okeey okeey komentáře u knih

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

O kriminalistiku se zajímám už delší dobu, takže mě tahle kniha rozhodně nemohla minout! Děkuji za ní! Je strašně zajímavá a líbí se mi ten jiný pohled. Dozvěděla jsem se spoustu informací k dosud nevyřešeným zločinům z pohledu novináře a člověka, který je do této tématiky stejně tak zapálený. Děkuji autorovi za jeho rozsáhlou práci, za všechna svědectví, která dokázal dát dohromady a hlavně, že těm příběhům dal hlavu a patu. Pan Mareš nám dal nahlédnout trochu za "oponu" doslova Největších záhad kriminalistiky a velmi se mu to povedlo! Rozhodně doporučuji.

30.01.2022 5 z 5

O kousek šťastnější O kousek šťastnější Derren Brown

Hned jak jsem dostala nabídku na to, si knihu přečíst, neváhala jsem, ráda čtu literaturu osobního rozvoje, ale zároveň jsem se trochu bála, protože asi v tomto žánru je z mého pohledu nejvíce braků. Jsem ráda, že kniha mě kniha mile překvapila. Četla se dobře, nejsou tam takové ty profláknuté "afirmační bláboly" (jestli mi rozumíte), je dobře psaná a musím vyzdvihnout i úpravu textu, i proto se kniha četla lehce a ubíhala stránka za stránkou. Další věc, která stojí za zmínku je přístupnost obsahu, není to žádná odborná kniha, ve které se po chvíli začnete ztrácet a zívat po jedné stránce. Celkově bych knihu zhodnotila dobře. Každopádně všechny knihy, které jsem od nakladatelství ocelot četla jsou takové trochu z jiného světa, ale to se mi na nich právě líbí, ta jinakost. Doporučuji.

30.01.2022 5 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Rozhodně se jedná o originální námět. Ve dvou letech jí měla umřít maminka, ale po letech najde na půdě pohlednice, které jsou evidentně od mamky a jsou datované i po ,,její smrti", co to znamená? Je maminka stále naživu?
Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, jednu vypráví Annie (matka) a druhou Cara, ústřední postava příběhu. Jedná o lyricky laděný příběh, se spoustu smutku a nespravedlnosti, ale také o rodinných vztazích a naději.
Příběh se četl hezky, lehce plynul, stránky ubíhaly ani nevím jak. Kniha mi toho spoustu dala a ráda se k ní zase někdy vrátím.

27.01.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

,,Kdekoliv můžeš narazit na laskavost, i u cizích."

Tato kniha vám vezme dech. My v dnešní době řešíme strašné malichernosti, absolutně si nedokážeme představit, čím si autor, a dalších 6 milionů lidí, musel projít. Ta nespravedlnost, ta zlost, nenávist a krutost. Kniha plná emocí, ale psána realisticky očima stoletého člověka, který si tím prošel na vlastní kůži a přežil, člověka, kterého tyto události udělaly silnějším. Nepromarnil svou šanci na život, pomohl spoustě dalších lidí, protože se tak zařekl v koncentračním táboře a tak také udělal.
Knihu jsem četla jako eknihu v Bookportu, ale musím si ji pořídit do vlastní knihovny. Vždy, když si budu myslet, že jsem na tom zle, přečtu si, že může být daleko daleko hůř a že z toho Eddie vyšel se ctí a nikterak se nehroutil.
Doporučuju naprosto a úplně všem!

03.01.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

A: ,,Nejsem zbytečný. Už jste někdy někoho slyšela říct, že by chtěl být spisovatelem?"
L: ,,Ano, slyšela jsem to říkat spoustu lidí."
A: ,,Každý chce být spisovatelem."
L: ,,Vypadá to tak."
A: ,,My ale potřebujeme především čtenáře. Není to tak? Kde by všichni ti spisovatelé byli, kdyby neměli čtenáře? Pro koho by psali? A herci, co by si počali bez diváků? Herci, malíři, tanečníci, komici, dokonce i obyčejní lidé, kteří dělají obyčejné věci, i oni potřebují nějaké publikum. A to dělám já. Já jsem to publikum. Jsem svědek. Jsem ten, kdo to dokáže ocenit. To dělám a nechci nic víc než v tom pokračovat. Nepřipadám si zbytečný. Připadám si jako šťastlivec."

