okeey okeey komentáře u knih

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Kniha, jejíž začátek se celkem táhnul, ale o to víc mě pak překvapila ta akce. Alice se od malinka ptá na svou babičku, jíž Lískový les patří a nikdo pořádně neví, kde je. Mamka ji pokaždé umlčí, že o tom nechce slyšet. Jenže Alici s maminkou pořád provází nevysvětlitelná smůla a musejí se pořád stěhovat, do chvíle, kdy přijde oznámení o babiččině úmrtí. Maminka Ella si oddechne, že už je to všechno za nimi, ale opak je pravdou. Alice jednou dorazí domů ze školy a mamka nikde, kam se jen poděla? Dozví se jen, že ji unesli ,,lidé z vnitrozemí". Samozřejmě ji nezbývá nic jiného, než se jí vydat hledat. Jenže to není tak jednoduché, kde se vlastně Lískový les nachází a dá se z něj pak dostat vůbec ven?
Kniha se mi moc líbila, stále nemůžu uvěřit, že jsem ji dočetla. Příběh, který vás vtáhne do děje a stáváte se Alicí, s kterou vše prožíváte. Rozhodně doporučuji!

24.03.2019 4 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

,,Diety jsou moje věrné kamarádky a vím o nich naprosto všechno. Mohla bych je vyučovat."
,,Dva týdny jsem držela dietu a víte, co jsem ztratila? Čtrnáct dní."
,,Patrně jediný způsob, jak si zachovat zdraví, je jíst, co ti nechutná, pít, co se ti oškliví, a dělat, co se ti nechce."
Tak tohle byla miloučká knížka. Originální námět. Příběh, který mi dost často vykouzlil úsměv na tváři. Rozhodně doporučuji!

21.03.2019 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Young adoult příběh, který sleduje dvě dějové linky, první je Libby, která se po mamčině smrti projedla k téměř 300 kg a druhá je Jack, chlapec, který je na škole dost oblíbený, chodí s nejhezčí holkou školy, ale zjistí, že trpí prosopagnosií (neurologická porucha, kdy postižený nerozeznává tváře) a stydí se to říct dokonce i rodině. Co se stane, když se protne příběh nejtlustší teenagerky Ameriky a kluka, který si zuby nehty potřebuje ,,udržet tvář" před kamarády? Nic hezkého, ale není vše tak, jak se zdá.
Příběh mi hodně dal, konečně kniha, kde figuruje i váhová problematika člověka v extrémním slova smyslu, ale ne anorexie, naopak obezita a její úskalí v pubertálním životě, to se mi na knize líbí. Další věc, do teď jsem netušila, že existuje prosopagnosie, další poznatek. Celkově se mi kniha líbila, ale že by mě vyloženě ,,vtáhla do děje" to se říct nedá.

20.03.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další skvělý díl úžasné série. Lepší detektivky jsem nečetla. Tento díl je motivován zločiny z nenávisti a připraví nejednu těžkou zkoušku Kiminu týmu. Opět se to četlo jedním dechem a nezbývá mi nic jiného k tomu napsat než jen: vřele doporučuji!

16.03.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Do půlky knihy jsem byla přesvědčená o tom, že ke knize napíšu, že to byl hezký young adoult příběh, ale že to ve mě nic hlubšího nezanechalo. Ale zanechalo.. Od začátku bylo jasné s kým si Lilly dopisuje, ale to nezabránilo tomu, že jsem v druhé polovině knihy ani nedýchala, srdce mi bylo jako o závod a nutně jsem potřebovala vědět, jak to sakra dopadne. Nakonec to bylo dost dobrý! Rozhodně doporučuji :-)

15.03.2019 5 z 5

Dvanáct nocí Dvanáct nocí Andrew Zurcher

Po dlouhé době kniha, která mi nesedla. Snažím se každou knihu, u které jsem víc jak za půlkou, dočítat, ale tady už jsem se vážně těšila na konec. Nápad dobrej, ale dle mého názoru je to pátý přes devátý. Rozhodně bych knihu neoznačila jako dětskou. Bohužel mě tato kniha vůbec nenadchla.

