Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

chvíli mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale jinak to bylo good :-)

12.02.2013 4 z 5

Upír, můj pán Upír, můj pán Alexandra Ivy

Příjemné čtení... Těším se na další díl...

10.01.2013 5 z 5

4 povídky 4 povídky Adéla Rosípalová

4 povídky.. jednohubka na cestu autobusem.. krásná obálka a povedené povídky, které se mi opravdu líbily.. každá povídka je úplně jiná, ale utváří skvělý celek.. doporučuji!

22.06.2024 4 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

No, co k tomuto dílu dodat, co už nebylo řečeno.. autorka určitě měla zůstat u dvou dílů, nebo z tohoto dílu úplně Cecílii vynechat a věnovat tento díl jen Tobiášovi a klukům.. Trošku mi to zkazilo nadšení z předchozích dílů, kdy jsem dala plný počet.. Cecílie mi tu opravdu vadila, i když v poslední čtvrtině knihy, kdy se konečně něco dělo, jakože "pochopíme" proč byla celou dobu taková.. A i já zastávám názor, že si ani jednoho z nich nezasloužila, prostě ne.. Takže jedna hvězda na Tobiáše, druhá za Doma se Seanem a třetí hvězda za poslední čtvrtinu knihy..

22.06.2024 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Miluju sérii s Robertem Kettem a na Výheň jsem byla opravdu zvědavá.. no ale teda páááni, tohle byla jízda.. Josef Pejchal mě k poslechu naprosto přišpendlil a nerada jsem poslech přerušovala.. námět je opravdu neotřelý, místy jsem ani nedutala a ať jsou kluci jací jsou, držím jim palce, aby nad Výhní "vyzráli".. ale podle počtu dílů to asi nebude jen tak, ještě se mám určitě na co "těšit".. jen nějak ze sebe nemůžu setřást pocit přirovnání, že Výheň je takový koncentrační tábor pro mladistvé a z toho mám úplně husí kůži :-/

11.06.2024 5 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

(SPOILER) Tohle teda bylo psycho! Interpretace na výbornou, ale teda obě postavy něco strašného.. nikdy někoho takového nechci potkat, natož poznat.. Ani se nedivím, že se k Rose otec nakonec takto zachoval, také bych vzala nohy na ramena a všechno utnula.. o to víc je to mrazivé, že je to inspirováno skutečným případem, brrrr...

08.05.2024 3 z 5

Zrádné loviště Zrádné loviště Dana Stabenow

Po skvělém předchozím dílu "Mrazivé tání" jsem z toho dílu zase docela zklamaná.. Většina knihy je věnována lovu lososů.. ano, vím, jakým stylem autorka píše, ale mě to sáhodlouhé popisování prostě nebaví.. vražda byla spíš jen takovým zpestřením, aby se aspoň něco dělo, nic napínavého.. jak už jsem několikrát zmiňovala, s touto sérií je to jako na houpačce :-))

28.04.2024 3 z 5

Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Novodobí Romeo s Julií :-)) Riscoffové X Gableové.. Opět čtivá jednohubka a věřím, že se to nese ve stejném duchu po celou sérii, stejně jako předchozí série od autorky.. Líbí se mi prolínání současnosti s minulostí a že se postupně dozvídáme, co se stalo a můžeme tak odhadovat, co se stane dál :-) Tož hurá do druhého dílu..

15.04.2024 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Lucy Harris (p)

Je pravda, že tu máme hodně tradičních klišé, ale nemůžu popřít, že je kniha opravdu čtivá :-) I když mě chování hlavních postav dost rozčilovalo :-)) Thomas na svůj věk chování "puboše", Lucy se vlastně na svůj věk i tak chovala, hlavně, když vyplynulo v poslední třetině, čím se Thomas živí.. dost mě iritovalo oslovení "baby" a že si to rozdávali úplně všude kde mohli a i tak na to nikdo nepřišel, no nevím nevím :-))) Ale jo, jako prvotina dobré..

10.04.2024 4 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Alkoholismus a k tomu další závislosti spojené.. kdo nezažije, asi nepochopí.. obdivuji Míšu, že se z toho dokázala "vyhrabat", i když ta cesta byla hodně trnitá.. mám zkušenost ze strany pozorovatele, není to vůbec nic hezkého.. bohužel dotyčná osoba si nikdy nepřiznala, že má problém a bohužel i to tak vše dopadlo, už není mezi námi :-( Zpovědi v této knize, v tomto zápisníku, jsou opravdu strašné, jak je jednoduché do těchto sr*ček spadnout.. ne všechny příběhy končí tragicky, jen je zapotřebí si přiznat, že "Mám problém, potřebuji pomoc, chci s tím něco dělat a bojovat." Kéžby to tak bylo jednoduché.. Mám husí kůži, jen si vzpomenu na všechny ty nepříjemné situace, které jsou s alkoholismem spojené :-(

