Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Za sebe musím říct, že to byl asi zatím nejpovedenější díl. Od samého začátku divoká jízda na horské dráze plné průserů a nesmrtelná Kate k tomu :-) Moc jsem se bavila a jedno velké ponaučení, nikdy se na Aljašce neobjevovat v době TÁNÍ, nemusíte to přežít...

30.11.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

(Audiokniha)
Předešlé díly jsem četla, tak jsem si dala změnu a pustila si Josie s Jitkou Ježkovou :-) Tato série je opravdu moc povedená, ale na jedno oddělení je těch případů nějak moc, co se týče samotných vyšetřovatelů... nejdřív Josie, pak Gretchen a teď Noah... rozlousknutí velmi starého případu a k tomu vrah Noahovy matky, noooo nevím, nebylo to úplně ono, za mě prostě stále nejlepší díl je "Matčin hrob".

25.11.2022 4 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

(Audiokniha)
Milovníci Agathy Christie, toto byla naprostá lahůdka. Interpretace všech zúčastněných byla naprosto skvělá! Královně detektivek se prostě nemá co vytknout a všem fanouškům by neměla ujít ani jedna audiokniha, jelikož je to zas úplně jiný level a já doporučuji všemi deseti!

12.11.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Fíííha, to teda bylo psycho! Horor tedy určitě ne, ale moc povedená kniha, i když zamhouřím oči nad nějakými věcmi :-) Asi už ve 2/3 knihy jsem začala tušit, jak to bylo a vůbec si nedovedu představit, jak takový člověk prostě funguje, sociopat hnus... Mám úplně husí kůži a budu doufat, že nikdy takového člověka nepotkám. Každopádně jsem zvědavá na další díl, zda se Daniel dopátrá své pravdy, za kterou se celý život žene.

08.10.2022 5 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

(Audiokniha)
Od samého začátku je kniha napínavá, vtáhne do děje a nepustí do posledního slova. Louise se svým parťákem jsou skvělá dvojka a moc jim fandím. V tomto dílu přijdou na kloub partě "magorů", kteří si myslí, že můžou vše a prochází jim to... až do teď.

20.09.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

(SPOILER) První díl mě vzal za srdce určitě mnohem více než tento, i když je tady těch sr*ček v životě mnohem více. Jen je toho na 2 mladé lidi opravdu zbytečně moc. Trošku mi i vadilo, v jakém světle se nám Bridger v prvním díle představil a tady totální obrat o 180 stupňů, hotový skoro světec :-) A zas jaká "náhoda", že je zapotřebí fakt dobrý sociální pracovník a voala, strýc - otec Scarlet (Shannon) je na scéně :-) Ale beru, do těchto knih to prostě patří.

19.09.2022 4 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

(Audiokniha)
Už jsem si poslechla více sbírek povídek a tato ve mně zanechává hodně smutné pocity :-( Ať už je to teď jakékoliv, jsem ráda, že už nežiju v minulém režimu.

25.08.2022 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Jen něco málo mi u této dvojice chybělo, jinak bych dala plný počet. Plácali se v tom pořád dokola, ale nakonec přišli k rozumu - kupodivu :-) Ale naprosto si užívám slovní přestřelky a společné příhody kluků, jsou boží!
No ale i tak je to takové to sladké klišé, že si všichni tři, teda tři páry nejlepších kamarádů, naprosto sednou a jsou to "osudová" setkání :-)

15.08.2022 4 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Aleš prostě umí! Jeho knihy už kupuju automaticky, aniž bych si předem zjistila, o čem kniha bude :-)
To přichází děsy - děsy, co si všechno museli či musí postavy v tomto příběhu prožít a prožívají. Děj je spletitý a postupně odhalující, co komu k čemu vedlo a proč. Kniha je opět velmi čtivá, o hvězdičku méně dávám jen z toho důvodu, že já mám prostě problémy se skoky v čase, vždy mi chvíli trvá se zorientovat a pak problém s počtem postav, ale to je můj boj a i tak knihu samozřejmě doporučuji :-)

19.06.2022 4 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

I já musím říct, že je to nejlepší zakončení série, nejlepší díl! Byla jsem na AJe moc zvědavá... a teda, takový rebel se v něm skrýval... úplně si mě získal. S Brett jsou pro mě rozhodně nejžhavější dvojkou této série, výborná chemie a já si jejich příběh užila naplno. Moc povedená série, za mě opět jedno velké doporučení!!!

05.06.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

S neohroženou Kate to mám trošku jako na houpačce :-) V jednom díle je tempo pozvolné, z dalšího zase adrealin vyložene stříká a další díl opět takový pozvolný vláčný, což je i v případě tohoto dílu. Nečekejte žádné akční scény, do kterých se bude Kate opět vrhat po hlavě, tady je spíše takové sbírání informací a dopátrat se pravdy, co se vlastně stalo, i když s tím vůbec nebudete souhlasit a budete zoufale bezmocní. Nechápu (vlastně ani nechci) náboženský fanatismus, nikdy se s tím nechci setkat a v tomto případě mě to zase jen utvrdilo, že ti lidé jsou úplně mimo realitu.
Jsem ráda, že jsme tu opět měli i více Bobbyho, ten chlap mě fakt baví :-)