Naprosto dechberoucí příběh opravdové lásky ve více podobách. Poslední dobou mi jsou velmi blízké příběhy lidí v důchodovém věku. Proč by měly být knihy jen o mladých a krásných lidech? Vždyť ve spoustě příbězích jde o to, co nejvíce se přiblížit realitě a proto jsem tyto duše začala vnímat v úplně jiném světle. To, že už za sebou mají pár desetiletí přece neznamená, že jsou zbyteční a neužiteční, naopak... mají nám toho tolik co předat a často si toho jejich děti a vnoučata neváží. Tento příběh je tak čistý, plný lásky a oddanosti, že si ho pořídím do své knihovny a s radostí se k němu budu vracet.

03.01.2022 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Kniha, která je plná emocí. Dvě časové roviny, 2. světová válka a současnost. Promyšlený příběh, který s ubývajícími stránkami graduje až dospěje do bodu, kdy všechno začne dávat smysl. Zbožňuju knihy a knihách a knihovnách, natož pak když je příběh prolnutý s historií. Stejně si to prostě nedokážeme nikdo představit, jak to v těch 40. letech minulého století bylo. Ale díky těmto knihách jsme k pochopení o krůček blíže. Krásná kniha, která vás vtáhne do děje, nepustí a nedá vám spát. Děkuji autorce za tu práci, kterou si s knihou dala, je to znát. Rozhodně doporučuji!

13.12.2021 5 z 5

Deník pro vysoce citlivé lidi Deník pro vysoce citlivé lidi Judith Orloff

Tady budu stručná. Jedná se o krásnou záležitost. Jelikož patřím mezi velmi citlivé lidi, tak jsem si tento deník nemohla nechat ujít. Naprosto vás nabudí, zvedne vám náladu, naučí, jak o sebe pečovat a potěší naše smysly. Deník nám pomůže porozumět daru zvýšené citlivosti. Opravdu vřele doporučuji!

07.11.2021 5 z 5

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

Boží thriller! Příběh mě vtáhl od první strany, stejně tak jako Dívky z Roanoke, což je předešlá kniha této autorky. Opět další důkaz jaké má naše dětství vliv na naši dospělost. Konec naprosto překvapivý, buď nejsem úplně detektiv, anebo se to opravdu čekat nedalo. Kdyby měla kniha ještě o 100 stran víc, vůbec bych se nezlobila, prožívala jsem s Eve každou vteřinu, ji a její odhodlání najít vraha její 12leté dcerky. Rozhodně doporučuji!

07.11.2021 5 z 5

Můžete mít všechno, jen ne vše najednou Můžete mít všechno, jen ne vše najednou Romi Neustadt

Tato kniha je pro všechny moderní ženy, které si libují v motivační a seberozvojové literaruře. Také mám ráda tématiku duchovního rozvoje, ale tato kniha mě bohužel neoslovila. Obsah mi přišel překombinovaný, přehnaně ,,líbivý" nebo alespoň se tak tvářící. Je to o jedné ženě, nevychází ze zkušenosti dalších lidí, je to celé jen o ní a její představě, jak by ten život asi měl vypadat.
Nechci, aby to působilo, že je kniha vyloženě špatná, to rozhodně ne, ale já jsem sáhla vedle a není to můj šálek kávy. To neznamená, že se nemůže líbit všem ostatním.