12.03.2019 1 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

,,Nejsem ničím osvícená, nejsem extrémně sluníčkový člověk, ani vždy pozitivní mořská víla. Občas jsem taky pěkně nasraná, pěním, nadávám, nebo ze zoufalství brečím, což je podle mě aspekt toho, že jsem pořád normální člověk. Nebo taky omluva toho, že když se občas chovám jako kráva, je to vlastně úplně v pořádku."
Tohle je kniha, která vás pohladí po duši, která vám ukáže, že i když se chováte jako úplný blbci, tak je to vlastně úplně v pořádku, jelikož nikdo není dokonalý. Každopádně to není nic, co už bychom dávno nevěděli, ale když to vidíte takhle před sebou černý na bílym, tak to dostává jinej rozměr. Kniha, která vás rozesměje, která vám ukáže, že v každém ,,dospělákovi" se skrývá to malý dítě a že není dobré brát všechno úplně vážně. Jsem ráda, že tuto knihu doma mám a kdykoli do ní budu moci nahlédnout, když mi nebude úplně nejlíp. Díky za ní Anie. Rozhodně doporučuju všem zbloudilým duším.

10.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tento příběh je, jako mnoho dalších této tematiky, dle skutečné události. Jak už název napovídá, příběh je o Tetovierovi Laleovi, který tuto práci získal v koncentračním táboře v Osvětimi a která mu také zachránila život. Měl štěstí v neštěstí. Ráda čtu takovéto knihy, protože mi ukazují, co všechno dnes máme a co dřív vůbec nebylo samozřejmostí. Toto byl jeden z několika velice silných příběhů lidí, kteří si tímto peklem prošli, proto nelze hodnotit tematiku, naopak akorát styl psaní. Kniha je psána srozumitelně samozřejmě s nutnou dávkou emocí. Stejně jako jiné knihy toho žánru se mi i tato líbila.

09.03.2019 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

V 37 letech Vás začne bolet zápěstí, doktor vás pošle na magnetickou rezonanci a tam se ukáže, že máte v krku kulku a vůbec o ní nevíte, žádná jizva. Pak se dozvíte, že jste adoptovaná a když Vám byly tři roky, tak někdo zastřelil Vaše biologické rodiče a Vás postřelil. A právě tady příběh začíná. Tento thriller se mi dost líbil, jediné, co mě zklamalo, byl příliš uspěchaný konec, ale to nemění nic na tom, že je příběh neotřelý a originální a rozhodně stojí za přečtení.

08.03.2019 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Příběh o holčičce, ke které se rodiče nechovali vůbec dobře a nejen z toho důvodu to měla v životě složité. Ovšem jen do chvíle, kdy pomohla motorkáři, který měl nehodu. V tomto muži našla spřízněnou duši. A tam příběh začíná. Potíž je v tom, že Wavoně je 8 a Kellenovi je přes 20 a zamilují se do sebe, budou muset podstoupit spoustu nepříjemností a i nakonec vůbec není jisté, jestli i po tom všem budou spolu. Příběh je pro mě rozhodně originální a hezky se četl. Rozhodně doporučuji!

07.03.2019 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Krásně zpracovaná kniha s povídkami, kde na konci každé nalezneme poučení. Jsou to správné ,,divnopovídky", ve kterých mám zálibu. Tuto knihu bych přirovnala k Bajkám Barda Beedleho a Povídkám Podivných. Moc milá kniha s nádhernými ilustracemi. 9/10

02.03.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Slušnej thriller. Zásadně vybírám knihy podle obálek a proto je pro mě větším překvapením a to tedy tato kniha byla. Byla to pecka, až na ten začátek teda, ten se táhnul. Je to retrospektivní vyprávění, kdy kniha začíná pohřbem hlavní postavy. Téma jedost podobné jako v knize Za zavřenými dveřmi - manipulativní sebestřednej parchant, kterej si myslí, že je dobrej, když týrá manželku/přítelkyni fyzicky i psychicky. Neskutečný, od půlky už jsem se klasicky hryzala nehty s očekáváním, jak to dopadne. Super!

