Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Maigretova gangsterská partie Maigretova gangsterská partie Georges Simenon

Audioknihy s Maigretem volím vždy, když nechci nic dlouhého, ale aby to bylo poutavé a dokázalo mě to vtáhnout. A tentokrát se Maigret ocitá tváří v tvář gangsterskému podsvětí, které představuje proslulý americký gang. Na Maigretovi se mi líbí jeho osobnost a jak s rozmyslem dokáže případy vyřešit.
No a paní Lognonová, to byl teda dáreček :-)))

11.08.2024 4 z 5

Všechno, co napsala Všechno, co napsala Josh Lanyon

Tento díl se mi líbil mnohem víc než předchozí.. Jsem ráda, že se zde zaměřilo i více na vztah mezi Kitem a JXem, užívala jsem si jejich přitažlivost a váseň.. A samotný případ? Bylo to napínavé, a i když jsem tušila, že ne všechno je na první pohled zjevné.. úplně šokující rozuzlení se u mě nekonalo, ale knihu - poslech jsem si opravdu užila, Petr Štěpán bravurně načetl, tleskám!

25.06.2024 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

(SPOILER) Hodně povedený úvod do nové série.. i když se postupně dovídáme, kdo je pachatelem a pak už víme, kdo to je, jelikož se střídají kapitoly z pohledu vyšetřovatelů a vraha, tak se vlastně úplně to "bum wau" nekoná, proto dávám o jednu hvězdičku méně.. A takové trošku už klišé, že je vlastně vyšetřovatelka spojená s minulostí vraha, s tím jsem se už setkala nesčetněkrát.. Ale každopádně je to čtivé - k poslechu velmi poutavé, výborné zpracování více interprety, takže se postavy "nemotají", určitě za sebe můžu knihu doporučit..

22.06.2024 4 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Nebýt čtenářské výzvy, asi bych tuto knihu přešla velkým obloukem.. osobně nejsem milovnicí koček - kocourů, jsou to potvory :-)) Ale musím říct, že příběh Frankieho je zajímavý a s Goldem jsou super dvojka.. Spousta hlubokých myšlenek, občas až moc na dřeň a chybí mi nějaký epilog, i když je mi jasné, proč to takto končí..

06.01.2024 4 z 5

Kluk jménem Vánoce Kluk jménem Vánoce Matt Haig

(Audiokniha)
Knihu jsem si pustila na doporučení kamarádky a já jí za to moc děkuji, moc krásné zpracování a skvěle načteno.. Na tento předvánoční čas jako dělané, moc doporučuji všem, dětem i dospělým :-) Hned si připravuji další "Holka, která zachránila Vánoce"..

17.12.2023 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti pro malé děti Staré řecké báje a pověsti pro malé děti Martina Drijverová

(Audiokniha)
Velmi příjemný hlas Ivany Milbachové provede povedenou sbírkou bájí a pověstí pro malé děti :-) Splnila jsem si téma audio výzvy a moc se mi to líbilo, moc milý a hezký poslech..

04.12.2023 4 z 5

Snová novela / Die Traumnovelle Snová novela / Die Traumnovelle Arthur Schnitzler

(Audiokniha)
Musím vyzdvihnout interpretku Ladyhu, skvěle knihu - novelu načetla, takže pro mě to byl velmi příjemný zážitek. Fantazii se meze nekladou... Film jsem ještě neviděla, ale vyhledám si ho..

23.11.2023 4 z 5

Smrt s odkladem Smrt s odkladem Josef Klíma

(SPOILER) (Audiokniha)
Z počátku jsem se trošku ztrácela v časových úsecích, kdy a kde se děj odehrává, ale jak jsem se zaposlouchala, už mi to dávalo smysl.. Tento případ se táhne hodně do minulosti, jeho rozuzlení a "pochopení" vraha bylo vlastně i smutné, ani se nedivím, že takto konal.. Opět další povedený díl s Klárou Radovou a její "partou" okolo.. Mě i baví její soukromý život :-) Její dcera, matka a tento díl má závěrečnou třešničku na dortu, která mě pobavila :-)) Těším se na další díly..

19.11.2023 4 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

(Audiokniha)
U této sbírky povídek převažují více ty povedené než ty nepovedené, co se mého názoru týče :-) Líbí se mi volba více interpretů, ale hlavně opět ta rozmanitost a jak se který spisovatel či spisovatelka daného tématu ujme.. jen tak dál, tato edice je takové hezké zpestření mezi ostatními knihami, sériemi, atd..

06.10.2023 4 z 5

Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Washington Irving

(Audiokniha)
Moc se mi líbí zpracování audioknihy formou dramatizace, Zbyšek Horák a spol. tuto "jednohubku" skvěle načetli a vdechli příběhu život.