01.11.2021 2 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Děkuji za tuto knihu, jelikož mi opět připomněla, jak moc je důležité dětství k utváření naší osobnosti v dospělosti, zážitky, chování rodičů... V této knize je to jako učebnicový příklad, kam až to může zajít, když se k vám rodiče v dětství nechovali tak, jak by měli. A pak se to s vámi vleče celý život.
Kniha nebyla vůbec jednoduchá na čtení, o to víc byla zajímavá a o to víc mě vtáhla do děje. Geniální gradace napětí celým příběhem, tu je třeba vyzdvihnout a promyšlenost celého děje. Klobouk dolů před autorem, velmi povedený severský thriller. Rozhodně máte mé plné doporučení.

31.10.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Thriller, který vás nenechá chvíli v klidu. Napětí od začátku do konce, totálně jsem se vžila do Elle a taky už jsem si začínala připadat jako blázen a nakonec? Naprostý zvrat, který jsem netušila ani trochu. Za mě naprostá paráda, příběh má vše, co by měl pořádný psychothriller mít. Rozhodně doporučuji.

10.10.2021 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a řekla bych, že to pro mě mělo větší význam, než kdybych knihu četla, jelikož pan Meduna ví, kde má přidat, kde ubrat, aby to na posluchače zanechalo ten správný dojem.
Hodně jsem četla o tom, že se tato kniha srovnává, přirovnává k Zaklínačovi, k němu jsem se bohužel ještě nedostala, ani seriálově, natož knižně, ale chystám se fakt!
Ze začátku na mě kniha působila dost "přepatlaně", draci, čarodějnice, trollové atp.
Zkrátka se příběh tváří, jako amatérská splácanina, ale opak je pravdou, po pár minutách mě audiokniha vtáhla do děje, nejraději bych si ji poslechla naráz, byla jsem pak samozřejmě překvapená, že už je konec, protože mi rozhodně nepřišlo, že už těch 600 tak uteklo a že to vlastně asi bylo čtené moc rychle (no nebylo).
Těším se na další díl, jednak se mi líbily postavy, ale také vtipné pasáže, kterými se zde opravdu nešetřilo. Rozhodně doporučuji, věřím, že kniha se musí číst sama.

06.10.2021 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Maria Grund

Bohužel, tento příběh mě vůbec neoslovil. Chtěla jsem trochu změnu a zkusit příběh s náboženským podtónem, ale tohle opravdu nebyla dobrá volba. Ověřila jsem si, že tyto příběhy nejsou nic pro mě. Bylo to takové klišé, minimálně co se vyšetřovatelek týká - postavy, které nemají vyřešenou minulost, jsou osamělé a žijí pouze pro práci. Kniha se mi četla těžko a bohužel jsem se už nemohla dočkat konce a ani ten mě moc nenadchl. Věřím, že kniha má své čtenáře, které jsou z ní nadšené, já k nim ale nepatřím.

05.10.2021 2 z 5

Psí hrdinové Psí hrdinové Laura Greaves

Tohle byla tak krásná kniha! Jsem pejskař tělem i duší, psy zbožňuju, jejich čisté duše, které neumí lhát a jen bezpodmínečně milují.
16 příběhů psů, kteří zachránili život svým majitelům a to doslova a do písmene. Je to zkrátka neuvěřitelné, jak jsou tato zvířata chytrá a oddaná. Příběhy se četly naprosto samy, ale musím říct, že to leckdy bylo dost emočně náročné. Knihu bych nedoporučila jen pejskařům, ale všem milovníkům zvířat, nebo i lidem, kteří si chtějí přečíst, něco hezkého. Rozhodně doporučuji všemi deseti.

20.09.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Ohledně tohoto příběhu mám takové rozporuplné pocity, na jedné straně je temný, záhadný a originální, na straně druhé je ale dost předvídatelný. Líbila se mi zápletka v první třetině knihy, ale co se domu týče, to bylo takové nijaké. Nelituji toho, že jsem knihu četla, ale už se k ní pravděpodobně nevrátím.