01.03.2019 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Tohle byla opravdu kouzelná knížka, jediné co mě mrzí je, že ještě neexistovala, když jsem byla malá. Chytla mě za srdce a jen tak se nepustí, ještě, že má tato série 5 dílů, je to divukrásné. Rozhodně doporučuji, je to totální MUSTHAVE..! Návrat do dětství.

25.02.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Kniha nebyla špatná, ale rozhodně se nemůže rovnat s předchozími díly. Akorát je mi trochu líto Tamlina, ale každý svého štěstí strůjce. Každopádně milé zakončení, ale nic závratného se tam neděje.

22.02.2019 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

,,Jakmile člověk dosáhne jednoho cíle, vzápětí se někde objeví další, ještě zářivější. Proto je život tak zajímavý."
Kouzelná, hlubokomyslná a hlavně, krásně pozitivní kniha. Annu od prvního okamžiku zbožňuju, nikdy si nestěžuje, za vším, dětsky, skoro až naivně, vidí jen to dobré, i když si vytrpěla víc než dost a na všechno byla sama. Ukecaná a když chvíli mlčí, tak je to jen s jejím velkým vypětím sil. Dost mi připomíná Pipi Dlohou Punčochu. Každopádně její představivost nemá hranice a dle mého názoru by to tak mělo být a nejen u dětí. Tato kniha mě totálně dostala.

18.02.2019 5 z 5

Narkothing Narkothing Tomáš Šimek

S tímto příběhem jsem se vrátila do školních let, kdy mě tato tématika dost bavila a prakticky jsem nečetla nic jiného. Všechno co bylo dostupné, tak jsem měla přečtené. Možná proto mě tvrdé drogy jako takové nikdy nelákaly a nelákají.
Jedná se o otevřenou zpověď člověka závislého na drogách, velice realisticky psanou. Dost mě zarazilo čeho všeho je člověk schopný s celkem ,,čistým" svědomím a hlavně to, jak dlouho může člověk ,,přežívat" bez práce, rodiny, smyslu života a jen tak se flákat. Místy to bylo dost hustý, ale to k této tématice prostě už patří.

17.02.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Pěkný ya příběh. Příjemná oddychovka. Cardan se občas chová dost hrozně, nespravedlivě, lstivě. Ale to se má změnit. Jude je odvážná dívka, která si jde za svým, té fandím. Skvělej konec. Místy mi to připomínalo sérii Dvůr. Snad bude pokračování. Doporučuju.

17.02.2019 4 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Thelmě se jednoho dopoledne v 10.32 změní život. Její dvanáctiletý syn nedává pozor a vlítne na skejtu pod náklaďák. Diagnóza je taková, že je v kómatu a dávají mu měsíc, aby projevil i sebenepatrnější známky života nebo bude odpojen. Thelma je zdrcená. Snaží se ze všech sil, ale nic se nemění. Až jednou, když mu jde, do jeho pokoje doma, převléct povlečení, aby přišel do čistého, protože pevně věří, že se Louis probudí. Pod matrací najde sešit zázraků - sny, které si chce její syn za život splnit a rozhodne se, že ho překvapí a splní je za něj. Mimo jiné se jedná i o to, aby strávila 4 dny fotbalovým soustředěním s dětmi ve věku od 8 do 12 let. A jak to pokračovalo? Přečtě si to, stojí to za to.
Začátek byl dost smutný, ale pak se to rozjelo, místy jsem se dost nasmála, některé části mě zahřály na duši. Je to hezký příběh.

10.02.2019 5 z 5

Aerie Aerie Maria Dahvana Headley

Rozhodně lepší než první díl. Sice je Dái Zalin patolízal a Zal je zakomplexovabá mrcha, která se rozhodla, že prostě zničí svět. Je tu víc akce, víc vypjatých situací apod. oproti prvnímu dílu.

08.02.2019 4 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Kniha nebyla špatná, ale nejsem cílová skupina. Táhlo se to, prvních sto stránek mi trvalo se zorientovat a četla jsem to na můj průměr dost dlouho. Každopádně kdo má rád tyto události a dobu, tak doporučuji přečíst, je tam spousta historických faktů a zajímavé informace.

06.02.2019 3 z 5