířátkách, i když ten konec mi jako dospělému přišel dost nešťastný. Ale děti se možná budou na možný lákavě-dobrodružný život malého medvídka dívat jinak :)

01.01.2016 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Opravdu chytlavá knížka. Autor vás dlouho nechává žít v omylu. Jindy si zase myslíte, že víte - a přitom nevíte. A na konci je zase všechno špatně. Prostě paráda.

31.12.2015 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Pro mě takový průměr. Moc puberťáckého povídání, ale asi holt nejsem ta správná věková kategorie. Mám takový dojem, že tím drastickým koncem si autorka připravovala půdu pro mnohem dramatičtější druhý díl. Uvidíme...

31.12.2015 3 z 5

Pikantně-naučný vtipník N - Ž (2/2) Pikantně-naučný vtipník N - Ž (2/2) František Zacharník

Docela slušná knížka. jen málo vtipů jsme s manželem neznali, ale jako zábava pro rozehnání chmurné nálady posloužil.

31.12.2015 4 z 5

Princezna bílých tygrů Princezna bílých tygrů Eva Bešťáková

Velmi příjemné čtení. věk sedí a konec se mi zdá pěkný, i když někteří stejný názor nesdílí. Jde ale o dobrou příležitost pohovořit s dětmi o pytlácích a ničení přírody. Úžasné jsou i ilustrace.

31.12.2015 4 z 5

Svíčky – nové techniky Svíčky – nové techniky Jaroslav Šabatka

Pěkné, podrobné návody a zajímavé nápady.

30.12.2015 5 z 5

Povstání Herobrina 4 - Pozor, draci! Povstání Herobrina 4 - Pozor, draci! Steve DeWinter

Příjemné čtení, rozhodně akčnější a zajímavější než druhý díl, který mě ani syna moc nebavil.
Pokud čtete knihu jako dospělí a trochu znáte svět fantasy filmů, už v polovině knihy vám docvakne, jak to všechno skončí, ale syn byl napjatý až do konce a momentálně čte knihu znovu. Více od dobré dětské knihy asi čekat nelze, i když mě stále trochu rozčiluje jednoduchost textu a přílišné opakování některých slov.

16.12.2015 4 z 5

Pohádky z klokaní kapsy Pohádky z klokaní kapsy Dáša Bláhová

Velmi milá knížka s pěknými ilustracemi. Málo známé pohádky podané tak, že se líbí malým i velkým dětem. Pro svou délku jsou ideální jako krátké čtení před spaním nebo pro začínající čtenáře.

16.12.2015 5 z 5

Hurvínek mezi osly Hurvínek mezi osly Miloš Kirschner

Dcera i já jsme byly při čtení nadšené. Nemohly jsme se dočkat konce. Rády chodíme na pohádky do divadla tohle bylo hodně podobné,

27.10.2015 5 z 5

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

Další z mých oblíbených kousků, i přes ten konec. Napsala bych více, ale nechci tu házet spoilery ;)

26.10.2015 5 z 5

Thor: Poslední Viking Thor: Poslední Viking Walter Simonson

Za mě jedno z nejlepších děl, které vyšlo v tomto kompletu. Bavila jsem se od začátku do konce a kresba byla úžasná.

26.10.2015 5 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Mike Zeck

Mě se líbilo moc :) Starý dobrý komiks, tak jak má být.

26.10.2015 4 z 5

Přetržený řetěz Přetržený řetěz Marion Zimmer Bradley

Docela příjemné překvapení. Tato kniha mi v sérii dlouho chyběla a podle dílů před i za ní jsem čekala spíš nudnější propojovací díl. Ale nenašla jsem tam žádné nudné informační pasáže nebo opakování předešlého (M.Z. Bradley očividně počítá s tím ,že jste Přistání četli více, než jednou :).

12.10.2015 4 z 5

Trénujte si paměť Trénujte si paměť Jitka Suchá

Nejvíce nás s manželem baví různé testy a kvízy. To pak nestačíme zírat, kde všude máme mezery :) Pokud hledáte "tak trochu jinou" zábavu na několik dlouhých večerů, určitě se poohlédněte.

09.10.2015 5 z 5

Z Pivrnce krev neteče Z Pivrnce krev neteče Petr Urban

Slušná sbírka vtipů. Některé docela slabé, ale tak už to bývá.

09.10.2015 4 z 5

Lasičkovo štěstí Lasičkovo štěstí Michael Williams

Klasická oddychovka, konec byl na mě trochu moc hrr. Četla se mi lépe než ostatní knihy ze série, ale nebylo těžké děj předvídat. A Galen také není moc povedeně vytvořený lump. Takový Althalus od Eddingse je vystižený mnohem lépe a člověk spíše chápe jeho nutkání i záměry.

29.09.2015 3 z 5