16.09.2021 3 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Budu se asi opakovat, ale ráda čtu knihy s knižní tematikou.
Příběh jednoho knihkupectví a jedné ženy, kterou zasáhne obrovská ztráta a to matky a přítele. Najednou stojí před rozhodnutím, zda zděděné knihkupectví, její domov, půjde z dluhů zachránit a bude v něm žít a prodávat knihy, nebo ho prodá, ale to by znamenalo, že o střechu nad hlavou přijde i její dědeček, který v domě taktéž vyrůstal a žije. Život Natalii připravil nejeden problém, se kterým se musí popasovat.
Kniha se četla lehce, vtáhla mě do děje a příběh se mi rozhodně moc líbil, najdeme tu spoustu problémů ze života ať už s láskou nebo stářím. Rozhodně doporučuji všem na pěkný podzimní večer po dekou s teplým nápojem.

16.09.2021 5 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Totální nutnost pro každého pejskaře, člověka, který se chce u knihy ze srdce zasmát a trochu si posmutnit, jak je život pro tyto čtyřnohé bytosti nespravedlivý a jak moc důležitá a prospěšná je práce dočaskářů.
Krásná knížka. Mám ráda knihy s tematikou psů, ale tato všechny předčila. Je to útlá knížečka o 150 stranách, ale chytne vás za srdce pokud nejste citliví asi jako pařez. Dej na mě, přečti si ji, nebudeš litovat. NUTNOST!

01.09.2021 5 z 5

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Tato kniha byla pro mě obrovským překvapením, nečekala jsem toho moc, většinou, když je nějaká kniha označená "bestseller deníku New York Times", tak je to záruka toho, že z ní pravděpodobně zas až tak moc nadšená nebudu, a když ano, tak je to nějaká oddychovka, která nenadchne ani neurazí. Tento příběh mi toho dal tak moc! Jednak je tu krásně vidět, že co se ukazuje na instagramu za "módními influencerkami", je pouhá póza, která má s reálným životem společného velmi málo, další věc je, že na každého jednou dojde, prostě a jednoduše co do života dáš, se Ti dříve či později vrátí, ať už v jakékoli podobě. Další věc je, že každý si zaslouží druhou šanci a krásně se tu ukazuje, že nic není tak horké, jak se uvaří.
V knize bylo spoustu naprosto nečekaných zvratů. Příběh se četl sám, jediné, co mě mrzí je, že jsem neměla více času, protože bych knihu měla za den, maximálně dva, přečtenou, ale zase je pravda, že bych si jí tak neužila. Mě tohle sedlo (promiňte mi ten výraz) "jak prdel na hrnec". Je to něco božího, co si musíš přečíst!
Rozhodně doporučuji všemi deseti!

30.08.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

,,Mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo mění víru, nemá žádnou. Národ nepředěláš, ledaže bys měl na to staletí, jenom davy můžeš vést tak a zítra tak. Kdo nenávidí, měl v sobě tu nenávist vždycky, kde by se v něm tak najednou vzala! Kdo sloužil, bude sloužit dál, kdo chtěl dobré, bude zase chtít dobré. Ani vůle se nemění. Nedívej se do tváře, která se změnila, nikdo se nestane krásnější tím, že změní tvář." (Josef Čapek)
Krásný historický román dle skutečné události. Příběh bratrů Hadrbolců, kteří dali tátovi slib, že se budou starat o mlýn. Místy smutný příběh, ale v některých pasážích jsem se od srdce smála, hlavně v pasáži s panem Balabánem. Každopádně děkuji autorovi za tuto knihu, jež byla průletem 20. století a životním příběhem dvou bratrů a jejich životních radostí a strastí a v neposlední řadě popisem života pod nadvládou komunistů. Tohle se mi moc líbilo. Vřele doporučuji!

16.08.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Pipa je prostě borka! Druhý díl ze série Návod na vraždu pro hodné holky je tu! Filipa se pouští do dalšího pátrání, protože policie pohřešování jejího 24 letého kamaráda nebere vážně. Čeká na vás kniha plná napětí, emocí a nečekaných konců! Tento díl byl snad lepší než ten první. Četl se sám, stránky ubíhaly ani nevím jak. Neskutečně promyšlený příběh, díky za něj! Naprostá bomba.

16.08.2021 5 z 5