06.10.2023 4 z 5

Deset podob zla Deset podob zla Roman Cílek

(Audiokniha)
Tak nějak jsem poprvé zkusila historii, jelikož jsem s dějepisem dost zápasila :-) Tady jsem si říkala, je to 10 příběhů, není to dlouhé, to půjde... No, interpretace mi moc nesedla, tudíž i kniha celkově. Dávám průměr, že je to takové doplnění toho, co se událo.

31.08.2023 3 z 5

Život je boží Život je boží Martin Randysek

(Audiokniha)
Knihu jsem si dala v audio podobě a asi to byla chyba, jelikož autor si ji načetl sám a to mi vůbec nesedlo. Je znát, že to není "profi" zpracování a přednes byl takový dost zcestný, až k dané situaci směšný. Na druhou stranu jsem ráda nahlédla do mysli muže, jak přemýšlí, jak se na určité věci dívá a vnímá je. No, je to takové dost protichůdné, děj sám o sobě nic extra, ale jisté pasáže se mi líbily, i když interpretace je úplně zazdila :-)

12.08.2023 2 z 5

Květ života Květ života Martina Hohenberger

Takové trošku psycho, ale špatné to nebylo.. i když husinu mám po celém těle teda :-) A ten konec, nevím, co si mám myslet a jak to pobrat.. zbláznili se?!

31.07.2023 4 z 5

Probuzení Probuzení Martina Hohenberger

Úsměvná upírská fantasy povídka, která se promění v akční honičku za svobodou.. Velmi starý vampýr Jack toho zažil opravdu hodně a hnít zavřený čtyři století, byla bych taky dost nas*aná :-) Jaroušek je skvělý, ničeho se nebojí, skvělý parťák..

30.07.2023 3 z 5

Kouzelné zrcadlo Kouzelné zrcadlo Miloš Kareš

(Audiokniha)
Když jsem si audioknihu pořizovala někdy přede 2 lety, ani jsem netušila, co jsem si to vlastně koupila :-)) Je to hodně starý rest, takže jsem se do knihy pustila a teda, opravdu jsem tu úplně vystoupila ze své komfortní zóny. Už když kouknu, kdy autor žil, musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale kupodivu to nebylo úplně špatné, není to nic, co by mě posadilo na zadek, ale námět "Kouzelného zrcadla", kde sledujeme osud Šimona Lomnického, bylo zajímavé a docela i poutavé. Držela jsem mu palce :-)
"Dáma z obrazu" už mě také tolik nebavila, jak i zmiňuje pode mnou "jaroiva". Takže za mě taková průměrná kniha, neurazí, nenadchne..

25.07.2023 3 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

(SPOILER) Bylo to takové nijaké a divné.. naprosto souhlasím s komentářem od "lenka7679", skvěle to vystihla. Za mě ještě úplně na hlavu, že je Maggie už v sedmém měsíci těhotenství, navíc po umělém oplodnění a pouští se do dost ošemetných situací.. já vím, že těhotenství není nemoc, ale jsou určité situace, kde to fakt neberu, za mě teda zklamání, ani vrah mě nepřekvapil. Škoda.

23.07.2023 3 z 5

Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Georges Simenon

(SPOILER) (Audiokniha - Maigret a zločin na vsi)
Další případ pro Maigreta, který se díky "zločinu" dostane na vesničku.. Díky panu Vlasákovi opět posloucháme takovou jednohubku, která má v sobě vlastně vše, co od tohoto žánru (stylu) očekáváme. Postupné přicházení na kloub tomuto případu a závěrečné "nešťastné" rozuzlení, jak vlastně ke "zločinu" došlo. Konec byl takový hořkosladký, i takové nehody se stávají.. Francouzský venkov i tak musí být kouzelný, příroda, lidé.. je to krásná země.

11.07.2023 4 z 5

Maigret a případ Nahur / Maigret váhá Maigret a případ Nahur / Maigret váhá Georges Simenon

(Audiokniha)
Maigret váhá - Maigret v podání pana Vlasáka je opravdu moc povedený, udržel mě ve střehu od začátku do konce :-) I když je "konec" jaksi pootevřený, tak jasná dedukce vraha vlastně ani moc překvapivá nebyla, jak u těchto případů bývá. Velmi příjemná detektivka na jedno odpoledne.

01.04.2023 5 z 5

Můj tajný deník Můj tajný deník neznámý - neuveden

Skvělá hříšná jednohubka... Dokáže nabudit velmi vzrušující atmosféru a určitě se spousta věcí přiučí k velkému užitku a hlavně vlastnímu potěšení :-)

23.01.2023 5 z 5

Zloděj Zloděj Tarryn Fisher

Tato série opravdu není můj šálek kávy, také mi to trvalo nějakou dobu přečíst... všechny postavy fakt příšerné :-) Nikdy více.

14.12.2022 2 z 5