19.02.2022 4 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Finále tohoto příběhu jsem musela dát na jeden zátah, aby mé srdce mohlo v klidu fungovat. Pokračujeme jízdou na celé škále emocí a pocitů a neustále čekáme, kdy se zas co podělá nebo na nás vypustí bombu. Celou dobu jsem ani nedutala a jen otáčela stránky se zatajeným dechem... Nemůžu vůbec nic vytknout, je to příběh plný bolesti, utrpení, viny... ale hlavně plný lásky, naděje, uzdravení, pochopení i smíření a třešničkou na dortu samotná Růženka, která je prostě úžasná. Aly Martinez, smekám klobouček a tvé knihy budou mít vždy své čestné místo v mé knihovně ️

15.02.2022 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Po přečtení prvního dílu jsem se musela vrhnout hned na další díl a teda, autor se s námi nemazlí. Způsob vraždění je opravdu nechutný... Bohužel, jak už během čtení vím, kdo je vrah, není to pro mě tak napínavé :-( A konečné rozuzlení mě vlastně i svým způsobem zklamalo. Ale i tak si další díly nenechám ujít, pokud u nás vyjdou.

04.02.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Asi jaksi ani nemám slov... moc dobře vím, proč se těmto knihám vyhýbám. Velmi silný příběh většinou se slzami v očích, při poznámce od autorky kapesník nutný. Interpretace audioknihy úžasná, všechny postavy a jejich osudy ožily...

18.01.2022 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

(Audiokniha)
Povídky jsou povedené... Pobavila jsem se, dojala i smutnila, prostě ze života a asi úplně nejvíc první povídka od Soukupové "Vánočka" :-)
Interpretace Martiny Hudečkové a Libora Hrušky opět skvělá!

12.12.2021 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Uf, tak tohle byla síla. Už dlouho se mi nestalo, že bych byla z knihy až tak v úzkých. Moje fantazie pracuje na plné obrátky a jak čtu večer, je to konečná.
Prostředí děje se mi moc líbilo, i když já bych se tam snad i bála :-))) Olivie-Sarah je velmi obdivuhodná postava, po tom všem, co jí "lovec-predátor" udělal, brrr... Musím to rychle vypudit z hlavy. Některé popisy byly opravdu nechutné, ale chápu, že to tak muselo být, s ohledem na to, s čím - s kým se potýkáme. A Cole a Tori? Díky bohu za ně...

12.11.2021 5 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Fionnuala Kearney

(SPOILER) Šmarjaaaa, to jsem si zas poplakala. Nějak jsem tušila, že to asi nebude lehké čtení, že mě to úplně vyždíme.
Láska mezi Erin a Domem byla nesmrtelná, i když zažívali tvrdé životní kopance, stále v sebe a jejich vzájemnou lásku věřili.
A jejich "Kniha lásky"? Něco úžasného, ano i víceméně smutného, ale věřím, že tato verze komunikace by pomohla i mnoha párům ve skutečném životě.
Posledních 20-30 stran jsem dočítala jen v slzách, strašně smutné a nespravedlivé, moc mě z toho bolí srdce...

06.11.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

(SPOILER) Díky druhé části vyprávěné z pohledu Daphne musím dát plný počet. To teda byla síla.
První část z pohledu Amber to bylo dlouhé a k vzteku, jak jsem tu manipulativní "holku" nesnášela a říkala jsem si, že snad ani není možné, aby ji Daphne neprokoukla. A pak nastala druhá část s Daphne a to jsem se už nemohla odtrhnout. Moc jsem jí držela palce a doufala, že se psychopatem Jacksonem nenechá zlomit. Vůbec si takový teror nedokážu představit, hlavně když ještě v rodině figurují děti :-(
Třetí část už byla třešnička na dortu a s radostí jsem čekala, jak na Amber a Jacksona dojde. Fuj, jak já je oba nesnáším!
Daphne, jsi pro mě hrdinka :-)
Co se týče interpretace, měla jsem trošku problémy s vleklým a vláčným tempem a hlavně, jak obě dvě měnily hlasy, to mi moc nesedlo...
No, teď si musím dát něco na odlehčení :-)

30.10.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Ale jo, dávám plný počet hvězd :-) Dlouho jsem se knize vyhýbala, obávala jsem se, že budu číst "kopii" Černoušků od Agathy Christie. Pár podobných prvků i narážek tam bylo, ale naštěstí je to velmi chytlavé a napínavé. Opět interpretace Martiny Hudečkové a Libora Hrušky byla bezchybná, tato dvojice mě moc baví a dokáží posluchače velmi rychle vtáhnout do děje.
Nevím, čím to je, ale přijde mi, že Shari píše jak na houpačce, jedna kniha je super, další spíš takový průměr, pak úplně nezáživné a pak zas přijde další super kniha. Jsem zvědavá, co si pro nás připraví příště :-)

22.08.2021 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Poslední díl byl asi nejlepší. Více drama, méně sexu, ale bavilo mi to.
Z magora Lachlana se stal oddaný zamilovaný manžel, Keira neohrožená manželka, která se ničeho nebojí - taková trošku Xena :-)))
Opět taková pohádka pro dospělé a já jsem zvědavá, zda mě ještě nějaká kniha dostane do kolen nebo už všechno budu házet do jednoho pytle, vše na jedno brdo :-)))

27.07.2021 4 z 5