31.03.2024 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Přemýšlela jsem, jakou knihu zvolím do audio výzvy k tématu - jedna kniha ve dvou jazycích.. jsem moc ráda, že jsem si zvolila tuto knihu.. nejdřív jsem si ji pustila v SK, moc hezky se poslouchala, jelikož slovenština je krásný jazyk, nám hodně blízká a libozvučná, uchu lahodící.. čekala jsem, kdy vyjde naše CZ verze, dočkala jsem se a pustila se do poslechu znovu..
Charlie je moc krásná postava, ač se mi většinou jeho "zpovědí" svíralo srdce a bylo mi do pláče, vždy to spravil tím, jakým je on sám o sobě.. někdy stačí jen to, že takový člověk žije, je výjimečný, ač si to o sobě nemyslí.. poslech ve mně vyvolal opravdu hodně emocí a já za tyto knihy opravdu děkuji, zůstane ve mně hodně dlouho..

31.03.2024

Jsem rád, že... Jsem rád, že... Martina Šeborová

Taková milá jednohubka před spaním.. Je to strašné klišé, ale občas si takovou sladkou pohádku ráda přečtu :-)

31.03.2024 3 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Kolik těch životů Court Gentry má?! :-)) Ať už jsou některé situace opravdu přehnané či ne, nevadí! Já Gentrymu fandím a jeho akce mě fakt baví! Je to zase jízda od začátku do konce. Jsem ráda, že jsme poznali Gentryho i z trošku jiného pohledu, není to jen šílená - neřízená střela, co jde do všeho po hlavě, ale že má i city jako každý jiný.. Jeho tělo musí už být tak "zhuntované", že se divím, že normálně funguje :-) Ale což, neřeším a užívám si každou minutu poslechu, jelikož Martin Stránský je jako Court Gentry opravdu nepřekonatelný.. už aby byl další díl :-)

29.03.2024 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Anna Geislerová

Překvapivě povedená sbírka povídek, výběr interpretů také sedl.. hodně ze života, ani jedna povídka mě nenudila a to je co říct :-)

24.03.2024 4 z 5

Opovážlivá drzost být sám sebou Opovážlivá drzost být sám sebou Jan Menděl

Opět výborná kniha! Opět jsem se zde našla, opět jsem souzněla s myšlenkami, cestami, názory těchto autorů.. Každý si z této knihy něco vezme k srdci. Líbí se mi styl, jakým je to vše podáno, nic složitého, přímo k věci. V dnešní době je to výhra, když člověk dokáže být "jen" sám sebou, dělat jen to, co ho činí šťastným a ne co po nás žádá okolí, či že by to tak mělo být.. opět se budu opakovat.. každý je svého štěstí strůjce a každý si svou cestu musí najít sám, být sám se sebou šťastný a spokojený..
A co dodat k závěru knihy? Je to silná a drásající zpověď, tohle by se opravdu dít nemělo :-(

15.03.2024 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Knihu - novelu bych určitě neřadila do žánru horor :-) I když možná na svou dobu to tak působilo.. Jana Štvrtecká skvěle načetla, úplně lahodilo uchu.. Atmosféra byla opravdu tajemná a Carmilla mě zaujala :-) Líbilo se mi to..

13.03.2024 4 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Na tyto knihy nemám slov, jak moc jsou těžké a bolavé.. I když se kniha čte moc dobře, je to opravdu silné a já smekám před všemi, kdo se nenechal zlomit a odvážně nasazoval svůj život pro záchranu druhých.. a hlavně dětí.. úplně se mi z toho všeho svírá srdce ...

09.03.2024 5 z 5

Zlatí netopýři a růžoví holubi Zlatí netopýři a růžoví holubi Gerald Durrell

Kniha je opravdu určená pro milovníky zvířat, i když asi i místy to vtipné historky nese.. jen je asi nedokážu úplně pochytit a ocenit :-) Nebo jsem spíše čekala něco úplně jiného.. je to mé první setkání s autorem, Aleš Procházka skvěle načetl, jen nevím, zda se do dalších knih pohrnu :-)

03.03.2024 3 z 5

I minuta bez tebe je dlouhá I minuta bez tebe je dlouhá * antologie

Audiokniha opět skvěle zpracovaná, výborně načtená všemi interprety.. a opět jako každé povídky.. povedené, méně povedené, průměrné, ale vlastně se vystřídá spousta emocí.. u této sbírky jsem zase měla takové smíšené pocity, vesměs převládala taková melancholická nálada.. i když občas mě i závěr překvapil.. vždy se k těmto sbírkám ráda vracím :-)

18.02.2024 4 z 5

Žít s tebou Žít s tebou Antonie Nováková

(SPOILER) Omlouvám se, ale už dlouho jsem nebyla z děje a jeho vyústění takhle nakrknutá... Mia totálně všechno zabila a doufám, že Aiden se s ní už nikdy nepotká, aby i on našel konečně své štěstí.. bez Mii..

24.01.2024 2 z 5